Jaki bilet?

Moderator: JacekM

kubaS1
Posty: 72
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:49

Post autor: kubaS1 » 26 sie 2012, 1:53

Cześć
Niedługo rozpocznę codzienne dojazdy do Warszawy z Józefowa pociągami KM i SKM.
Wyrobiłem WKM, ale zastanawiam się czy jest to najlepsze rozwiązanie? Nie będę korzystał w pełni z możliwości WKM bo chodzi mi tylko o pociągi.
CO jest najkorzystniejsze? Jest jakiś bilet tylko na pociągi? opłaca się?

pozdrawiam i dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 sie 2012, 2:30

Nie ma biletu "tylko na pociąg" - chyba że będziesz korzystał tylko i wyłącznie z pociągów Kolei Mazowieckich, które mają własną taryfy. ZTM, którego bilety obowiązują w SKM, wycofał już bilety na jedną linię.
Jeśli zamierzasz jeździć zarówno pociągami KM, jak i SKM, to powinieneś skorzystać z oferty wspólnego biletu ZTM-u. Bilet normalny ZTM ważny na 30 dni w obu strefach to wydatek 156 zł, a bilety 90-dniowy - 370 zł.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

kubaS1
Posty: 72
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:49

Post autor: kubaS1 » 26 sie 2012, 10:03

Czyli najlepszym rozwiązaniem jest karta miejska.
Dzięki ;)

Nxo
Posty: 644
Rejestracja: 22 lut 2011, 10:42
Lokalizacja: Otwock Mały

Post autor: Nxo » 29 sie 2012, 16:31

Niekoniecznie, można kupić bilet KM koszt miesięczny ok 115 zł z otwocka do zachodniej, tylko wtedy pociąg masz co ok 30 minut, jest to opcja opłacalna jeśli po tygodniu korzystania z komunikacji stwierdzisz ze jeździsz tylko i wyłącznie zielonymi kiblami.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 30 sie 2012, 6:41

W niedziele co godzinę. Chyba jednak nie warto.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ