Bilet warszawski IC

Moderator: JacekM

DG_Ins
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:00

Post autor: DG_Ins » 18 paź 2012, 12:32

Na stronie ZTM widnieje taka informacja:
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz PKP Intercity 25 października br. wprowadzają wspólną ofertę - Bilet warszawski IC. Bilet pozwoli pasażerom pociągów na korzystanie przez 60 minut ze wszystkich środków stołecznej komunikacji miejskiej na terenie 1. strefy biletowej. Pasażer sam określi czas przejazdu. Będzie mógł skorzystać z tej opcji tylko w dniu podróży, przed wyjazdem ze stolicy lub po przyjeździe do niej.

Bilet warszawski IC będzie znaczącym ułatwieniem dla osób podróżujących do i z Warszawy pociągami PKP Intercity. W dniu podróży, na dworcu lub w drodze do niego nie trzeba już będzie szukać biletomatów ani kiosków aby kupić bilet ZTM - będzie można od razu udać się do wybranego autobusu, tramwaju, metra lub wsiąść do pociągu SKM. Pasażer będzie musiał tylko wpisać na bilecie godzinę rozpoczęcia przejazdu środkiem komunikacji miejskiej. Należy to zrobić tuż przed lub natychmiast po wejściu do pojazdu ZTM. Bilet będzie nieważny, jeśli pasażer nie wpisze godziny lub wpisze ją dopiero po rozpoczęciu podróży komunikacją miejską.

Zintegrowany bilet ważny w pociągach Express InterCity, Express i TLK oraz w stołecznej komunikacji miejskiej, będzie można kupić w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów na pociągi spółki PKP Intercity lub w pociągu spółki u konduktora.

- Na takim rozwiązaniu skorzystają pasażerowie, którzy oszczędzą czas i pieniądze. Dzięki Biletowi warszawskiemu IC podróżni przyjeżdzający i odjeżdżający ze stolicy naszymi pociągami nie będą musieli kupować żadnych dodatkowych biletów. Aby dojechać do miejsca przeznaczenia wystarczy im Bilet warszawski – mówi Janusz Malinowski, prezes zarządu spółki Intercity.

- Znów ułatwiamy pasażerom pociągów dalekobieżnych podróżowanie po stolicy. To już drugie tego typu porozumienie zawarte z przewoźnikiem kolejowym. Bardzo cieszymy się z tego, że na wprowadzenie tej usługi zdecydowała się spółka PKP Intercity – stwierdza Leszek Ruta, dyrektor ZTM.

Usługa będzie dostępna w sprzedaży od 25 października br.

Na cenę Biletu warszawskiego IC składać się będzie cena za przejazd pociągiem PKP Intercity w relacji do/z Warszawy oraz opłata zryczałtowana za przejazd środkami komunikacji miejskiej.
I związku z tym nasuwa mi się pytanie:
1. Samodzielne wpisanie godziny jazdy. Na bilecie IC jest informacja, o której godzinie przyjeżdża pociąg. Pociąg powinien być na Centralnym o godz. 7:00, a przyjechał o godz. 8:00. Jeśli wpiszę, że do komunikacji miejskiej wsiadam o godz. 8:10, a o godz. 9:00 będzie kontrola, to jak udowodnię, że pociąg nie był o czasie? Potrzebne będzie "zaświadczenie" od PKP IC?

2. Ile wynosi ta "opłata zryczałtowana za przejazd środkami KM"? Czy zależy od ceny biletu, czyli skąd przyjechałem, czy wynosi tyle, ile bilet godzinny w Warszawie (5,20)?

I jeszcze jedna uwaga, a raczej wada tego biletu: bilet na wyjazd z Warszawy trzeba mieć kupiony wcześniej, bo nie da się dojechać na Centralny i dopiero tam kupić bilet IC upoważniający do podróży na dworzec komunikacją miejską :)

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 18 paź 2012, 13:09

Ad 1. Musisz zaopatrzyć się w długopis i wpisać godzinę w momencie podjechania wybranego autobusu (tramwaju), już na przystanku.

Ad 2. Nie musisz kupować na Centralnym, wystarczy dowolny dworzec.
Mnie to by odpowiadało o tyle, że mogę pojechać na dworzec rowerem, kupić zawczasu bilet, a potem na sam pociąg dojechać komunikacją miejską [1]. Zamiast dojeżdżania rowerem -- może być "kiedyś na mieście przy okazji".

Późno wystartowali z ofertą. 2 tygodnie wcześniej by się załapali na ludzi jadących na 1 listopada.

[1] - ja konkretnie mam do centrum 20 min i raczej chodzę na piechotę, a bilet godzinny będzie dla mnie za drogi.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 paź 2012, 13:15

Ale cenę to ktoś poda? Co to za informacja prasowa bez ceny?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 18 paź 2012, 13:52

A osoby jadące metrem to formalnie powinny pobrać wejściówkę z POP-u, żeby wejść na stację?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 18 paź 2012, 14:04

MichalJ pisze:Ale cenę to ktoś poda? Co to za informacja prasowa bez ceny?
Nie było łatwo (usłyszałem: ”Nie chcemy zdradzać tej zryczałtowanej kwoty”), ale udało się ustalić. Dzięki temu udało się uniknąć ctrl+v oficjalny komunikat ctrl+c, jak to zauważyłem na pewnym portalu:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ejska.html

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 paź 2012, 14:46

5 pociągów przyjeżdża do Warszawy po 23, kilka innych tuż przed. Bilet jest ważny tylko do północy?

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 18 paź 2012, 15:28

Przez godzinę.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 paź 2012, 15:34

Ale tylko tego dnia, którego pociąg przyjedzie, prawda?
A co, gdy ten dzień się zaraz kończy?
Przyjechałem 23:50, wpisałem na bilet 23:55, jest ważny do...?
Przyjechałem 23:59, wpisałem na bilet 00:05, jest w ogóle ważny? Pewnie nie.

osa
Posty: 2595
Rejestracja: 23 wrz 2009, 12:04

Post autor: osa » 18 paź 2012, 15:41

Ja to rozumiem tak: przyjeżdżasz pociągiem i przed północą wpisujesz na bilecie godzinę startu w komunikacji miejskiej. Wtedy bilet jest ważny przez godzinę. Rzeczywiście gorzej to wygląda w razie spóźnienia pociągu, które przekracza północ. Można sobie teoretycznie wyobrazić, że jest ciągłość podróży, ale wiadomo przy ewentualnych utarczkach z kanarem pasażer jest na straconej pozycji.

DG_Ins
Posty: 52
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:00

Post autor: DG_Ins » 18 paź 2012, 19:07

KwZ pisze:Ad 1. Musisz zaopatrzyć się w długopis i wpisać godzinę w momencie podjechania wybranego autobusu (tramwaju), już na przystanku.
To wiem, jak zrobić - chodzi mi o to, jak udowodnić, że się pociąg opóźnił (co raczej rzadkie nie jest w PKP).


Chyba, że te 60 minut jest do wykorzystania nie bezpośrednio po wyjściu z pociągu, tylko o dowolnej porze w ciągu dnia - wtedy nie trzeba się bawić w udowadnianie, kiedy pociąg przyjechał.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 paź 2012, 19:08

DG_Ins pisze:chodzi mi o to, jak udowodnić, że się pociąg opóźnił
Po co?
DG_Ins pisze:co raczej rzadkie nie jest w PKP
Mit.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

realista1
Posty: 46
Rejestracja: 03 cze 2011, 12:44
Kontakt:

Post autor: realista1 » 18 paź 2012, 19:13

W moim przypadku nieprzydatny.

Z warszawskich dworców głównych dojezdzam SKM lub KM i wsiadam w to co pierwsze przyjedzie,
w KM ten bilet ważny nie jest, a w SKM są automaty i nie ma problemu z biletem.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 paź 2012, 19:24

fik pisze:
DG_Ins pisze:chodzi mi o to, jak udowodnić, że się pociąg opóźnił
Po co?
Żeby nie było, że jadę innego dnia niż przyjazd pociągu.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27396
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 18 paź 2012, 19:32

MichalJ pisze: Żeby nie było, że jadę innego dnia niż przyjazd pociągu.
Jeśli warunki taryfowe będą takie same, jak przy analogicznej ofercie PR, to nic to nie zmieni. Bilet jest ważny do północy dnia, w którym pociąg miał planowo przyjechać do Warszawy.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 18 paź 2012, 19:39

W sądzie będzie taki zapis obronić trudno... No, ale kto pójdzie do sądu po 3 złote.

ODPOWIEDZ