Strona 1 z 7

: 12 paź 2012, 18:26
autor: Shiom
Witam.
Ja również obfociłem Solbusa SM12 dla Warszawy. Walnąłem już fotki z komentarzem na KM-Forum, to czemu by nie tu:).
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa143.JPG
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa154.JPG
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa159.JPG
Nie byłem do końca pewien czy mogę klapę zamknąć stąd takie zdjęcie. W każdym razie widać że Solbus nie poprawił małej niedoróbki wizualnej w postaci wyświetlacza niżej niż być powinien.
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa171.JPG
Nie wiem czy czcionki na wyświetlaczach bocznych wciąż są "Jak z Kalkulatorów", natomiast same wyświetlacze wyglądają z zewnątrz tak jak w naszych 10-tkach. :|
Tymczasem przejdźmy do środka.
Siedzenia na niskiej podłodze znalazły się w tylnej części pojazdu za drugimi drzwiami. Nie ma ich zbyt wiele - 6, ale wszystkie są przodem do kierunku jazdy: :)
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... 12WWa3.JPG
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... 2WWa20.JPG
Fotele podobnie jak te z naszych najnowszych Mercedesów, mają żółte "łapki". Jest to widocznie jakiś nowy "Warszawski tręd":
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... 2WWa42.JPG
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa104.JPG
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa112.JPG
Rzeźnia jest naprawdę bardzo duża i co ciekawe, biletomat wylądował w środku rzeźni. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale trzeba przyznać że może dać się znieść. ;) Nie wiem jak wam, ale mnie najbardziej w mobilisowskich U12 III z 2009, gdzie właśnie ten patent zastosowano, bardziej przeszkadzało to, że ekran był po stronie rzeźni i przez to nie można się było opierać o poręcz/okno, by nie uszkodzić ekranu.
Zdjęcie rzeźni:
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... 2WWa69.JPG
Ekrany w środku również przypominają ekrany z 10-metrowych Solbusów z 2011r. Co ciekawe, ekran z reklamami, bez trasy wylądował w tym samym miejscu i też jest naprzeciw pasażerowi, ale wydaję się być trochę "chudszy". Zdjęcia:
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa124.JPG
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa129.JPG
Zabudowa kabiny kierowcy w wykonaniu Solbusa, również dobrze się prezentuje, moim zdaniem lepiej niż u Mercedesa (Conecto dla W-wy) , gdzie razi czarny pas pod wejściem do kabiny. :| Zdjęcie:
https://dl.dropbox.com/u/10678415/Zdjec ... WWa134.JPG
No cóż, to by było na tyle. Kilka rzeczy rozczarowuje :| , jak chociażby zdaję się nie zmieniony producent wyświetlaczy, czy białe wiatrołapy, ale generalnie chyba szykują nam się dobre autobusy. :)

: 12 paź 2012, 19:07
autor: Glonojad
Wow, "aż" 6 siedzeń dostępnych z podłogi... i ludzie mają czelność opowiadać, że "autobusy przyjaźniejsze dla pasażerów od tramwajów są", heh...

: 12 paź 2012, 19:18
autor: MichalJ
Dno.

: 12 paź 2012, 19:47
autor: Frencher
Jednak autobus niskopodłogowy jako konstrukcja (bez względu na markę) ma swoje ograniczenia. Pewne elementy zawsze muszą być gdzieś zabudowane wewnątrz pojazdu.
To nie tramwaj lub pociąg, że można wywalić sporo na dach pojazdu i zabudować aby nie było widać.

: 12 paź 2012, 19:54
autor: fluger
Najważniejsze że w solbusach nie ma patologicznych "półtoraków".

: 12 paź 2012, 23:23
autor: Glonojad
Dochodzi już do takich absurdów jak w SU8,6, że miejsc dostępnych z podłogi prawie nic, a przez jakoś dziwacznie rozumianą "całkowitą niskopodłogowość" prowadzi się jakiś durny, nikomu nic nie dający kanał przez podłogę, a każde miejsce na podeście...

Łatwiej już pokonać schodek poprzeczny, niż wejście na podest - trzeba jednocześnie się obrócić i podciągnąć... to wcale nie jest proste.

[ Dodano: |12 Paź 2012|, 2012 23:23 ]
MichalJ pisze:Z całą pewnością Mercedes Citaro nie jest dostawczakiem. :)
No wiesz, skoro Solinka może być taxi bagażówką... :p

: 15 paź 2012, 14:17
autor: Plesim
Przed dosłownie chwilą dotarł na ORT pierwszy Solbus z nowej dostawy.

: 15 paź 2012, 14:41
autor: Flash8222
Plesim pisze:Przed dosłownie chwilą dotarł na ORT pierwszy Solbus z nowej dostawy.
Od piątku chował się na hali na R-7 ;)

: 15 paź 2012, 16:02
autor: Piotrekbe
Plesim pisze:Przed dosłownie chwilą dotarł na ORT pierwszy Solbus z nowej dostawy.
O godzinie 10:00 rano już był na terenie ORT.

: 23 paź 2012, 22:32
autor: Jakub
Mercedesy mają wyjechać ok. 5 listopada. A Solbusy na Woronicza? Coś wiadomo?

: 24 paź 2012, 0:27
autor: Aleksander2560
Jakub pisze:Mercedesy mają wyjechać ok. 5 listopada. A Solbusy na Woronicza? Coś wiadomo?
Czekają w Solcu Kujawskim na odbiór...

: 06 lis 2012, 17:35
autor: dzidek
Aleksander2560 pisze:
Jakub pisze:Mercedesy mają wyjechać ok. 5 listopada. A Solbusy na Woronicza? Coś wiadomo?
Czekają w Solcu Kujawskim na odbiór...
Dziś kierowcy pojechali także do Solca Kujawskiego po autobusy tak więc w ten weekend sporo nowości wyjedzie na miasto tak z R7 jak i R11 :dance:

: 06 lis 2012, 18:13
autor: beni
W ten weekend może nie ale w następnym. Teraz się zaczyna pełną parą szykowanie miejsc pod nówki co wiąże się z tym że zaczynamy akcja alokacja i kasacja trupów.

: 06 lis 2012, 18:14
autor: R-9 Chełmska
Solbus dwunastka z napisem "jazda próbna" jechał Racławicką koło 17:40.

: 07 lis 2012, 0:00
autor: vernalisadonis
Solbus dwunastka z napisem "jazda próbna" jechał Racławicką koło 17:40.
Też widziałem jakiegoś solbusa, ale w Centrum mniej więcej o tej samej godzinie