Kontrola biletów w Kolejach Mazowieckich

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 06 sie 2015, 23:04

AAdamq pisze:Oj... TROLLIK (premo) - taki obciach ;-) ;-) ;-)
Zajmij się lepiej przykręcaniem śrubek, bo póki co to twoi koledzy kolejarze robią największe bydło w pociągach. I nie mówię tu o konduktorach i maszynistach lecz o tych "śrubkowych".

Awatar użytkownika
Emyl
Podrzędne Chamidło
Posty: 6930
Rejestracja: 13 wrz 2009, 16:34
Lokalizacja: E91 ▸ Sbarascherstr.
Kontakt:

Post autor: Emyl » 07 sie 2015, 2:19

Ekhem...

AAdamq
Posty: 489
Rejestracja: 30 lis 2010, 13:27

Post autor: AAdamq » 07 sie 2015, 8:57

(-X
Premo pisze: Zajmij się...
fik pisze: :-D
Premo pisze:... wentylator

Taaa. W dupie byłeś, gówno wiesz.
:-D
Śrubki są na swoim miejscu.... tylko TWOJA chora wyobraźnia generuje problemy tam gdzie ich nie ma
:-D " Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą " - Mark Twain

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2016, 20:30

Jak skutecznie wsiąść do pociągu KM z rowerem na stacji bez możliwości zakupu biletu i nie narazić się na mandat i/lub kradzież roweru?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 374
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 25 maja 2016, 21:56

Nie znam się, ale ja wsiadałbym w pierwsze drzwi/pierwszą służbówkę i tam oczekiwał. Zresztą zgodnie z formułką, która jest napisana na każdym rozkładzie jazdy KM na wszystkich stacjach/przystankach.

Przy okazji - zauważyłem że kontrolerzy Renomy zaczęli chodzić w nowych wdziankach (biała koszula+krawat). Jest tak chyba nie dłużej niż od kilku dni - czemu to ma służyć? :)
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 25 maja 2016, 22:28

Poprawie wizerunku ?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2016, 22:35

laczor pisze:Nie znam się, ale ja wsiadałbym w pierwsze drzwi/pierwszą służbówkę i tam oczekiwał.
I potem przez cały skład z rowerem się przepychać? :roll:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 25 maja 2016, 22:56

fik pisze:
laczor pisze:Nie znam się, ale ja wsiadałbym w pierwsze drzwi/pierwszą służbówkę i tam oczekiwał.
I potem przez cały skład z rowerem się przepychać? :roll:
Dlaczego masz się przepychać :?: Widziałem rowery w kiblach/turbokiblach KM na początku składu.
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 374
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 26 maja 2016, 11:09

sajbeer pisze:
fik pisze:
I potem przez cały skład z rowerem się przepychać? :roll:
Dlaczego masz się przepychać :?: Widziałem rowery w kiblach/turbokiblach KM na początku składu.
No pewnie. Nie miałem na myśli wsiadania na początek po to żeby ganiać za kierownikiem czy gdzieś się przepychać. Dla ścisłości - TAKA formułka widnieje na każdym rozkładzie umieszczonym na stacji a o rowerze nie ma tam ani słowa (w dolnej części kartki) ---> https://www.bazakolejowa.pl/index.php?d ... 2140&uid=0.
Tyle w temacie. Kierownik jest na składzie sprawdza bilety = siedzisz w pierwszej służbówce i czekasz do skutku. Przynajmniej ja bym tak podszedł do tematu i myśle że to jedyne słuszne rozwiązanie :)
rufio198 pisze:Poprawie wizerunku ?
I poprawie rozpoznawalności.... teraz są rozpoznawalni na kilometr, dzięki krawatom będą na dwa :-D
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 26 maja 2016, 11:56

Wsiadasz pierwszymi drzwiami, kupujesz bilet i prosisz kierownika żeby na następnej stacji poczekał aż przejdziesz z rowerem peronem na koniec składu. Często kierownicy zanim wejdziesz już cię tam wygonią, ale jak powiesz ze chcesz bilet kupić to wtedy podejdą do ciebie po ruszeniu pociągu.

Awatar użytkownika
laczor
Posty: 374
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:43
Lokalizacja: Warszawa/Tłuszcz
Kontakt:

Post autor: laczor » 26 maja 2016, 12:52

Premo pisze:Wsiadasz pierwszymi drzwiami, kupujesz bilet i prosisz kierownika żeby na następnej stacji poczekał aż przejdziesz z rowerem peronem na koniec składu.
Po co? Kto powiedział że roweru nie można trzymać na początku składu. Czekanie na następnej stacji aż jegomość po kupnie biletu przejdzie z rowerem na koniec składu to niepotrzebne generowanie opóźnienia na "lokowanie podróżnych". A co w przypadku gdy takich osób jest więcej? :-?
Inna inszość to pakowanie się podróżnych z rowerami na stacji typu Warszawa Wileńska, gdzie wszyscy mają bilety kupione w kasie (głównie w sezonie letnim do Urli i okolic) i z uporem maniaka idą do przodu, ustawiając / wieszając rowery w pierwszym przedziale utrudniając pracę kierownikowi. Takich zgodzę się że należy wyganiać do tyłu.
www.linia29.cal.pl Linia 29 Tłuszcz-Ostrołęka

Paweł D.
Posty: 5280
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 26 maja 2016, 13:21

Premo pisze:Często kierownicy zanim wejdziesz już cię tam wygonią, ale jak powiesz ze chcesz bilet kupić to wtedy podejdą do ciebie po ruszeniu pociągu.
A jak wcześniej pojawi się kontroler, to uwierzy na słowo, że kierownik wydał takie polecenie i obędzie się bez kwita? Chyba kontrole i tak zaczyna się od wizyty u kierownika, więc ten teoretycznie może uprzedzić, że "ma takiego na składzie".

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 26 maja 2016, 18:12

Jechałem Flirtem i Elfem, tam nie ma służbówek. :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 30 maja 2016, 18:00

Kontrola biletów zawsze zaczyna się od wizyty u kierownika.

Sebastian
Posty: 907
Rejestracja: 28 mar 2015, 21:56

Post autor: Sebastian » 01 cze 2016, 2:05

Paweł D. pisze:]A jak wcześniej pojawi się kontroler, to uwierzy na słowo, że kierownik wydał takie polecenie i obędzie się bez kwita? Chyba kontrole i tak zaczyna się od wizyty u kierownika, więc ten teoretycznie może uprzedzić, że "ma takiego na składzie".
Kiedyś na PKP jak kierownik/konduktor nie mógł akurat w danym momencie sprzedać biletu to wystawiał zaświadczenie o braku biletu i odsyłał pasażera na miejsce, a bilet sprzedawany był w czasie kontroli. Oczywiście "wszyyyscy" takie coś wystawiali.

ODPOWIEDZ