Oznakowanie kursów wariantowych 17

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26833
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 kwie 2013, 22:30

MeWa pisze:Jak się da, to czemu nie ma?
Skąd mam wiedzieć? Może nikt sobie tego nie zażyczył? Pytam, czy masz jakieś glejty, ale widzę, że hipotetyzujesz.

W czym jest lepsza zapowiedź głosem Knapika od zapowiedzi głosem motorniczego (btw, swingi mają także system nagłaśniający z mikrofonem), wciąż nie wiem.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2013, 22:34

Glonojad pisze:
MeWa pisze:Jak się da, to czemu nie ma?
Skąd mam wiedzieć? Może nikt sobie tego nie zażyczył? Pytam, czy masz jakieś glejty, ale widzę, że hipotetyzujesz.

http://www.rynek-kolejowy.pl/42664/__Wa ... gach__.htm
Glonojad pisze:W czym jest lepsza zapowiedź głosem Knapika od zapowiedzi głosem motorniczego (btw, swingi mają także system nagłaśniający z mikrofonem), wciąż nie wiem.
W tym, że Knapik może z automatu gadać co przystanek albo co kilka przystanków. A motorniczowie tego nie robią.
Pomijam już psychologiczną różnicę - głos z automatu bardziej wskazuje na sytuację planową niż głos na żywo.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26833
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 kwie 2013, 22:44

Jakoś w monachijskim metrze (będę się trzymał jak pijany płotu, a co) maszyniści zapowiadają KAŻDĄ STACJĘ i tłum w panice nie ucieka na każdym przystanku.

Motorniczowie nie robią, ale pytanie, czy ktoś im to robić zlecić spróbował.

Artykuł - no cóż, był dyskutowany i dla paru osób wyczerpujący nie był. W szczególności zaś kompletnie pozbawiony jest odpowiedzi na pytanie, czy istnieje możliwość głosowego zapowiadania tego, o czym dyskutujemy, i czy ktoś to w ogóle próbował wprowadzić. Innymi słowy, jest nie do końca na temat.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 12 kwie 2013, 22:46

W metrze w Pradze, jak i Londynie są komunikaty o tym, że pociąg też planowo jedzie do innej stacji.
W Londynie chyba po prostu zawsze gada np. "this is a Piccadilly line service to..." - z tym że tam czasem trudno o ustalenie podstawowego przebiegu trasy O-)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 kwie 2013, 22:58

Przypominam, że z tyłu kursy skrócone albo zjazdowe nie wyróżniają się niczym. I ZTM z TW wspólnymi siłami od 2 lat nie umieją tego rozwiązać.

Zatem jestem w pełni uprawniony do stwierdzania, że jest to niedaś.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2013, 23:09

JacekM pisze:
W metrze w Pradze, jak i Londynie są komunikaty o tym, że pociąg też planowo jedzie do innej stacji.
W Londynie chyba po prostu zawsze gada np. "this is a Piccadilly line service to..." - z tym że tam czasem trudno o ustalenie podstawowego przebiegu trasy O-)
Tak, zawsze gada, bo tam - jak słusznie zauważyłeś - nie ma czegoś takiego jak trasa podstawowa. I regułą są pociągi o innej relacji.
Jakoś w monachijskim metrze (będę się trzymał jak pijany płotu, a co) maszyniści zapowiadają KAŻDĄ STACJĘ i tłum w panice nie ucieka na każdym przystanku
To jest zły przykład. Z dwóch powodów:
1) Co innego, jak coś funkcjonuje od lat. A tam pewnie od lat zapowiadają. To i ludzie to inaczej postrzegają.
2) Jak jestem czasem w zagranicznym i obcojęzycznym dla mnie mieście, gdzie maszyniści / motorniczowie sami zapowiadają, to zazwyczaj i tak żadnego pożytku z tych komunikatów nie mam.
Glonojad pisze:Artykuł - no cóż, był dyskutowany i dla paru osób wyczerpujący nie był
No cóż, służby prasowe w niektórych sprawach działają ja mucha w smole (nie mówiądc już o tym, że w niektórych spółkach działają po prostu źle), pomijając to, że czasami po prostu nie odpowiadają wprost na konkretne pytania.
Co do zapowiedzi. Przytoczę jeden przykład - w 208 są kursy skrócone do PKP WKD Al. Jerozolimskie. Są wpisane w rozkładzie, jest informacja na wyświetlaczu. I po każdej zapowiedzi następnego przystanku jest zapowiedź o tym, że to to kurs skrócony do przystanku PKP WKD Al. Jerozolimskie.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 12 kwie 2013, 23:19

MeWa pisze:Zwłaszcza przy kiepskim oznakowaniu. A w końcu w Swingach niedasie wprowadzić zapowiedzi o skróconej trasie.
Akurat kurs skrócony SWING obsługuje bardzo dobrze. Wyświetlacze dają czytelny i jasny przekaz. Padażerowie 2 mieli okazję się o tym przekonać przez kilka dni.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2013, 23:22

MisiekK pisze:
MeWa pisze:Zwłaszcza przy kiepskim oznakowaniu. A w końcu w Swingach niedasie wprowadzić zapowiedzi o skróconej trasie.
Akurat kurs skrócony SWING obsługuje bardzo dobrze. Wyświetlacze dają czytelny i jasny przekaz. Padażerowie 2 mieli okazję się o tym przekonać przez kilka dni.
A dwójka skrócona do czego? :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

xyz
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:35

Post autor: xyz » 12 kwie 2013, 23:24

MeWa pisze: MisiekK napisał/a:
MeWa napisał/a:
Zwłaszcza przy kiepskim oznakowaniu. A w końcu w Swingach niedasie wprowadzić zapowiedzi o skróconej trasie.


Akurat kurs skrócony SWING obsługuje bardzo dobrze. Wyświetlacze dają czytelny i jasny przekaz. Padażerowie 2 mieli okazję się o tym przekonać przez kilka dni.
A dwójka skrócona do czego?
Do Metra Młociny :) Chociaż z tego co zauważyłem nie było reguły, które konkretnie kursy były "skrócone".

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 12 kwie 2013, 23:30

xyz pisze: Do Metra Młociny :) Chociaż z tego co zauważyłem nie było reguły, które konkretnie kursy były "skrócone".
Ależ była reguła. Wszystkie kursy na Młociny ze Świdrów / w drugą stronę było OK. Chyba się coś przy update softu obsunęło.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 12 kwie 2013, 23:33

A co miały z tyłu?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2013, 23:36

I gadało w nich "Uwaga. Kurs skrócony. Ostatni przystanek: Metro Młociny"? :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7680
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 kwie 2013, 0:03

MeWa pisze:I gadało w nich "Uwaga. Kurs skrócony. Ostatni przystanek: Metro Młociny"? :)
Takiego wymogu nie ma.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

xyz
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:35

Post autor: xyz » 13 kwie 2013, 7:20

MisiekK pisze:
xyz pisze:Do Metra Młociny Chociaż z tego co zauważyłem nie było reguły, które konkretnie kursy były "skrócone".

Ależ była reguła. Wszystkie kursy na Młociny ze Świdrów / w drugą stronę było OK. Chyba się coś przy update softu obsunęło.
To zwracam honor. Myślałem, że może tak były oznaczone kursy, które kończyły na przystanku końcowym linii 17.
MichalJ pisze:A co miały z tyłu?
Widziałem, że na pętli zamiast numeru z prawej strony tylnego wyświetlacza pokazywał się sam napis "koniec trasy".
MeWa pisze:I gadało w nich "Uwaga. Kurs skrócony. Ostatni przystanek: Metro Młociny"?
Gadało, a jako, że to krótka linia, to gadało całą trasę.

[ Komentarz dodany przez: Bastian: Sob 13 Kwi, 2013 20:03 ]
Korekta cytowania, kasacja dubla.

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 13 kwie 2013, 16:32

MisiekK pisze:
MeWa pisze:I gadało w nich "Uwaga. Kurs skrócony. Ostatni przystanek: Metro Młociny"? :)
Takiego wymogu nie ma.
Swing nie musi Knapikiem informować o kursie skróconym? Nie ma takiego obowiązku? Te cuda tego nie muszą potrafić? Nie umieją czegoś, co potrafi Jelcz Libero?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

ODPOWIEDZ