Bilet wolnej jazdy a pensja w KM

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 25 maja 2013, 17:41

dzidek pisze:Rozumiem, że pisząc z taką pewnością sam jesteś kierowcą i wiesz jak wygląda sytuacja kadrowa w MZA i praca na stanowisku kierowców? ;) Bo mam wątpliwości czy wiesz o czym piszesz ;)
Widzę jedno jedyne ogłoszenie "Kierowca autobusu 1/4 etatu system weekendowy", więc chyba można wywnioskować że ludzi im nie brakuje.

Tramwaje chwalą się: "W poprzedniej rekrutacji zgłosiło się ponad 1200 kandydatów!"

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10648
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 25 maja 2013, 18:29

adner pisze: Widzę jedno jedyne ogłoszenie "Kierowca autobusu 1/4 etatu system weekendowy", więc chyba można wywnioskować że ludzi im nie brakuje.
No takie ogłoszenie sugeruje, że właśnie im kierowców brakuje...
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

adner
Posty: 626
Rejestracja: 16 lut 2012, 17:17

Post autor: adner » 25 maja 2013, 18:39

KwZ pisze: No takie ogłoszenie sugeruje, że właśnie im kierowców brakuje...
A to zwykle kierowcy w MZA pracują na 1/4 etatu? Jeżeli tak, to zwracam honor.

Jerzy Dąbczak
Posty: 99
Rejestracja: 12 sty 2006, 17:46
Lokalizacja: Loża komentatorów

Post autor: Jerzy Dąbczak » 25 maja 2013, 18:48

KwZ pisze:
adner pisze: Widzę jedno jedyne ogłoszenie "Kierowca autobusu 1/4 etatu system weekendowy", więc chyba można wywnioskować że ludzi im nie brakuje.
No takie ogłoszenie sugeruje, że właśnie im kierowców brakuje...
Nie brakuje. Chcą zaoszczędzić na nadgodzinach i dodatkach.

metrowiec:)
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2013, 7:10

Post autor: metrowiec:) » 25 maja 2013, 18:49

adner pisze:
KwZ pisze: No takie ogłoszenie sugeruje, że właśnie im kierowców brakuje...
A to zwykle kierowcy w MZA pracują na 1/4 etatu? Jeżeli tak, to zwracam honor.
W MZA chyba najgorzej się wiedzie pracownikom-nie dziwie się,ponieważ ostatnio poznałem ich stawki godzinowe.Do tego likwidacja zajezdni chyba ostrobramska i likwidacja zakładów naprawczych przy Włosciańskiej(takie plany zasłyszane oby sie nie spełniły) no i zwolnienia podobno szukują w MZA i reorganizacja w TW .Bedzie sie działo-nie dajmy się koledzy ze wszystkich spółek komunikacyjnych.

ashir
Posty: 27720
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 25 maja 2013, 19:18

metrowiec:) pisze:Do tego likwidacja zajezdni chyba ostrobramska i likwidacja zakładów naprawczych przy Włosciańskiej
A to bardzo ciekawe, w szczególności to pierwsze. :hahaha:

metrowiec:)
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2013, 7:10

Post autor: metrowiec:) » 25 maja 2013, 20:01

ashir pisze:
metrowiec:) pisze:Do tego likwidacja zajezdni chyba ostrobramska i likwidacja zakładów naprawczych przy Włosciańskiej
A to bardzo ciekawe, w szczególności to pierwsze. :hahaha:
Polecam udać się do np związków zawodowych MZA i pogadać o ile masz dostęp do takich ludzi i pracujesz w jednej ze spółek.Jedna zajezdnia do likwidacji tylko nie mam pewności co do której była rozmowa bo to gadaliśmy podczas pikiety pod ratuszem i na zebraniach związkowych.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27395
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2013, 20:06

Polecam traktować z dystansem informacje uzyskane od przedstawicieli związków zawodowych. Zwłaszcza podczas pikiet.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ashir
Posty: 27720
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 25 maja 2013, 20:07

Chodzi o Redutową, Ostrobramska to jest oczkiem w głowie MZA (w całości opanowana przez Solarisy). Plany likwidacji tej zajezdni są od wielu lat, plotka głosi, że te 30-40 wozów ma przejść na stałe na Włościańską, a reszta bez zmian. Być może dlatego rodzą się takie plotki, bo skoro się coś wyburza/buduje nowego to szykują się za tym jakieś zmiany. Poczytaj na ten temat w innym dziale na Wawkomie. ;-)

Rasowy Kleszcz
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:59

Post autor: Rasowy Kleszcz » 25 maja 2013, 20:17

Szeregowy_Równoległy pisze:A czy to w jakimkolwiek stopniu interesuje związkowców? Im się należy, reszta jest nieistotna. Firma może zbankrutować, ale im dalej będzie się należeć i ponieważ im się należy, to będą strajkować. Bo w nich jest Siła!
No i jeszcze jedno: trzeba naprawdę być mózgiem nieziemskim, żeby w związku z niekorzystną decyzją Rady Miasta walić po dupie swojego pracodawcę, który z tą decyzją nie ma nic wspólnego. To jakiś bardziej złożony ciąg myślowy musi być.
Dobrze. Teraz mi powiedz jedno. Jak inaczej zwrócić uwagę na problemy? Rada Warszawy umyła raczki, a spółki są własnością MIASTA! Wiadome jest że spółki nie mają pieniędzy na podwyżki a co dopiero na bilety... Ja rozumiem zarząd, bo ten został przez rade warszawy postawiony przed plutonem egzekucyjnym. Musi znaleźć pieniądze! Pieniądze których już nie ma na jakiekolwiek podwyżki
Mówicie że ajenci itp ta. Popatrzcie na stan techniczny pojazdów. Jechałem ostatnio Libero jako pasażer i się zastanawiam czy diagnosta który podbił temu czemuś dowód może spać spokojnie... Nawet 10 letni U15 wygląda i jeździ znacznie lepiej niż niejeden znacznie młodszy wóz ajenta. Usługa transportowa MUSI kosztować jeśli chcemy by była wykonywana na jakimś poziomie. Jeśli chcecie grosze dostaniecie więcej PKS-u... Tam o klimie, jeździe o czasie można pomarzyć a niejednokrotnie dogadanie się z kierowcą graniczy z cudem. Jeszcze raz podkreślam, ja zarząd rozumiem że ma nóż na gardle, ale ja jako mieszkaniec Warszawy, płacący tu podatki domagam się by moja pensja co najmniej nie malała.... Bo po ostatniej decyzji rady ja jestem do tyłu parę stówek


Co do likwidacji Redutowej i CWS-u to jest prawda i dokona się to do końca tego roku....
R-11 Kleszczowa

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27395
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 maja 2013, 20:22

Rasowy Kleszcz pisze:Tam o klimie, jeździe o czasie można pomarzyć a niejednokrotnie dogadanie się z kierowcą graniczy z cudem.
Jakby MZA jeszcze prezentowało chociażby przyzwoity poziom w którymkolwiek z tych aspektów :roll:
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

bepe
Posty: 3516
Rejestracja: 04 wrz 2010, 15:33
Lokalizacja: Gocław

Post autor: bepe » 25 maja 2013, 20:42

Wolfchen pisze: Dlatego jestem przeciwnikiem wszelkiego typu strajków, bo na tym tracą osoby trzecie (co zresztą jest przecież celem strajkujących - żeby władza ustąpiła przez sprowokowanym gniewem tłumu).
Prawo pracowników do strajku powinno być połączone z prawem pracodawcy do lock-outu, czyli do natychmiastowego rozwiązania stosunku pracy ze wszystkimi (koniecznie ze wszystkimi, a nie z niektórymi) pracownikami uczestniczącymi w strajku. Teraz jest tak, ze pracownik może mieć wszystko w dupie, bo nie ponosi żadnego ryzyka związanego ze strajkiem. Gdyby wszyscy wiedzieli, że mogą natychmiast stracić pracę, to i pracownicy byliby bardziej chętni do rozmów, i pracodawcy do ustępstw (zwalniając wszystkich naraz ryzykowałby, że nie znajdzie odpowiedniej liczby nowych ludzi na ich miejsce).
dzidek pisze: Ale władze naszego miasta również odczują strajk pracowników. Tak jak MeWa zauważył wściekłość mieszkańców przeleje się na władze miasta, że do takiego stanu doprowadziły a że notowania już lecą na łeb na szyje to miasto sobie bardzo mocno szkodzi.
Niektóre media już zadbały o "właściwy" PR przywilejów pracowniczych.

Żeby nie było - uważam, że kierowcy i ewentualnie inni pracownicy wykonujący pracę "na mieście" powinni zachować prawo do bezpłatnych przejazdów.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26824
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 maja 2013, 20:56

Wolfchen pisze:Oszczędności i pozbycie się problemów z ZZ.
W prywatnych firmach też można założyć ZZ.

Pomijam fakt, że monopol prywatny jest groźniejszy, niż państwowy (samorządowy) - na ten drugi miasto ma większy wpływ (może np. zwolnić prezesa). Na ten pierwszy - no można postraszyć sądem, ale kto przez 2 lata do rozprawy będzie jeździł? Pomijając fakt, że taka Veolia to naprawdę może mieć zdolniejszych prawników...

No i kto te przetargi zorganizuje a potem będzie kontrolował przewoźników, skoro ZTM ma być zlikwidowany? Piętnaście razy mniejszy BDiK? :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36628
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 maja 2013, 21:00

Glonojad pisze:No i kto te przetargi zorganizuje a potem będzie kontrolował przewoźników, skoro ZTM ma być zlikwidowany?
Wynajmie się do tego zewnętrzną firmę :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Rasowy Kleszcz
Posty: 59
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:59

Post autor: Rasowy Kleszcz » 25 maja 2013, 21:04

fik pisze:Jakby MZA jeszcze prezentowało chociażby przyzwoity poziom w którymkolwiek z tych aspektów :roll:
Wybacz ale w MZA klima zwykle chodzi (może nie w 100% ale sporo działa) U ajentów jest właśnie odwrotnie bo nawet w skargach na profilu ZTM-u na fb w 90% podawane są wozy ajentów. Oszczędności. Oczywiście także trafiłem na klimę u ajenta (ze dwa razy w Mobilisie) natomiast 100/100 grodziska 0 klimy... Ale fakt ajent jest lepszy bo tańszy...
R-11 Kleszczowa

ODPOWIEDZ