Noc Muzeów 2016

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
MilosnikKomunikacji
Posty: 1246
Rejestracja: 01 wrz 2015, 20:26
Lokalizacja: Bródno-Podgrodzie
Kontakt:

Post autor: MilosnikKomunikacji » 13 maja 2016, 20:39

ashir pisze:Na podstawie rozkładu jazdy bardzo łatwo do tego dojść. ;)
Zjazdy są tylko Pragi i niskiej Woli...

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 13 maja 2016, 20:43

Jedyny wyjazd jaki nie jest zaznaczony to 1000+1001, który jedzie z Zajezdni Wola na Pl. Narutowicza i nie ma żadnego wspólnego przystanku z podstawową trasą linii M. :P

Awatar użytkownika
MJ
(Jachim)
Posty: 2224
Rejestracja: 24 lut 2012, 14:57

Post autor: MJ » 14 maja 2016, 9:28

Zamiast ex Piaseczyńskiego Ogórka z Orbisu pojawi się mała niespodzianka. Autobus ten w przeciwieństwie do Orbisa będzie jeździł podczas Nocy Muzeów na linii K. Ci co już wiedzą lub mają dostęp do grafiku konduktorów niech nie mówią. :)

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 14 maja 2016, 11:44

MilosnikKomunikacji pisze:A wiadomo może, który będzie jeździć na jakiej brygadzie?

M1 - 2x13N (821+818)
M2 - 128N (3650)
M3 - 2x105N (1000+1001)
M4 - 4Nj+4ND (838+1811)
M5 - 116Na (3003) - zajezdnia ostatecznie potwierdziła przygotowanie tramwaju
M6 - K+ND (403+1620),
MilosnikKomunikacji pisze:Zjazdy są tylko Pragi i niskiej Woli...
Zjazdy z pasażerami mają tylko brygady M2 i M5. Pozostałe brygady zjeżdżają jako PT.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 maja 2016, 11:47

Ale wyjazdy są z pasażerami, zgodnie z rozkładem jazdy? :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 14 maja 2016, 13:29

Tak. Wyjazdy celowo są tak ustawione aby dać trochę luzu na Naruciaku przy ustawianiu wystawy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 14 maja 2016, 17:57

pawcio pisze:Tak. Wyjazdy celowo są tak ustawione aby dać trochę luzu na Naruciaku przy ustawianiu wystawy.
To dlaczego nie zabierają pasażerów na wyjeździe? :roll:

Awatar użytkownika
Lukasz436
Posty: 2276
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:22
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: Lukasz436 » 14 maja 2016, 21:40

Mam pytanie. Czy jest jakiś spis pojazdów jakie brały udział w dzisiejszym wydarzeniu?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 maja 2016, 2:29

ashir pisze:
pawcio pisze:Tak. Wyjazdy celowo są tak ustawione aby dać trochę luzu na Naruciaku przy ustawianiu wystawy.
To dlaczego nie zabierają pasażerów na wyjeździe? :roll:
Powinny były zabierać.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

xyz
Posty: 84
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:35

Post autor: xyz » 15 maja 2016, 14:19

Praktyka pokazuje, że pasażer, który bardzo chce jechać wyjazdowym kursem linii specjalnej, gdy wyraźnie okaże chęć jazdy, zawsze pojedzie. Sprawdzone z autopsji.

Linie specjalne mają swoją specyfikę, wagony klasyczne poruszają się wolniej niż szybkobieżne - bardzo często motorniczowie nie chcą spowalniać ruchu (co i tak będą czynić podczas normalnego kursu), poza tym szkoda czasu załogi na standardowe pytania, w stylu "dokąd ten tramwaj zmierza".

Wyjazdy jako PT są na liniach specjalnych tak realizowane od lat i w sumie to chyba tylko Ty Szanowny Ashirze masz wobec tego jakieś wątpliwości. Nie znasz specyfiki pracy na takich liniach, nie wiesz jak to wygląda od kuchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś wspomógł kolegów z KMKM i poznał specyfikę tych linii, a nie tylko wylewał swoje żale.

PS.: Organizatorem wczorajszej linii, pomimo istnienia rozkładów ZTM było TW przy pomocy KMKM.

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 15 maja 2016, 14:43

Dobrze wiem jak wygląda obsługa zabytków, ale mi akurat nie chodziło o wagony "wolnobieżne", więc w zasadzie cały post na marne. I zapewniam, że nie tylko mi to przeszkadza, kiedy w rozkładzie jest zaznaczony taki wyjazd, dodatkowo w związku z tym wyświetla się na tablicy i tramwaj nawet jest zapowiadany głosowo, jak się włączy tę funkcję. A sama chęć nie wystarczy, zresztą nie tylko ja to sprawdzałem i pewnie jeszcze wielokrotnie w przyszłości będę sprawdzał. Po wagonach "szybkobieżnych" bym się spodziewał zdecydowanie zatrzymywania na przystankach, zwłaszcza, że to motorniczy otwiera/aktywuje CG. :)

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 15 maja 2016, 21:16

Czas na małe podsumowanie. Noc Muzeów 2016 pokazała jak wiele nowych twarzy współtworzy to wydarzenie. Nie wszystko wypadło idealnie ale jest to dobry poligon dla zebrania doświadczeń. Parada zabytkowych autobusów towarzysząca Nocy Muzeów pokazała jak wielki trud włożony został przez organizatorów w zabezpieczenie trasy poprzecinanej ważnymi arteriami komunikacyjnymi, prędkość jazdy w paradzie na to najbardziej narzekali pasażerowie. Wiem, że trasę nie łatwo było dobrze zabezpieczyć i nie dopuścić do rozerwania szyku parady. Oko cieszy coraz większa różnorodność i ilość taboru. Podczas trwania Nocy Muzeów uległa dużej poprawie obsługa placu postojowego znaczne siły zostały postawione w zabezpieczenie placu aby osoby postronne nie przebywały w strefie manewrowo-postojowej. Cały czas musimy popracować i położyć nacisk nad właściwą kadrą konduktorską na powiększająca ilość taboru. Może troszkę wcześniej przyjmować zapisy wtedy więcej osób ma możliwość zareagować pozytywnie. Z zainteresowaniem obserwowałem i udzielałem wyczerpujących informacji pasażerów pytających o przystanki znane z poprzednich edycji imprezy przy Placu Zawiszy oraz Mennicy. Trasa linii A dobra, choć pewnym zaskoczeniem był korek na Trasie Łazienkowskiej w godzinach wieczornych oraz awaria sygnalizacji świetlej na Placu Zawiszy potęgująca korek na Grójeckiej .
Dziękuję Wszystkim Osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie tej edycji wydarzenia, Do zobaczenia za rok ! .
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 maja 2016, 0:03

ashir pisze:To dlaczego nie zabierają pasażerów na wyjeździe? :roll:
Linia M zabierała ze wszystkich przystanków wykazanych w rozkładzie przystankowym. Z przystanków spoza podstawowej trasy motorniczowie nie musieli zabierać.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 16 maja 2016, 8:00

MisiekK pisze:Linia M zabierała ze wszystkich przystanków wykazanych w rozkładzie przystankowym. Z przystanków spoza podstawowej trasy motorniczowie nie musieli zabierać.
Tylko rzecz w tym, że do rozkładów trafia co innego i w tym problem.

henio_wpz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:28
Lokalizacja: WWA Sielce

Post autor: henio_wpz » 16 maja 2016, 8:35

ikarus pisze:(...) choć pewnym zaskoczeniem był korek na Trasie Łazienkowskiej w godzinach wieczornych oraz awaria sygnalizacji świetlej na Placu Zawiszy potęgująca korek na Grójeckiej (...)
Tu się nie zgodzę, zanim światła padły korek na Grójeckiej był prawie do Pl. Narutowicza, podczas awarii ruch odbywał się płynnie, po naprawie ponownie tworzył się niewielki zator do skrętu, tak więc de facto awaria świateł na Pl. Zawiszy odblokowała Grójecką ;)

ODPOWIEDZ