O Kolejach Mazowieckich - KM

Moderator: JacekM

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 09 mar 2016, 22:57

A da się kupić bilet wstecz? :>

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Premo pisze: Będzie się działo to co w SKM. Czyli nagłe pojawienie się kolejek do biletomatu po ogłoszeniu kontroli biletów
Nie no... wystarczy jeden biletomat z przodu pociągu. I informacja, że kupujący bilet mają wejść pierwszym wejściem i zakupić bilet w biletomacie. Potem kierownik sprawdzi, czy wszyscy w pierwszym wagonie mają bilet. Bo przecież nikt nie będzie czekał na kierownika, skoro jest biletomat.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 09 mar 2016, 22:59

reserved pisze:A da się kupić bilet wstecz? :>

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Premo pisze: Będzie się działo to co w SKM. Czyli nagłe pojawienie się kolejek do biletomatu po ogłoszeniu kontroli biletów
Nie no... wystarczy jeden biletomat z przodu pociągu. I informacja, że kupujący bilet mają wejść pierwszym wejściem i zakupić bilet w biletomacie. Potem kierownik sprawdzi, czy wszyscy w pierwszym wagonie mają bilet. Bo przecież nikt nie będzie czekał na kierownika, skoro jest biletomat.
A po skończonym kursie biletomat wstanie i przemieści się na drugi koniec pociągu?

ashir
Posty: 27743
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 09 mar 2016, 23:10

To trzeba zrobić przenośny biletomat, jak było z kasownikiem na S9, gdy połączenie obsługiwały Koleje Mazowieckie. :D

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 09 mar 2016, 23:10

A zamontowanie dwóch biletomatów doprowadzi spółkę do bankructwa?
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 mar 2016, 23:31

Dwukrotnie obniży sprzedaż biletów. To jeszcze bardziej logiczne.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 09 mar 2016, 23:46

ashir pisze:To chyba trzeba się cieszyć, że podróż była darmowa i w pełni legalna? :)
Podróż do miejsca nieprzeznaczenia uważa się za niebyłą.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
reserved pisze:Swoją drogą biletomaty KM powinny być w pociągach i problem by się sam rozwiązał. Czy już w jakichś wagonach są?

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Premo pisze:Nikogo szukać nie musisz. Jeśli nie ma kierownika na początku składu to powinieneś na niego czekać w pierwszym przedziale a gdy wróci to się do niego zgłosić
"Niezwłocznie się zgłosić po wejściu do kierownika pociągu" - co to znaczy niezwłocznie? Natychmiast. Nic nie ma o żadnym czekaniu. Więc metodą logiki jeśli muszę się niezwłocznie zgłosić do kierownika pociągu, a jego nie ma, to nie uznaję, że skoro nie ma, to siedzę i czekam, bo to jest dla mnie argument taki jakby ktoś powiedział, że kierowca autobusu nie miał biletów do sprzedania, więc siedzę i jadę za darmo, tylko metodą logiki idę i szukam tego kontrolera, ponieważ muszę się do niego jak najszybciej zgłosić.
Niezwłocznie znaczy bez żadnego opóźnienia niewywołanego czynnikami zewnętrznymi. Nieobecność kierownika jest przyczyną zewnętrzną. Niezwłoczność polega tutaj na oczekiwaniu na niego w miejscu, w którym powinien się znajdować przez większość czasu. Pójdziesz - i nie znajdziesz. Będzie w drugiej jednostce. Miniecie się na stacji. Co jeszcze się może stać, jak zaczniesz go niezwłocznie szukać?

Dodano po 49 sekundach:
Szeregowy_Równoległy pisze:Posadzenie studenta, który pojeździ pociągami sprzedając bilety w przedziale służbowym byłoby opłacalniejsze i wizerunkowo korzystniejsze niż niejasne i niejednoznaczne sformułowania regulaminu. Bo "zgłosić się do kierownika pociągu" to nie jest to samo co "iść do przedziału w którym kierownik powinien przebywać".
Tylko studenta czego i w ramach jakich zajęć. I za ile.
ŁK

VLnt7
Posty: 743
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:57

Post autor: VLnt7 » 10 mar 2016, 0:19

Łukasz pisze:Niezwłocznie znaczy bez żadnego opóźnienia niewywołanego czynnikami zewnętrznymi. Nieobecność kierownika jest przyczyną zewnętrzną. Niezwłoczność polega tutaj na oczekiwaniu na niego w miejscu, w którym powinien się znajdować przez większość czasu. Pójdziesz - i nie znajdziesz. Będzie w drugiej jednostce. Miniecie się na stacji. Co jeszcze się może stać, jak zaczniesz go niezwłocznie szukać?
Jeszcze można się minąć w pushpullach. Poza tym co miałoby zrobić powiedzmy 5 ludzi chcących kupić bilet? Wszyscy mieliby przeciskać się korytarzami i schodami jeździdełek z Bydgoszczy, rozdzielając się jeszcze na piętra? Czekanie z przodu to jedyna racjonalna opcja.
Łukasz pisze:Tylko studenta czego i w ramach jakich zajęć. I za ile.
Za parę ECTSów :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4777
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » 10 mar 2016, 0:40

ETCSów od razu. :P
Obrazek

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 10 mar 2016, 6:24

Łukasz pisze: Niezwłocznie znaczy bez żadnego opóźnienia niewywołanego czynnikami zewnętrznymi. Nieobecność kierownika jest przyczyną zewnętrzną. Niezwłoczność polega tutaj na oczekiwaniu na niego w miejscu, w którym powinien się znajdować przez większość czasu. Pójdziesz - i nie znajdziesz. Będzie w drugiej jednostce. Miniecie się na stacji. Co jeszcze się może stać, jak zaczniesz go niezwłocznie szukać?
Ja bym szukał kierownika, bo to w moim interesie jest mieć bilet. Przede wszystkim byłoby zdziwieniem dla mnie, że go na początku pociągu nie ma, skoro powinien tam być. A skoro go nie ma, trzeba coś robić, a nie rozkładać bezradnie ręce i jechać "na gapę". Pewnie tak część ludzi też pomyślałaby.

Zresztą są ludzie, którzy uważają, że to kontroler musi do nich podejść i oni wtedy zakupią bilet. I są zdziwieni, że to już nie bilet, tylko mandat. Ile osób, tyle różnych opinii i jeżeli jest coś, co powoduje nieścisłość, to należałoby to doprecyzować.

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2241
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 10 mar 2016, 7:04

Rozważmy sytuację tragiczną: wsiadasz do pierwszego przedziału, ale kierownik pociągu sprawdza bilety, znajdując się na drugim końcu pociągu. Razem z tobą wchodzi zewnętrzna kontrola, zmierzają w twoją stronę. Co wtedy?
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 10 mar 2016, 7:19

Nic. Kontrol może mnie cmoknac w migdał. Wsiadłem tak jak nakazuje regulamin, aa że kierownika nie ma to jego osobista tragedia. Ja jestem w porządku
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 10 mar 2016, 9:00

Nawet nie wiecie do czego ludzie są zdolni aby zaoszczędzić te kilka złotych na bilecie.

WojtekE65
Posty: 947
Rejestracja: 15 lis 2012, 19:28
Lokalizacja: Legionowo Przystanek

Post autor: WojtekE65 » 03 kwie 2016, 9:37

Czy KM zakończyły współpracę z portalem Lisa? Coś ostatnio tego nie widzę na wyświetlaczach. Nie żebym tęsknił....

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 10 kwie 2016, 10:40

Pewnie skończyła się umowa i dlatego Lisa nie reklamują.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2241
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 10 paź 2016, 20:16

Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

ODPOWIEDZ