O spółce PKP Intercity

Moderator: JacekM

sajbeer
Posty: 1078
Rejestracja: 06 maja 2008, 21:06
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: sajbeer » 31 maja 2017, 21:08

vernalisadonis pisze:Czy jest taka możliwość abym mógł kupić dwa bilety, na dwa konkretne miejsca przez internet w jednej transakcji? Czy jednak trzeba zrobić dwie osobne transakcje?
Jak kupowałem dwa bilety do Gdańska to system przydzielił dwa miejsca, ale nie obok(Pendolino). I tak siedzieliśmy obok siebie. Nie było problemu. W drodze powrotnej w wagonie przedziałowym przydzielił dwa miejsca w tym samym przedziale.
Ostatnia skonsumowana "PARÓWKA"
21.12.2012
366+218 :arrow: 013B/28
Przedostatnia:
7.12.2012
140+685 :arrow: 019B/33 :D :tancze:

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 3102
Rejestracja: 03 cze 2012, 13:12

Post autor: vernalisadonis » 31 maja 2017, 23:01

Jednak pójdę do tej kasy.
Warszawa, 08.07.2014r., 8505/4A/519
Wrocław, 04.02.2016r., 4630/010A/146
Bydgoszcz, 05.01.2022 M202/3/55
Komunikacja miejska oraz kolej

Piottr
Posty: 1294
Rejestracja: 27 kwie 2010, 9:36
Lokalizacja: Wilanów
Kontakt:

Post autor: Piottr » 02 cze 2017, 9:58

^^
Dlatego rezerwacja ze wskazaniem miejsca to ZUOOO w czystej postaci ;-)

Sytuacja, kiedy system losowo dobiera mi współpodróżnych według swojego widzimisię (algorytmu) jest dość mało komfortowa.
Doszliśmy w Polsce do stanu, że rozkład jazdy pociągów to jest coś,
co w istocie działania przypomina kalejdoskop, obracający się nie rzadziej niż cztery razy do roku,
w tym raz, w grudniu, z solidnym potrząśnięciem....

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 cze 2017, 10:22

To ZUOOOOO w czystej postaci jest wskazywane przez bodajże 80% pasazerów jako jedna z podstawowych przewag konkurencyjnych PKP IC i kolei w ogóle nad innymi środkami transportu.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 cze 2017, 14:42

Z rozsądku finansowego wybrałem ostatnio Pendolino na trasie Wwa-Krk.
Kupiłem bilety w internecie i nawet mi do głowy nie przyszło, że system IC jest tak bardzo do dupy, że przydzielił mi dwa różne miejsca dla dwóch różnych biletów choć transakcja była jedna.
Zdziwiłem się dopiero na peronie czekając na pociąg. Na szczęście pan pasażer był miły i nie robił problemów z zamianą miejsc.

W ogóle kupowanie biletów na IC przez internet to śmieszno-straszne doznanie.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 cze 2017, 15:01

No niestety, cały system sprzedaży jest z epoki informatyzacji łupanej, więc i internetowa nakładka nań jest beznadziejna.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 cze 2017, 18:05

Czy zrobienie graficznego wyboru miejsc w owej nakładce jest niemożliwe bez wymiany systemu sprzedaży właściwego?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 cze 2017, 19:09

Tak.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 02 cze 2017, 19:11

Glonojad pisze:Czy zrobienie graficznego wyboru miejsc w owej nakładce jest niemożliwe bez wymiany systemu sprzedaży właściwego?
Nie da się dostać listy wolnych miejsc, a sprawdzenie wymagałoby wysłanie każdego requestu osobno, co raz, ze zabiłoby system - a dwa, chyba spowodowałoby blokadę każdego takiego miejsca i to chyba na pol godziny nawet.

Jedyne co by się dało, to kontrolka wyboru graficznego miejsc zamiast tego inputboxa, gdzie podajesz wagon i miejsce, ale tez w złym przypadku musiałbyś celować kilka razy.

A tak btw to istotnie różnych miejsc jest chyba ograniczona liczba: w przedziałowych to jest ich z grubsza 6 (zakładam, ze w środkowym przedziale jest tak jak w skrajnych, choć różnica jazdy na kole jeszcze istnieje), we flirtach/pendolino można by ograniczyć do "w układzie autobusowym / w układzie stolikowym" - w pendolino jeszcze mogłaby być opcja przodem/tyłem. Nikt nie opisze przecież i tak "miejsce przy ścianie zamiast okna".
ŁK

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 02 cze 2017, 22:45

Wie ktoś może czy jest w planach wprowadzenie nowego systemu?

Kilka dni temu pracujący ze mną Ukrainiec pokazał mi jak wygląda internetowy system kupowania biletów Kolei Ukraińskich i byłem w ciężkim szoku jak bardzo może być to proste i przyjazne.
Faktem jest, że rozwinięcie i położenie państwa akurat tutaj nie ma większego znaczenia, bo - o ile pamiętam i mi się kraje nie pomyliły - będąca na z grubsza podobnym lub nieco wyższym poziomie rozwoju niż Polska Portugalia ma jeszcze gorszy system niż IC.

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 635
Rejestracja: 16 sie 2012, 20:11
Lokalizacja: スハ・ベスキツカ乗務区

Post autor: TranslatorPS » 03 cze 2017, 0:42

Ostatnio Koleje Irlandzkie lekko zmodyfikowały system i stylistycznie przypomina on zabójczo system rezerwacji Ryanaira. Funkcjonalność lekko inna, ale generalnie można w końcu wybrać miejsce w każdym wagonie (wcześniej przy SZTach dawało tylko pierwsze trzy wagony nawet w składach siedmiowagonowych). To jest tak proste i funkcjonalne, że jeśli ktoś podróżuje tak jak ja (w trakcie roku akademickiego cyklicznie, to samo miejsce zawsze), to najwięcej zajmuje wpisanie danych do karty. W dodatku elastyczna modyfikacja (zmiana pociągu/miejsca) bez problemu do bodajże 90 min przed odjazdem ze stacji początkowej, a wisienką na torcie jest dla mnie możliwość pokazywania tylko nru rezerwacji zamiast imienia i nazwiska na małym wyświetlaczu nad siedzeniem w pociągu (to to od dawna jest co prawda, no ale).
To tak tylko dygresyjnie.
Ten od cyferek i tłumaczeń.
Ostatni manual miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni wysokopodłogowy miejski: Kraków 12240 > 538-04, 23.07.2023
Ostatni 5B/6B: EN57-2070 > ROJ 30517, 22.02.2024
Ostatni pod banderą ZTM: 6208 > 13/189, 7.01.2023

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 03 cze 2017, 11:01

BJ pisze:Kilka dni temu pracujący ze mną Ukrainiec pokazał mi jak wygląda internetowy system kupowania biletów Kolei Ukraińskich i byłem w ciężkim szoku jak bardzo może być to proste i przyjazne.
O ile akurat płatność kartą przechodzi za pierwszym razem, a nie siedemdziesiątym szóstym, a schemat wagonu zgadza się z rzeczywistością, czego w wagonach z miejscami do siedzenia na UZ nie udało mi się do tej pory uświadczyć ani razu - nic tak nie cieszy, jak miejsce przy stoliku od korytarza zamiast przy oknie w układzie normalnym, czytaj autobusowym.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 07 cze 2017, 9:32

Fikanderze i inni mądrzy ludzie :)

Za chwile zaczyna się wielkie g do Poznania i BWE ma jechać 3.5h. Konkretnie chodzi mi o tego, co będzie dojeżdżać na 16:01. Jakie są realne szanse na przesiadkę na Heweliusza do Leszna a potem pociąg parowy do Wolsztyna? Na każdą z tych przesiadek są 4 minuty... Gdzie mogą być zagrożenia?

Czy jest szansa ze Heweliusz poczeka a potem ten w Lesznie? W Poznaniu to pewnie nie, bo za 40 minut jest Barnim do Leszna i mnóstwo osobowych ;/

Jest alternatywne połączenie przez Rakoniewice godzinę później, ale...

I czy do biletu super promo mogę dokupić przedłużkę na ic do Leszna na jakichś preferencyjnych zasadach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ŁK

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 cze 2017, 14:54

Łukasz pisze:Fikanderze i inni mądrzy ludzie :)

Za chwile zaczyna się wielkie g do Poznania i BWE ma jechać 3.5h. Konkretnie chodzi mi o tego, co będzie dojeżdżać na 16:01. Jakie są realne szanse na przesiadkę na Heweliusza do Leszna a potem pociąg parowy do Wolsztyna? Na każdą z tych przesiadek są 4 minuty... Gdzie mogą być zagrożenia?

Czy jest szansa ze Heweliusz poczeka a potem ten w Lesznie? W Poznaniu to pewnie nie, bo za 40 minut jest Barnim do Leszna i mnóstwo osobowych ;/
Obrazek
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Łukasz
Posty: 10695
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 07 cze 2017, 21:26

Rozumiem:) ale wiesz, jak jest spora rezerwa, nie ma jednotorów - to jest inna sytuacja jak wiesz, ze rozkład został wyżyłowany...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ŁK

ODPOWIEDZ