Trasa tramwajowa Dw.Zachodni - Wilanów

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 26 cze 2017, 13:58

Tunel. Nad konkretnymi rozwiązaniami można debatować, ale np. pomysł tunelu tramwajowego wydaje się w miarę ciekawy, choć drogi.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 26 cze 2017, 14:16

Z portalem na skarpie? Bardzo ryzykowne.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 cze 2017, 14:40

Z jednym wjazdem na Rakowieckiej, a wyjazdem na Spacerowej blisko skrzyżowania z Sobieskiego. Daje to szacunkowo 800 m.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 cze 2017, 15:25

Czyli podwaja koszt odcinka zmniejszajac jego przepustowość ( w tunelu przecież jazdy na widoczność nie będzie), myślę, że o więcej niz te 1000 osób z pojazdów (i tak IMHO przeszacowane, moim zdaniem ten pas do lewoskretu tyle nie przenosi), a przy okazji funkcjonalność. Nie widze tego.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Poc Vocem
(volviak)
Posty: 3612
Rejestracja: 01 mar 2008, 13:15
Lokalizacja: al. Rzepy pospolitej

Post autor: Poc Vocem » 26 cze 2017, 15:32

Glonojad pisze:Czyli podwaja koszt odcinka zmniejszajac jego przepustowość ( w tunelu przecież jazdy na widoczność nie będzie).
Przepustowość odcinka determinuje w wariancie powierzchniowym wylot na placu Puławskim. Ja twierdzę, że wepchnięcie tam 50 kursów z Goworka przy braku przekierowania części kursów z południowej Puławskiej w Rakowiecką będzie niemożliwe. A zatem musimy się ograniczyć do powiedzmy 35 kursów na godzinę. Daje nam to 7000 tys. pas/h. Dziś jest to 5000+(hipotetyczny) 1000 z samochodów. Tu nie ma jakiejś strasznej rezerwy, a być raczej powinna.
In times of eternal darkness / In times of peace and embrace / When the minstrel of atrophy mock us / There's need for love and there's need for death / Too late for understanding / Too late for your tears

Delwin
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 26 cze 2017, 20:47

Przechodząc do kwestii praktycznych: jakie następne kroki? Ogłoszenie przetargu na projekt i budowę (ZiZ) czy najpierw na projekt?

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 26 cze 2017, 21:43

Jak naprawdę te 36 kursów/h się wyczerpie, to będzie można dorzucić autobusy.

Względnie za część z tych 0,8 mld zł można zrobić trasę Wilanowska - Wilanów, która zdjęłaby sporo ze Spacerowej.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 cze 2017, 23:59

Okazuje się, że Klonowa może w ogóle nie być możliwa ze względu na zbyt duże pochylenie na zrobienie rozjazdu.

Chyba że zamiast Goworka w stronę zachodnią :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10651
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 30 cze 2017, 6:55

Zachodnią?? To chyba tylko na spółkę z tunelem. :-k
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25368
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 cze 2017, 8:04

Spółka z tunelem też wymaga zwrotnicy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Delwin
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 30 cze 2017, 9:40

Okazuje się, że Klonowa może w ogóle nie być możliwa ze względu na zbyt duże pochylenie na zrobienie rozjazdu.

Chyba że zamiast Goworka w stronę zachodnią
Trochę niejasne. Jeden tor Goworka (ten do Wilanowa) a drugi Klonową i potem zawrotka na Placu UL? Odnośnie zaś rozjazdu - ciekawe, że jakoś to umknęło przy prezentowaniu alternatywnego przebiegu do DŚU. Trzeba by sprawdzić dokładnie jak się zmienia pochylenie, ale nie wiem czy opcją by nie było umieszczenie rozjazdu tuż za przystankiem przy Spacerowej w kierunku centrum. To jednak wymaga trzech torów aż do Klonowej. W ostateczności - rozjazd na skrzyżowaniu z Belwederską i od razu przystanek z podziałem na linie do centrum i do DZ.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 cze 2017, 10:34

Klonowa plus tunel to nie to samo - inne pochylenie trasy do tunelu, niż idącej wyżej na Goworka.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Delwin
Posty: 273
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:37

Post autor: Delwin » 30 cze 2017, 10:37

Ok - czyli trasa poszłaby mniejszym nachyleniem przed wejściem w tunel... Teraz jasne. Dzięki.

Edyta: jest jeszcze jedna opcja - niewysoki nasyp od Spacerowej aby wyrównać nieco to wyniesienie.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 07 lip 2017, 15:44

Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1628
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 07 lip 2017, 21:10

MisiekK pisze:https://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/D7 ... I_2017.pdf

Usiadł i zapłakał....
Na początku myśl, że to politycy i co się po nich spodziewać.
Później że jednak mogą być groźni.

Dobrze że do mojej okolicy się nie wtrącili, wielka ulga.
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

ODPOWIEDZ