Planowanie urlopów i stosunki pracy u przewoźników

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Stary Pingwin
Posty: 5831
Rejestracja: 11 lis 2009, 11:48

Post autor: Stary Pingwin » 25 lut 2024, 10:02

Urlop w sierpniu poza planowanym skutkuje tym, że weekend pracujący musisz wrócić znad morza, jezior, z gór i popracować.
miłośnik 13N

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 lut 2024, 10:05

To jest właśnie efekt tego, że wakacje rozkładowe są tylko w dni powszednie. Ale chyba wciąż lepiej dostać w wakacje te 12 dni kalendarzowych (i tylko 8 dni urlopu) niż nic.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 708
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 25 lut 2024, 10:08

mza I tak robi sobie z urlopami co chce. Kolega dostał propozycje od firmy w tamtym roku cały lipiec, a wziął grafik na lipiec, a tu cały załadowany liniami. Tu nie ma konsekwencji. Po za tym związkowcy zawsze mają wtedy kiedy chcą.
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

reserved
Posty: 14621
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 25 lut 2024, 10:57

px33 pisze:
25 lut 2024, 0:49
A czy same rozkłady wakacyjne nie pozwalają na wysłanie na urlop w miesiącach wakacyjnych ok. połowy załogi? Jeśli plan w tym czasie spada o 10-15%, to 2 miesiące wakacyjne dają 4 dwutygodniowe "sloty", co powinno pozwolić na urlop ~40-60% kierowców. We wrześniu też nie trzeba od razu wracać z pełnym rozkładem (bo studenci), więc to też powinno pozwolić na udzielenie jakiejś grupie urlopu w podobnie atrakcyjnym miesiącu.
Weź pod uwagę że jest jeszcze pewna grupa kierowców która jak nie otrzyma urlopu w wakacje to pójdzie sobie wtedy na L4. :P

BrdzJkb
Posty: 200
Rejestracja: 26 kwie 2022, 18:34

Post autor: BrdzJkb » 25 lut 2024, 12:47

Czy ten przydziałowy urlop raz na 5 lat w wakacje to ten legendarny lepszy socjal od prywaciarzy?

Jurand
Posty: 1083
Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42

Post autor: Jurand » 25 lut 2024, 13:09

BrdzJkb pisze:
25 lut 2024, 12:47
Czy ten przydziałowy urlop raz na 5 lat w wakacje to ten legendarny lepszy socjal od prywaciarzy?
Zapewne :lol:
Wszystkie drogi prowadzą na Włościańską, do działu kadr MZA #-o

mkm101
Posty: 995
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 25 lut 2024, 14:35

pawcio pisze:
24 lut 2024, 23:54
mkm101 pisze:
24 lut 2024, 18:17
Regulaminy wewnętrzne lub uzgodnienia z ZZ nie mówią nic o preferencjach w terminach urlopów dla rodziców dzieci w wieku szkolnym?
Dyskryminacja osób bezdzietnych. Dlaczego tacy mają nie korzystać z urlopie w lipcu?
Ty tak na poważnie?

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy 0-IV, czasem nawet do VI) nie pojadą same na wakacje. Albo więc pojadą z rodzicami - albo w ogóle (przypominam że instytucja dziadków coraz bardziej zanika, zresztą ktoś i tak musi nadzorować te dzieciaki w resztę wakacji).

Z drugiej strony - bezdzietni (albo posiadający starsze dzieci) spokojnie mogą wykorzystać urlop wiosną lub jesienią (basen Morza Śródziemnego, wreszcie Egipt albo Kanary), dodatkowo lepiej wypoczną bo bez chmary dzieci (własnych/obcych) a i pogoda bardziej umiarkowana

Łukasz
Posty: 10641
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 25 lut 2024, 14:50

To zdecydowanie dyskryminacja bezdzietnych.
ŁK

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 325
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » 25 lut 2024, 15:27

Zdecydowanie tak. MZA coś mało postępowe są, chyba ministerka od równości Kotula musi coś z tym tematem zrobić. :lol:

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 708
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 25 lut 2024, 15:35

Jeśli wy tak na serio z tą dyskryminacją? M.in. z tego powodu ja biorę urlop w połowie czerwca, żeby chłopaki którzy mają dzieci mogli sobie wyjechać na wakacje. Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu w MPK Wrocław była taka polityka kadrowa, że rodzice w pierwszej kolejności którzy pisali o urlop na wakacje i ferie go dostawali. Ja chociaż dzieci nie mam jestem w stanie to zrozumieć. Jeśli piszecie serio, to czas udać się już chyba do lekarza
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25373
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 25 lut 2024, 16:41

Piszę to stricte formalistycznie. Jeśli bezdzietny chce urlop w lipcu, ma do niego takie samo prawo jak dzieciaty. Nikt nie wie, jakie kto ma uwarunkowania - ja nawet zanim miałem dzieci potrzebowałem urlop w lipcu, bo tak mogła go wziąć moja żona i w swoich dwóch pracach terminy miała nienegocjowalne. Na tej samej zasadzie tępię ideę, że w Wigilię w pierwszej kolejności wolne należy rozdawać kobietom.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Jurand
Posty: 1083
Rejestracja: 06 lis 2018, 13:42

Post autor: Jurand » 25 lut 2024, 17:42

ZielonyJamnik pisze:
25 lut 2024, 15:35
Jeśli wy tak na serio z tą dyskryminacją? M.in. z tego powodu ja biorę urlop w połowie czerwca, żeby chłopaki którzy mają dzieci mogli sobie wyjechać na wakacje. Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu w MPK Wrocław była taka polityka kadrowa, że rodzice w pierwszej kolejności którzy pisali o urlop na wakacje i ferie go dostawali. Ja chociaż dzieci nie mam jestem w stanie to zrozumieć. Jeśli piszecie serio, to czas udać się już chyba do lekarza
Ciekawe co napiszesz jak przypadkiem lub nie przypadkiem u Ciebie pojawią się dzieci i przyjdzie czas na planowanie turnusu :-k
Czy nadal będziesz fanatycznie zapatrzony w politykę MZA (-(
I wtedy właśnie będziesz musiał udać się do lekarza po L4 :lol:

wincenty
Posty: 1341
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 25 lut 2024, 18:03

Jurand pisze:
25 lut 2024, 17:42
ZielonyJamnik pisze:
25 lut 2024, 15:35
Jeśli wy tak na serio z tą dyskryminacją? M.in. z tego powodu ja biorę urlop w połowie czerwca, żeby chłopaki którzy mają dzieci mogli sobie wyjechać na wakacje. Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu w MPK Wrocław była taka polityka kadrowa, że rodzice w pierwszej kolejności którzy pisali o urlop na wakacje i ferie go dostawali. Ja chociaż dzieci nie mam jestem w stanie to zrozumieć. Jeśli piszecie serio, to czas udać się już chyba do lekarza
Ciekawe co napiszesz jak przypadkiem lub nie przypadkiem u Ciebie pojawią się dzieci i przyjdzie czas na planowanie turnusu :-k
Czy nadal będziesz fanatycznie zapatrzony w politykę MZA (-(
I wtedy właśnie będziesz musiał udać się do lekarza po L4 :lol:
A ja myślałem że zgodnie z tytułem wątku dowiem się tu o nowych przetargach i zamówieniach autobusów dla Warszawy a od kilku stron czytam o urlopach, dzieciach, lekarzach, L4... panowie weźcie się przenieście z tymi pogaduchami o prozie życia kierowców i ich rodzin w jakieś inne rejony, bo dla większości jest to po prostu nudne.
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 708
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 25 lut 2024, 20:05

Jurand pisze:
25 lut 2024, 17:42
Ciekawe co napiszesz jak przypadkiem lub nie przypadkiem u Ciebie pojawią się dzieci i przyjdzie czas na planowanie turnusu :-k
Czy nadal będziesz fanatycznie zapatrzony w politykę MZA (-(
I wtedy właśnie będziesz musiał udać się do lekarza po L4 :lol:
Chwila, ale ustalmy fakty. Jestem ostatnią osobą która jest fanatycznie zapatrzona w firmę. Polityka urlopowa mza, a propo tygodni pożądanych to w większości kolesiostwo i kumoterstwo, a nie dawanie osobom potrzebującym.
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

wincenty
Posty: 1341
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 25 lut 2024, 22:20

Jurand pisze:
25 lut 2024, 17:42
ZielonyJamnik pisze:
25 lut 2024, 15:35
Jeśli wy tak na serio z tą dyskryminacją? M.in. z tego powodu ja biorę urlop w połowie czerwca, żeby chłopaki którzy mają dzieci mogli sobie wyjechać na wakacje. Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu w MPK Wrocław była taka polityka kadrowa, że rodzice w pierwszej kolejności którzy pisali o urlop na wakacje i ferie go dostawali. Ja chociaż dzieci nie mam jestem w stanie to zrozumieć. Jeśli piszecie serio, to czas udać się już chyba do lekarza
Ciekawe co napiszesz jak przypadkiem lub nie przypadkiem u Ciebie pojawią się dzieci i przyjdzie czas na planowanie turnusu :-k
Czy nadal będziesz fanatycznie zapatrzony w politykę MZA (-(
I wtedy właśnie będziesz musiał udać się do lekarza po L4 :lol:
Dzieci mój drogi to mam już odchowane w liczbie trzech, w tym bliźniaki, więc nie masz co ojca uczyć dzieci robić...
Ale pisanie o tym tutaj to za bardzo nie halo, może po prostu admin niech założy nowy wątek typu socjal w MZA czy coś takiego i tam sobie dyskutujcie, ja tam nie będę wchodził, bo mnie to nie interesuje, a nie w temacie autobusowym, ok.?
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

ODPOWIEDZ