Rozkłady tramwajowe – 2024

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Paweł D.
Posty: 5465
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 16 maja 2024, 10:11

MisiekK pisze:
16 maja 2024, 9:15
Jesteś w błędzie. Temat krytykowało sporo osób popierających obecne władze w tym sami przedstawiciele władz Warszawy.
Ależ oczywiście, że mogę być w błędzie. Tylko, że problem został pewnie rozdmuchany przez ludzi, którzy w ogóle w tamtym miejscu nie byli i nie będą. A że ZTM się takim "jakoś to będzie" sam się podkłada, to inna bajka. Wielu z nas zna bardziej istotne bolączki warszawskiej komunikacji niż zbiorcza karteczka dla 11 na krańcu Siedlce. Choć opis trasy zjazdu na rozkładzie. Temat nie do ogarnięcia od 25 lat już pewnie.

Awatar użytkownika
Przecinak
Posty: 61
Rejestracja: 14 gru 2023, 12:38

Post autor: Przecinak » 16 maja 2024, 22:43

To jeszcze niech zostanie złączony rozkład dla 17 na Służewcu i już w ogóle będzie bajka 8-)

Łukasz
Posty: 10857
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 17 maja 2024, 7:24

Przecinak pisze:To jeszcze niech zostanie złączony rozkład dla 17 na Służewcu i już w ogóle będzie bajka 8-)
Żeby to była jakaś nowa trasa…

A jak to teraz wygląda? Wyświetlacz z byłego Sielce 06 jest wygaszony? Rozumiem też, że można sobie wjechać na dowolny tor.
ŁK

ashir
Posty: 27786
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 17 maja 2024, 7:37

Wyświetlacze normalnie wyświetlają swoje kursy co 16/24 minuty i wjazd jest na konkretny tor...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26875
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 maja 2024, 8:21

ashir pisze:
16 maja 2024, 9:37
A czy do tego w ogóle musiało dojść? Przecież wiadomo było, że oddanie nowej trasy tramwajowej będzie języczkiem uwagi władz miasta, mediów i mieszkańców.
Bynajmniej, na wyższych szczeblach miejskich w ogóle się nie uważa rozwoju systemu tras tramwajowych za jakoś specjalnie ważny. A marketingowo rozdmuchuje się każdą frezowankę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Łukasz
Posty: 10857
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 17 maja 2024, 9:23

Glonojad pisze:
ashir pisze:
16 maja 2024, 9:37
A czy do tego w ogóle musiało dojść? Przecież wiadomo było, że oddanie nowej trasy tramwajowej będzie języczkiem uwagi władz miasta, mediów i mieszkańców.
Bynajmniej, na wyższych szczeblach miejskich w ogóle się nie uważa rozwoju systemu tras tramwajowych za jakoś specjalnie ważny. A marketingowo rozdmuchuje się każdą frezowankę.
Frezowanki są ważne, żeby był dobry odbiór jakości życia. Jak w niedzielę jedziesz do kościoła, to lepiej się czujesz na równej nawierzchni. W korkach może mieć to mniejsze znaczenie. A drugie pół konstruktorskiej to chyba dopiero zrobią jak sprzedadzą zajezdnie Woronicza deweloperowi, czyli nigdy.
ŁK

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8639
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 17 maja 2024, 10:10

Glonojad pisze:
17 maja 2024, 8:21
ashir pisze:
16 maja 2024, 9:37
A czy do tego w ogóle musiało dojść? Przecież wiadomo było, że oddanie nowej trasy tramwajowej będzie języczkiem uwagi władz miasta, mediów i mieszkańców.
Bynajmniej, na wyższych szczeblach miejskich w ogóle się nie uważa rozwoju systemu tras tramwajowych za jakoś specjalnie ważny. A marketingowo rozdmuchuje się każdą frezowankę.
Zaraz Puchalski zniknie z ZDM, to może i ranga tejże instytucji spadnie ;)

(tak, tak, wiem, fetysz dróg jest mocny i tak czy siak)

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4017
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 17 maja 2024, 12:03

Glonojad pisze:
17 maja 2024, 8:21
ashir pisze:
16 maja 2024, 9:37
A czy do tego w ogóle musiało dojść? Przecież wiadomo było, że oddanie nowej trasy tramwajowej będzie języczkiem uwagi władz miasta, mediów i mieszkańców.
Bynajmniej, na wyższych szczeblach miejskich w ogóle się nie uważa rozwoju systemu tras tramwajowych za jakoś specjalnie ważny. A marketingowo rozdmuchuje się każdą frezowankę.
Czyli sprawdza się moja teoria, że dla miasta tramwaj🚋 to uboższy krewny metra🚇

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26875
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 maja 2024, 14:16

Łukasz pisze:
17 maja 2024, 9:23
Glonojad pisze:
Bynajmniej, na wyższych szczeblach miejskich w ogóle się nie uważa rozwoju systemu tras tramwajowych za jakoś specjalnie ważny. A marketingowo rozdmuchuje się każdą frezowankę.
Frezowanki są ważne, żeby był dobry odbiór jakości życia. Jak w niedzielę jedziesz do kościoła, to lepiej się czujesz na równej nawierzchni. W korkach może mieć to mniejsze znaczenie. A drugie pół konstruktorskiej to chyba dopiero zrobią jak sprzedadzą zajezdnie Woronicza deweloperowi, czyli nigdy.
Whatever, to był przykład, że z faktu że marketingowo miasto z tramwajów korzysta nie świadczy jeszcze o ich rzeczywistym znaczeniu dla decydentów.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7744
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 17 maja 2024, 17:45

Paweł D. pisze:
16 maja 2024, 10:11
Tylko, że problem został pewnie rozdmuchany przez ludzi, którzy w ogóle w tamtym miejscu nie byli i nie będą.
Nic podobnego.
Paweł D. pisze:
16 maja 2024, 10:11
A że ZTM się takim "jakoś to będzie" sam się podkłada, to inna bajka.
Temat był o tyle trywialny, że nie powinno nastąpić podłożenie w żadnym momencie. Jak dochodzi do potknięć w drobnych sprawach to tym bardziej te większe są poza kontrolą.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Krzysztof_J
Posty: 469
Rejestracja: 19 wrz 2018, 15:34
Kontakt:

Post autor: Krzysztof_J » 17 maja 2024, 20:49

primoż pisze:
17 maja 2024, 12:03
Glonojad pisze:
17 maja 2024, 8:21


Bynajmniej, na wyższych szczeblach miejskich w ogóle się nie uważa rozwoju systemu tras tramwajowych za jakoś specjalnie ważny. A marketingowo rozdmuchuje się każdą frezowankę.
Czyli sprawdza się moja teoria, że dla miasta tramwaj🚋 to uboższy krewny metra🚇
Po prostu dla miasta najważniejsze są inwestycje najbardziej spektakularne, takie jak wspomniane metro (zwłaszcza usilnie forsowane M3 na Gocław), ale także np. kładka przez Wisłę, o której tuż przed i tuż po otwarciu pisali do znudzenia, nawet po kilka razy dziennie, jakby to było coś typu uruchomienie tramwajów elektrycznych, czy pierwszego odcinka metra w 1995. A to, że są inne inwestycje, które byłyby na co dzień bardziej użyteczne dla mieszkańców, to już niestety schodzi na drugi plan.

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1600
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 29 maja 2024, 23:32

O co chodzi, że na "9" pojawiły się ubooty? To zmiana stała, czy okresowa?
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Walas
Posty: 17176
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 30 maja 2024, 0:29

Daniel_FCB pisze:
29 maja 2024, 23:32
O co chodzi, że na "9" pojawiły się ubooty? To zmiana stała, czy okresowa?
Przecież U-Booty na 9 są od dawna
1069, 7722
Ulubione wozy: 6207, 8888
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25606
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 30 maja 2024, 17:45

Planowo ich nigdy nie było. Ale R2 formalnie może sobie dowolnie żonglować 116N i 120Na i czasami to robi mądrzej a czasami głupiej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 5021
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 18 cze 2024, 15:17

Na okres wakacji zawieszone 13 i 25 a 28 wydłużone na Kawęczyńską w wybranych godzinach. Jakaś nadzieja jest ze 25 z wakacji nie wróci 😛
Obrazek

ODPOWIEDZ