Czasy przejazdu – 2024

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Matt Cubis
Posty: 716
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:25
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Matt Cubis » 02 wrz 2024, 10:32

Geecko pisze:
02 wrz 2024, 2:17
Szybsza prędkość często nie ma żadnego sensu, a jeśli już osiąga się jakieś zyski to są one niewspółmierne do ekonomiki jazdy oraz komfortu podróży. Przykładowo linie 102 i 202 należą do linii gdzie nawet nie ma sensu rozpędzać się powyżej 45 km/h. [...]
Przy jeździe z prędkością nieprzepisową zyski te są o wiele większe z powodu cykli świateł promujących jazdę niezgodnie z przepisami.
Sygnalizacja jest po prostu koordynowana pod jazdę samochodem, ew. pod tramwaje. Generalnie po części to wina ZTM, że nie zwraca uwagi na to, żeby jednak priorytet dla autobusów pojawiał się na większej liczbie skrzyżowań. Póki co standardem są tylko skrzyżowania przez które przechodzi buspas. Ale jednak często dynamiczniejszy start z przystanku pozwala zdążyć jeszcze wrócić w koordynacje sygnalizacji świetlnej i zaoszczędzić kolejną minutę.
Geecko pisze:
02 wrz 2024, 2:17
Ponadto wpisując zera na kartach drogowych tylko utwierdzamy ztm w iluzji, że czasy przejazdów są spoko.
Już chyba ustaliliśmy, że nikt tego nie czyta. Jakby ich to interesowało to pstrykając palcami mają wszystkie czasy przejazdów ze sterowników.

reserved
Posty: 13913
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 02 wrz 2024, 12:37

Autobus Czerwon pisze:
02 wrz 2024, 7:41
No to widzisz, jak wyjedziesz na 187 z Ursusa opóźniony 5 minut, to akurat na TŁ nie będziesz musiał się wlec i być może na Rozbracie będziesz na 0 :P Organizator wszystko przemyślał
Miałem na myśli bardziej odwrotny kierunek. Nie będę przecież jechał +6 Trasą Łazienkowską żeby potem w Ursusie wyrównać.

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 05 wrz 2024, 20:42

mb112 pisze:
31 sie 2024, 17:55
Tak z ciekawości, są gdzieś faktycznie 3 przystanki w 1 minucie, ale tak że nie jest to pomyłka w rozkładzie ?
Od poniedziałku na Zetce na Okopowej mamy (cały dzień, więc także w godzinach szczytu) dwa przystanki stałe w jednej minucie (nie wiem czy celowo, czy przez niedopatrzenie) - Żytnia 52 i Dzielna 52.

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 943
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 05 wrz 2024, 22:14

Georg pisze:
05 wrz 2024, 20:42
mb112 pisze:
31 sie 2024, 17:55
Tak z ciekawości, są gdzieś faktycznie 3 przystanki w 1 minucie, ale tak że nie jest to pomyłka w rozkładzie ?
Od poniedziałku na Zetce na Okopowej mamy (cały dzień, więc także w godzinach szczytu) dwa przystanki stałe w jednej minucie (nie wiem czy celowo, czy przez niedopatrzenie) - Żytnia 52 i Dzielna 52.
Takie ustawienie może wynikać z małej odległości międzyprzystankowej (ok. 200 m).
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 10 wrz 2024, 5:32

AdamKlocusky pisze:
05 wrz 2024, 22:14
Georg pisze:
05 wrz 2024, 20:42

Od poniedziałku na Zetce na Okopowej mamy (cały dzień, więc także w godzinach szczytu) dwa przystanki stałe w jednej minucie (nie wiem czy celowo, czy przez niedopatrzenie) - Żytnia 52 i Dzielna 52.
Takie ustawienie może wynikać z małej odległości międzyprzystankowej (ok. 200 m).
Za jakiekolwiek dwa przystanki w jednej minucie dla linii dziennych biłbym kijem po łapach tych ekspertów z ZTMu :!:

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 10 wrz 2024, 6:05

Bicie kijem po łapach wyszło już z mody.

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 443
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » 10 wrz 2024, 9:10

Zawsze możemy wrócić do tej mody.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 10 wrz 2024, 9:23

Bez przesady - są miejsca, gdzie jest to wskazane, jakieś zadupia z przystankami na żądanie przy każdej przecznicy itd.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

mb112
Posty: 1460
Rejestracja: 22 maja 2012, 23:47

Post autor: mb112 » 10 wrz 2024, 9:40

Wszystko zależy ile jest czasu dalej i na postoju.
Jak w przytoczonym tutaj przykładzie N16 jest ileś tam przystanków w jednej minucie ale za chwilę jest 35 minut postoju i to w nocy to ok, ale jak na linii dziennej jest kilka przystanków pod rząd co minutę, gdzie to w praktyce niemożliwe i zostaje potem przerwa np. 7 minut zamiast 16 to trochę lipa.

Matt Cubis
Posty: 716
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:25
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Matt Cubis » 10 wrz 2024, 11:20

A już w ogóle dramat jak przerwy są dzielone w stylu 15 minut na jednym krańcu i 12 minut na drugim. Zrobienie ustawowej przerwy graniczy z cudem. Pozdrawiam linię 218.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 10 wrz 2024, 12:19

Matt Cubis pisze:
10 wrz 2024, 11:20
A już w ogóle dramat jak przerwy są dzielone w stylu 15 minut na jednym krańcu i 12 minut na drugim. Zrobienie ustawowej przerwy graniczy z cudem. Pozdrawiam linię 218.
Linia 500 tak samo. Odkąd zabrali dodatek 08 trzeba nie jeździć, a zapierdalać. Przerwy po 16min na Podgrodziu przez cały dzień. Przy odrobinie szczęścia i bardzo ciężkiej nodze da się zrobić przerwy ustawowe, ale to nie jest normalne, że od Radosława do Żaby autobus jedzie ciągle 70km/h.
Kolejny przykład lini przyspieszonej rozkładem, a nie ilością przystanków.
Łojewska - Szpital Bródnowski 1min
Szpital Bródnowski - Metro Kondratowicza 1min

Tymczasem 199 i 245:
Łojewska - Szpital Bródnowski 2min
Szpital Bródnowski - Metro Kondratowicza 2min
](*,)

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 10 wrz 2024, 12:24

Tam od września są nowe czasy przejazdu. Ścięte 2 minuty. Jak zaktualizują 199 i 245 to też zostaną 2 minuty z 4.

Awatar użytkownika
konri
Posty: 1175
Rejestracja: 21 paź 2011, 18:41
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: konri » 10 wrz 2024, 12:47

Georg pisze:
10 wrz 2024, 12:24
Tam od września są nowe czasy przejazdu. Ścięte 2 minuty. Jak zaktualizują 199 i 245 to też zostaną 2 minuty z 4.
Nie będe tego komentował, bo byłyby to słowa niecenzuralne...
Jedyne gdzie możnaby ściąć to jedna minuta mniej od Bohuszewiczówny do Codzienniej dla 145, 199, 245 (która powinna NŻ swoją drogą).

Georg
Posty: 6287
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 10 wrz 2024, 12:49

Widać "wsłuchali się w głos" jakiegoś pasażera, który poskarżył się że autobus przyjechał za wcześnie.

Targowianin
Posty: 42
Rejestracja: 06 mar 2017, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Targowianin » 10 wrz 2024, 13:02

Georg pisze:
10 wrz 2024, 12:24
Tam od września są nowe czasy przejazdu. Ścięte 2 minuty. Jak zaktualizują 199 i 245 to też zostaną 2 minuty z 4.
Raczej jest na odwrót - na 199 i 245 już zaktualizowano czas przejazdu z 2 do 4 minut, a na 500 jeszcze nie. Oczekiwanie na takie zmiany trwa jednak miesiącami - zdaje się że dopiero od września na 112 wydłużono czas przejazdu na odcinku Malborska - Metro Kondratowicza do takiego, jaki 126 i 212 mają już od bardzo dawna.

ODPOWIEDZ