(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Georg
Posty: 6187
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » wczoraj, 21:47

Ciekawe. A coś więcej? Jakaś częstotliwość, liczba kursów na godzinę albo coś takiego? Bo same trasy to trochę mało.
I mała uwaga: kiedyś ktoś (pawcio?) pisał, że zmiany trzeba robić etapami, bo ludzie nie ogarną nowego układu komunikacji tramwajowej z dnia na dzień.
Ciężko mi się trochę połapać, bo za dużo nowych tras. A druga rzecz to myślałem, że jednak połączysz al. Krakowską z M2 przy MRD, a tu 1 dalej do Banacha.

Łukasz
Posty: 10887
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » wczoraj, 21:57

Nie wygląda to jakoś dramatycznie, z tym że:

1) trzeba poczekać na projekt wilanowski, bo nikt nie pozamienia zaraz potem
2) numerki jednak bym zostawił na niektórych liniach, zwłaszcza jakimś 33 czy jakieś 36 Marymont - Wyścigi
Zakres do 36 był używany przez lata, nie ma potrzeby kompresowania na siłę poniżej 30.

7 też bardziej przypomina starą dwunastkę, piątką ostatnio jeździła po Żoliborzu
ŁK

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 3532
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » wczoraj, 22:02

Nie mam rozpiski brygadowej, więc nie pisałem w ciemno. Z tego co widzę obecny takt to głównie 8/12/15 na większości linii (oprócz 1, 2 i 9 na pewno) także coś pewnie koło tego.
Nowe linie zaznaczyłem na zielono. Nie umiem w mapy, a chciałbym jakoś przedstawić dla jasności projektu.

Awatar użytkownika
Przecinak
Posty: 63
Rejestracja: 14 gru 2023, 12:38

Post autor: Przecinak » wczoraj, 23:11

Nie jestem zwolennikiem aż tak drastycznych zmian. Jednak przywiązanie tras do numerów linii jest dosyć spore. Ja bym był za dodawaniem linii i ewentualnie delikatnymi korektami krańców.
Takie linie jak 6, 7, 9, 17 czy 24 nie powinny być ruszane.
20 powinna mieć kraniec na którym można by odbyć przerwy ustawowe, a Kaw-Baz na pewno takim krańcem nie jest z powodu długości przystanków na pętli.
Nie ma na tej rozpisce 31 i 33. Rozumiem, że linie do likwidacji?

fraktal
Posty: 5562
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » wczoraj, 23:18

Na taką 5 nikt się nie zgodzi po stronie Żoliborza, bo odcinasz bezpośrednie połączenie ze Szpitalem Bielanskim czy Galerią Młociny mieszkańcom okolic pl. Inwalidów na przykład.. Poza tym taka 5 na Słowackiego byłaby zupelnie pusta, tak jak puste jest 36, natomiast 6 jakieś tam zapełnienie ma i ktoś na nią czeka.

Awatar użytkownika
Wiliam
Posty: 4816
Rejestracja: 01 kwie 2012, 21:30
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Wiliam » wczoraj, 23:32

Bez częstotliwości to taka trochę głupia rozmowa, zwłaszcza że linii jest mniej. No i pytanie jak to się ma do np. ograniczeń w dostępności taboru dwukierunkowego, który nie dość że musi obsługiwać nowe krańce, to jeszcze pewnie coś powinno zostać na wypadek remontów.
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrekP
Posty: 3532
Rejestracja: 04 wrz 2006, 19:17

Post autor: PiotrekP » dzisiaj, 0:31

Przecinak pisze:
wczoraj, 23:11
Nie ma na tej rozpisce 31 i 33. Rozumiem, że linie do likwidacji?
31 to 48, a 33 to 19.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7752
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » dzisiaj, 0:31

Georg pisze:
wczoraj, 21:47
kiedyś ktoś (pawcio?) pisał, że zmiany trzeba robić etapami, bo ludzie nie ogarną nowego układu komunikacji tramwajowej z dnia na dzień.
Mi się przypomina reforma łódzka sprzed wielu lat. Na raz wprowadzono marszrutyzację całej sieci, przez miesiąc na skargi (których ilość z tygodnia na tydzień malała) odpisywano, że rozwiązanie w obserwacji, a po miesiącu były drobne korekty i układ został.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36755
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » dzisiaj, 0:52

Został, powiadasz? :D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 4024
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » dzisiaj, 0:53

Przy czym z tej sporej reformy łódzkiej to już chyba zostały tylko strzępy. W sumie podobnie jak z reformy 2009 w stolicy Polski.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7752
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » dzisiaj, 6:59

Bastian pisze:
dzisiaj, 0:52
Został, powiadasz? :D
Dopóki nie zaczęło się zwijanie interesu przez stan infrastruktury.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36755
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » dzisiaj, 8:20

primoż pisze:
dzisiaj, 0:53
Przy czym z tej sporej reformy łódzkiej to już chyba zostały tylko strzępy. W sumie podobnie jak z reformy 2009 w stolicy Polski.
W Warszawie tę reformę skutecznie zaorała kolejna reforma - wprowadzenie 4/8.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10664
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » dzisiaj, 8:31

primoż pisze:
dzisiaj, 0:53
Przy czym z tej sporej reformy łódzkiej to już chyba zostały tylko strzępy. W sumie podobnie jak z reformy 2009 w stolicy Polski.
2009? Chyba raczej 2006.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Leitner98
Posty: 108
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:29

Post autor: Leitner98 » dzisiaj, 8:52

Na P+R Al. Krakowska zamiast 7, 9 (silne) i 15 proponujesz 4 (powiedzmy zamiast 15) i 25? 25 musiałoby być wtedy z większą częstotliwością, poza tym czy na odcinku do Banacha obserwuje się obecnie aż taką nadpodaż, by usuwać z niej jedną linię przez Aleje?

17 na Kielecką pewnie można by skierować po wybudowaniu normalnej pętli na Winnicy, choć szczerze trochę nie rozumiem sensu zamiany końcówek 17 i 33 (19).

I jak to jest z tą 13? Jak na nią trafiam (rzadko) to nie jeździ aż taka pusta w tygodniu, czy na pewno trzeba ją usuwać?

Georg
Posty: 6187
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » dzisiaj, 9:31

Z tą 13 to ciekawa sprawa. Ostatnio na stronie podano komunikat o wyłączeniu Kawęczyńskiej podczas najbliższych 3 weekendów. Byłem przekonany że tak jak zawsze będzie to okazja do zawieszenia 13. O dziwo - zostaje i będzie zawracać razem z 7 i 28 przy Dw. Wschodnim.

ODPOWIEDZ