Machina przybyĹa
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
obstawiam, że to szlifierka torowa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
No szlifierka na pewno, ale miała jeszcze jakieś inne prace wykonywać, min. podlewanie trawiastych torów?
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"
"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej
"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej
Wielofunkcyjne bydlę.piotram pisze:No szlifierka na pewno, ale miała jeszcze jakieś inne prace wykonywać, min. podlewanie trawiastych torów?
Szlifierka, pług, holownik, czyściciel zwrotnic, dodatkowe zadania to podlewanie trawiastych torowisk oraz likwidacja (też przez polewanie ale już nie wodą tylko odpowiednimi środkami) chwastów na innych torowiskach.
Jeśli będziesz miał szczęście, to możesz zobaczyć na żywo, bo "objeżdżają" go, już kilka razy go spotkałem na mieście.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"
"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej
"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej
Mówisz - masz - tutajTLG pisze:Jak rozumiem na zdjęcia przyjdzie nam poczekać, aż ukażą się na TRAMWARZE?Ciekaw jestem jak to wygląda.
Pokazywali dziś to cudo w Kurierze Warszawskim. Z boku ma namalowane jakieś kwiatki i napis "Szyny szlifujemy - ciszę szanujemy" czy coś takiego
GW pisze:Wszechstronny wagon szlifuje i polewa
Krzysztof Śmietana, ostatnia aktualizacja 2007-03-10 01:00
Koniec z hałaśliwym wyrównywaniem torów tramwajowych w nocy. Tramwaje Warszawskie kupiły nowoczesny wagon, który będzie szlifował szyny tylko w ciągu dnia. Przy okazji podleje trawnik albo zgarnie śnieg.
Aż 7 mln zł kosztował nietypowy zielony tramwaj, który od kilku dni jeździ po ulicach Warszawy. Nie zabiera jednak pasażerów, tylko szlifuje szyny. - Co pewien czas trzeba je wyrównywać, żeby tramwaje nie powodowały wibracji i żeby mniej hałasowały - mówi Robert Grzywacz z Tramwajów Warszawskich.
Do tej pory tory były wyrównane za pomocą szlifierek zmontowanych w Warszawie. Jednak mieszkańcy bardzo narzekali, że hałasują. Maszyny zazwyczaj pracowały nocami, bo w ciągu dnia, rozwijając maksymalną prędkość 25 km na godz., mogłyby blokować regularny ruch tramwajów.
Kupiony właśnie wagon może jeździć dwa razy szybciej. Oprócz szlifowania szyn ma kilka innych funkcji. Może być wykorzystywany jako holownik, a zimą jako pług do zgarniania śniegu. Może też podlewać trawę posianą między torami. Takie torowisko można na razie zobaczyć tylko na ul. Powstańców Śląskich i w al. Reymonta. Tramwajarze w zeszłym roku zaniedbali ten trawnik, który całkowicie wysechł. Teraz zarzekają się, że będą podlewać go regularnie. Polewaczka może też rozpylać środki niszczące chwasty.
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Bardzo nietypowy ten zielony tramwaj. Przede wszystkim ma nietypowy odcień jak na zielony tramwaj. Jest bowiem zółciuteńki 
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.