Machina przybyła

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 22 lis 2006, 20:05

Machina, a mianowicie techniczny wagon wieloczynnościowy. Trochę zdębiałem, jak dziś coś takiego trasa W-Z przejechało.... Jest żółte, z dwoma kabinami po obu stronach, chyba produkcji ADTranza. Wygląda zupełnie jak jedna z niemieckich lokomotyw DB. No i patyk ma pod włos :D

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 22 lis 2006, 20:10

Jeżeli nowe to na pewno nie ADTranz, gdyż ADTranz w 2001r został odsprzedany przez Dimler Cryslera został odsprzedany Bombardierowi.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 22 lis 2006, 20:39

obstawiam, że to szlifierka torowa.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 22 lis 2006, 20:41

No szlifierka na pewno, ale miała jeszcze jakieś inne prace wykonywać, min. podlewanie trawiastych torów?
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 22 lis 2006, 23:59

piotram pisze:No szlifierka na pewno, ale miała jeszcze jakieś inne prace wykonywać, min. podlewanie trawiastych torów?
Wielofunkcyjne bydlę.
Szlifierka, pług, holownik, czyściciel zwrotnic, dodatkowe zadania to podlewanie trawiastych torowisk oraz likwidacja (też przez polewanie ale już nie wodą tylko odpowiednimi środkami) chwastów na innych torowiskach.

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 23 lis 2006, 16:27

Jak rozumiem na zdjęcia przyjdzie nam poczekać, aż ukażą się na TRAMWARZE? ;) Ciekaw jestem jak to wygląda.
15/12/2005-12/7/2019

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2463
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 24 lis 2006, 20:45

Jeśli będziesz miał szczęście, to możesz zobaczyć na żywo, bo "objeżdżają" go, już kilka razy go spotkałem na mieście.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

mkm101
Posty: 983
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 06 gru 2006, 0:17

TLG pisze:Jak rozumiem na zdjęcia przyjdzie nam poczekać, aż ukażą się na TRAMWARZE? ;) Ciekaw jestem jak to wygląda.
Mówisz - masz - tutaj

TLG
Posty: 5890
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 06 gru 2006, 14:22

No to TW przybył kolejny tramwaj z napędem silnikami AC ;)
15/12/2005-12/7/2019

Flash8222
Posty: 7270
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 06 gru 2006, 20:23

Obecnie jest to najnowocześniejszy wagon we flocie TW, a zarazem jest nowocześniejszy niż wagony liniowe :D

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8438
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 10 mar 2007, 1:23

:arrow: Zastanawiałem się, gdzie ten temat bardziej pasuje - na Intrastrukturę (z racji szlifowania szyn), czy na Tabor, ale stwierdziłem, że chyba jednak tutaj.
Pokazywali dziś to cudo w Kurierze Warszawskim. Z boku ma namalowane jakieś kwiatki i napis "Szyny szlifujemy - ciszę szanujemy" czy coś takiego :).
GW pisze:Wszechstronny wagon szlifuje i polewa

Krzysztof Śmietana, ostatnia aktualizacja 2007-03-10 01:00

Koniec z hałaśliwym wyrównywaniem torów tramwajowych w nocy. Tramwaje Warszawskie kupiły nowoczesny wagon, który będzie szlifował szyny tylko w ciągu dnia. Przy okazji podleje trawnik albo zgarnie śnieg.

Aż 7 mln zł kosztował nietypowy zielony tramwaj, który od kilku dni jeździ po ulicach Warszawy. Nie zabiera jednak pasażerów, tylko szlifuje szyny. - Co pewien czas trzeba je wyrównywać, żeby tramwaje nie powodowały wibracji i żeby mniej hałasowały - mówi Robert Grzywacz z Tramwajów Warszawskich.

Do tej pory tory były wyrównane za pomocą szlifierek zmontowanych w Warszawie. Jednak mieszkańcy bardzo narzekali, że hałasują. Maszyny zazwyczaj pracowały nocami, bo w ciągu dnia, rozwijając maksymalną prędkość 25 km na godz., mogłyby blokować regularny ruch tramwajów.

Kupiony właśnie wagon może jeździć dwa razy szybciej. Oprócz szlifowania szyn ma kilka innych funkcji. Może być wykorzystywany jako holownik, a zimą jako pług do zgarniania śniegu. Może też podlewać trawę posianą między torami. Takie torowisko można na razie zobaczyć tylko na ul. Powstańców Śląskich i w al. Reymonta. Tramwajarze w zeszłym roku zaniedbali ten trawnik, który całkowicie wysechł. Teraz zarzekają się, że będą podlewać go regularnie. Polewaczka może też rozpylać środki niszczące chwasty.

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26874
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 mar 2007, 19:40

Bardzo nietypowy ten zielony tramwaj. Przede wszystkim ma nietypowy odcień jak na zielony tramwaj. Jest bowiem zółciuteńki :D
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 11 mar 2007, 0:55

inż. Glonojad pisze:Bardzo nietypowy ten zielony tramwaj. Przede wszystkim ma nietypowy odcień jak na zielony tramwaj. Jest bowiem zółciuteńki :D
On jest tak zielony, że aż żółty...

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 11 mar 2007, 10:44

Słońce wypaliło ;)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 11 mar 2007, 11:10

MisiekK pisze:Przede wszystkim ma nietypowy odcień jak na zielony tramwaj. Jest bowiem zółciuteńki :D
Taa, a ja szukałem tego zielonego tramwaju i tylko ze zdziwieniem na żółty się nacinałem ;)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

ODPOWIEDZ