Trasa tramwajowa Dw. Zachodni - Wilanów

Moderator: Wiliam

Łukasz
Posty: 12128
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 21 kwie 2026, 11:03

Może po prostu koordynacja i priorytety wychodzą lepiej przy 60 ;p
ŁK

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5551
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 15 maja 2026, 17:06

Znowu chyba coś w sygnalizacji namieszali. I sygnalizacja dla autobusów odsłonięta przy Kostrzewskiego. Szykują się do wpuszczenia autobusów na pas?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 maja 2026, 17:12

Szykują się.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 943
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 19 maja 2026, 14:24

TGM pisze:
15 maja 2026, 17:06
Znowu chyba coś w sygnalizacji namieszali. I sygnalizacja dla autobusów odsłonięta przy Kostrzewskiego. Szykują się do wpuszczenia autobusów na pas?
23 maja ruszamy z ww. trasą tramwajowo-autobusową :)
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

Rafaello_24
Posty: 183
Rejestracja: 27 lut 2007, 20:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rafaello_24 » 20 maja 2026, 17:33

Zmiany juz są ogłoszone. ZTM oczywiście nie bylby sobą gdyby nie namieszał:


Linie autobusowe 116, 166, 503 i E-2 na ul. Belwederskiej i ul. Sobieskiego kursują z obsługą następujących przystanków na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym:

SPACEROWA 01;
DOLNA 01 i 02;
KOSTRZEWSKIEGO 01 i 02.
Linia autobusowa 172 na ul. Sobieskiego kursuje z obsługą następujących przystanków na wspólnym pasie tramwajowo-autobusowym:

KOSTRZEWSKIEGO 01 i 02.

Dla linii 503 i E-2 dodatkowo jako stałe obowiązują przystanki w następujących zespołach przystankowych:

SPACEROWA dla linii E-2;
KOSTRZEWSKIEGO – dla linii 503 i E-2.


Czarne linie czyli 116, 166 i 172 - tu raczej nic niezrozumiałego. Teraz tak:

- po co E-2 SPACEROWA I KOSTRZEWSKIEGO !!!
- skoro przy SPACEROWEJ mamy wymienione tylko E-2 a nie mamy 503 to znaczy, że nie bedzie tam stawało ?
- po co 503 KOSTRZEWSKIEGO !!! Wspólnym przesiadkowym przystankiem była Dolna. Ok tak jest skonstruowany Trambuspas i jego dojazdy i zjazdy no, ale....

Za chwile to można z powodzeniem kasować to E2 bo co omija juz tylko PIĘKNĄ, ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE i HOTEL BRISTOL, IDZIKOWSKIEGO, TOR STEGNY).
W miarę jeszcze szybkie 503 zatrzyma sie przy KOSTRZEWSKIEGO (SPACEROWA ?), więc już do dokładki na całej jej trasie zostaje KAPITULNA, HOTEL BRISTOL, PIĘKNA, ŁAZIENKI KR, IDZIKOWSKIEGO, TOR STEGNY, BERGAMOTKI...

Masakra

ashir
Posty: 19905
Rejestracja: 14 paź 2009, 16:36
Lokalizacja: Targówek

Post autor: ashir » 20 maja 2026, 17:45

503 na Spacerowej nie uwzględnili, bo już tam staje. ;-)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 maja 2026, 17:58

E-2 wjeżdża na TTA więc będzie się zatrzymywać jak wszyscy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
AdamKlocusky
Posty: 943
Rejestracja: 25 mar 2021, 13:43
Lokalizacja: Targówek
Kontakt:

Post autor: AdamKlocusky » 20 maja 2026, 21:50

Rafaello_24 pisze:
20 maja 2026, 17:33

Dla linii 503 i E-2 dodatkowo jako stałe obowiązują przystanki w następujących zespołach przystankowych:

SPACEROWA dla linii E-2;
KOSTRZEWSKIEGO – dla linii 503 i E-2.[/b]
(...)

- skoro przy SPACEROWEJ mamy wymienione tylko E-2 a nie mamy 503 to znaczy, że nie bedzie tam stawało ?

(...)

Masakra
Gdybyś nie pisał powyższego w emocjach dostrzegłbyś, że w komunikacie użyto słowa dodatkowo
Obrazek
___________________________________________________________________________________
1 13 20 22 124 137 138 154 206 307 340 406 444 460 462 512 517 805 N12

Łukasz
Posty: 12128
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 20 maja 2026, 23:28

W szczycie znika trzecia minuta między Warneńską i Dolinką potem też Nowoursynowską, czwarta do Ursynowa Płn. Wcześniej druga od Konwiktorskiej do Muranowskiej. Dochodzi druga między Polinezyjską a Metrem Imielin. Stąd zmiany rozkładów też na 136 itp.
ŁK

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 maja 2026, 8:54

Tramwaje w rolkach na Insta chwalą się, że na trasie do Wilanowa - przy okazji wjazdu autobusów na torowisko - ruszają priorytety.
Czy ktoś może wytłumaczyć - jak humaniście - jakim cudem są to priorytety, skoro nie mają żadnego przełożenia na czas przejazdu?

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 maja 2026, 11:17

Efektywność priorytetów nie zawsze daje się wyrażać w pełnych minutach, które są podstawą rozkładów jazdy.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5551
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 23 maja 2026, 12:17

Czy priorytet oznacza przywrócenie tego co było zanim zjebali ~dwa tygodnie temu?
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 23 maja 2026, 12:58

Oznacza dokończenie wdrażania tego, co zaczęli wdrażać te dwa tygodnie temu. Przy czym nie wykluczone, że przez najbliższe dwa tygodnie będą jeszcze jakieś poprawki i kalibracje.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9681
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 maja 2026, 13:07

pawcio pisze:
23 maja 2026, 11:17
Efektywność priorytetów nie zawsze daje się wyrażać w pełnych minutach, które są podstawą rozkładów jazdy.
Jeśli priorytety dają tak naprawdę sekundy oszczędności, to czy jest sens ładować w nie grube setki tysięcy zł?

Paweł D.
Posty: 5841
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 23 maja 2026, 13:44

Pewnie jest alternatywa - albo sekundy oszczędności albo łapanie każdych świateł. Zapraszam na Marszałkowską od Rotundy do pl. Konstytucji.
No i o efekcie PR nie zapaminajmy...

ODPOWIEDZ