Komunikacja w Legionowie i okolicach

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 28 maja 2026, 11:20

Wracajmy do Legionowa. Tam na SIPach nie ma autobusów. Nigdzie w Warszawie nie ma Real-time czasu przyjazdu autobusów, a wy o jakichś aplikacjach…. XD

P.S. przykład tego człowieka/aplikacji pokazuje, że tego typu dane powinny być ogarniane przez Ministerstwo/jedno źródło z informacją i z rozkładami na poziomie krajowym

Lukas508
Posty: 129
Rejestracja: 08 sie 2024, 16:30

Post autor: Lukas508 » 28 maja 2026, 17:07

Otóż to. I powinien być obowiązek ich udostępniania.

Awatar użytkownika
TGM
Posty: 5553
Rejestracja: 14 gru 2005, 22:52

Post autor: TGM » 28 maja 2026, 23:40

Dziwne, a Nowodwory nie chciały do pociągu? Jeśli tak, to zamienić miejscami Legionowo z Nowodworami. Zaoszczędzi się czasu i środków i wszyscy będą szczęśliwi :idea: .
Miasto piętnastominutowe - czekaj piętnaście minut na przesiadkę.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 29 maja 2026, 9:45

TGM pisze:
28 maja 2026, 23:40
Jeśli tak, to zamienić miejscami Legionowo z Nowodworami.
Nie rozumiem :(

Lukas508
Posty: 129
Rejestracja: 08 sie 2024, 16:30

Post autor: Lukas508 » 29 maja 2026, 11:06

No koparką podjechać, wykopać, przejechać, odłożyć. I w drugą stronę tak samo.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 maja 2026, 19:08

A jezioro damy tutaj.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 11 cze 2026, 17:42

Po drodze zatrzyma się trzy razy:

przy stacji PKP Legionowo Przystanek,
na legionowskim Ludwisinie,
przy os. Sobieskiego.
https://legio24.pl/pl/11_wiadomosci/735 ... tanki.html

Wciąż nie ma oficjalnej informacji o liczbie kursów na godzinę/dzien ;p

Kogut
Posty: 3
Rejestracja: 05 wrz 2022, 16:18

Post autor: Kogut » dzisiaj, 18:14

Dzisiaj światło dzienne ujrzał przetarg na obsługę linii DKM D5E, obsługa taborem klasy MAXI w sile dwóch brygad, 24 półkursy od poniedziałku do soboty.
Załączniki
1.jpg

stołecznynocnik
Posty: 168
Rejestracja: 16 sty 2018, 18:27

Post autor: stołecznynocnik » dzisiaj, 18:17

Powalająca częstotliwość.
Operacja się udała, pacjent zmarł.

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 446
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » dzisiaj, 18:55

Częstotliwość gorsza jak MiniBusa w ostatnich miesiącach funkcjonowania. Widać taki mieli budżet.

bartoni722
Posty: 6241
Rejestracja: 20 mar 2009, 19:40
Lokalizacja: Z najlepszej dzielnicy Warszawy-czyli Uuk

Post autor: bartoni722 » dzisiaj, 18:58

Te same czasy o 5, 8, 16 i 20... no i szkoda, takich końcówek przyjazdów - słabo dojechać gdzieś czy to na 8, czy 9.



I już nie stały pasażer świetnej linii 527. :(

1000
Posty: 498
Rejestracja: 23 wrz 2006, 22:09

Post autor: 1000 » dzisiaj, 19:04

Kursy co 1 lub 2 godziny... Niewykluczone, że komuś taki rozkład akurat podpasuje, ale dla większości... Będzie to miało marginalne znaczenie, szczególnie przy tak dużej częstotliwości pociągów SKM/KM z Dw. Gdańskiego i Centralnego. No i dochodzą jeszcze autobusy ZTM.

Awatar użytkownika
karmat
Posty: 446
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:25
Lokalizacja: Nowodwory
Kontakt:

Post autor: karmat » 15 min temu

Lepiej jakby to była linia szczytowa jednokierunkowa. Już widzę te tłumy jadące do Legionowa z Młocin przed południem...

ODPOWIEDZ