GĂłrczewska a RZS, czyli o projektach BAKS-u dyskusja

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 gru 2005, 1:24

Obrazek
Kto winny opóźnieniom na Górczewskiej - wymiana ciosów między ZDM i MPRD

Krzysztof Śmietana 21-11-2005 , ostatnia aktualizacja 21-11-2005 23:36

Nie ma już szans na to, by w tym roku skończył się remont wiaduktu na Górczewskiej. Winę za kolejne opóźnienia wykonawca zwala na Zarząd Dróg Miejskich. Ten zaś twierdzi, że zarzuty są bezpodstawne.

Trwa niekończąca się wymiana "ciosów" między Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Drogowych a Zarządem Dróg Miejskich. Rzecznik wykonawcy Aneta Awtoniuk zarzuciła właśnie szefom ZDM, że to przez nich remont wiaduktu na Górczewskiej koło centrum handlowego Wola Park ma już kilkumiesięczne opóźnienie. Twierdzi, że mógł on już być dawno przejezdny , gdyby od razu zlecono jego odbudowę a nie tylko powierzchowny remont.

Początkowo Zarząd Dróg Miejskich zakładał, że da się wykorzystać większą część starej konstrukcji. Wiosną okazało się jednak, że jest ona tak skorodowana, że wiadukt trzeba zburzyć i zbudować od nowa. MPRD twierdzi, że miasto wiedziało już dawno o jego kiepskim stanie. - Już w 2002 r. biuro Metroprojekt ostrzegało ZDM, że stan wiaduktu jest katastrofalny i jego pobieżny remont nie wystarczy - twierdzi Aneta Awtoniuk. ZDM miał się jednak zdycydować na realizację wcześniejszego projektu z 2000 r., który zakładał o wiele mniejszy zakres prac. MPRD narzeka też, że potem ZDM wymyślił kolejne zmiany w projekcie i w efekcie jego ostateczna wersja ma być gotowa dopiero w tym tygodniu.

Co na to rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken? - Nikt nie wiedział, jaki jest stan konstrukcji, dopóki nie zdjęło się pierwszych warstw betonu. Te zarzuty to kolejna próba odwrócenia uwagi od siebie - odpowiada. Twierdzi, że ZDM przedłużył czas na odbudowę wiaduktu do 15 grudnia. - I to jest termin nieprzekraczalny- dodaje Urszula Nelken. Zaznacza, że ZDM nie odpowiada za opóźnienia z przekazywaniem projektu, bo to MPRD określało zakres prac.

Franciszek Misiurek z Metroprojektu nie chciał wczoraj wypowiadać się na temat wiaduktu. Stwierdził jedynie, że winę za opóźnienia ponoszą obie strony konfliktu.

Wykonawca przyznaje, że nie zdąży już odbudować wiaduktu do 15 grudnia. Będzie on więc rozgrzebany przynajmniej do wiosny. Nie wiadomo też, czy w tym roku uda się wyremontować południową jezdnię Górczewskiej - od skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich. W ostatnich tygodniach MPRD zdjęło tam wprawdzie starą nawierzchnię, ale poza tym na budowie niewiele się dzieje.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 gru 2005, 11:22

Jechałem ostatnio Górczewską samochodem. To co się dzieje to tragedia. Współczuję ludziom, którzy muszą tamtędy codzinnie jeździć.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Rutin
Posty: 1403
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 16 gru 2005, 11:35

R-11 Kleszczowa pisze:Jechałem ostatnio Górczewską samochodem. To co się dzieje to tragedia. Współczuję ludziom, którzy muszą tamtędy codzinnie jeździć.
Dzięki za współczucie 8)

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 16 gru 2005, 12:29

Jak tamtędy jeżdżę dzień w dzień to mnie krew zalewa, na rondzie Starzyńskiego mimo pory roku prace idš aż miło popatrzeć, a tam od czasu zdjęcia starej nawierzchni nie widziałem ani jednego robotnika. Ale jest jedna zaleta Górczewskiej: w korkach, które tam występujš, znakomicie się ćwiczy ruszanie i hamowanie samochodem. :)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 16 gru 2005, 19:50

Siecool pisze:Jak tamtędy jeżdżę dzień w dzień to mnie krew zalewa, na rondzie Starzyńskiego mimo pory roku prace idš aż miło popatrzeć, a tam od czasu zdjęcia starej nawierzchni nie widziałem ani jednego robotnika. Ale jest jedna zaleta Górczewskiej: w korkach, które tam występujš, znakomicie się ćwiczy ruszanie i hamowanie samochodem. :)
a co ja mam powiedzieć :?
ja cały czas muszę tamtędy jechać bo tam mieszkam :x

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 16 gru 2005, 19:53

Rutin pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Jechałem ostatnio Górczewską samochodem. To co się dzieje to tragedia. Współczuję ludziom, którzy muszą tamtędy codzinnie jeździć.
Dzięki za współczucie 8)
Cała przyjemność po mojej stronie 8) :wink:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 17 gru 2005, 1:06

Dużo samochodów i tak się wybrało teraz na jazdę Obozową - Młynarską. Widząc tramwaj na Młynarskiej jak wyjeżdża z Obozwej mogę spokojnie papierosa wypalić, bo zanim dojedzie kilka, czasem kilkanście minut mija...
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Rutin
Posty: 1403
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 17 gru 2005, 10:45

bohun pisze:Dużo samochodów i tak się wybrało teraz na jazdę Obozową - Młynarską. Widząc tramwaj na Młynarskiej jak wyjeżdża z Obozwej mogę spokojnie papierosa wypalić, bo zanim dojedzie kilka, czasem kilkanście minut mija...
Tylko,że ten "objazd" dotyczy głownie mieszkańców Bemowa i częściowo Górc,ludzie z Jelonek czy Babic są skazani na Górczewską :?

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 gru 2005, 12:09

Rutin pisze:
bohun pisze:Dużo samochodów i tak się wybrało teraz na jazdę Obozową - Młynarską. Widząc tramwaj na Młynarskiej jak wyjeżdża z Obozwej mogę spokojnie papierosa wypalić, bo zanim dojedzie kilka, czasem kilkanście minut mija...
Tylko,że ten "objazd" dotyczy głownie mieszkańców Bemowa i częściowo Górc,ludzie z Jelonek czy Babic są skazani na Górczewską :?
No nie do końca się z Tobą zgodze. Ludzie z Babic zawsze mogą wybrać drogę przez Szeligi i dalej Połczyńską. Jelonki mogą pojechać do Znanej od pl. Kasztelańskiego. Zawsze jest jakaś alternatywa.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 17 gru 2005, 12:13

Ale za to mieszkańcy Górc już sa skazani na to.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 gru 2005, 12:18

maciek8610 pisze:Ale za to mieszkańcy Górc już sa skazani na to.
To jak najbardziej prawda....chyba, że pójdą na spacer do 20 lub innych tramwajów na Dywizjonu 303 :wink:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Rutin
Posty: 1403
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 17 gru 2005, 12:49

Gdyby każdy stosował taką alternatywę jak mówicie to by wogóle korków nie było :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 17 gru 2005, 12:56

Rutin pisze:Gdyby każdy stosował taką alternatywę jak mówicie to by wogóle korków nie było :mrgreen:

Pisząc tamtego posta pomyślałem o tym samym :mrgreen:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 18 gru 2005, 23:00

A czy ktoś wie, jak stoi sprawa z odicnkiem Powstańców Śląskich - TESCO? Niby wybudowali taki śmieszny kawałeczek drugiej nitki w stronę TESCO przy PŚ (a właściwie - ułożyli krawężniki :twisted: ), ale z tego co pamiętam były jakieś problemy z budynkami przy planowanym przebiegu trasy. A teraz na domiar złego stawia się tam kolejne...
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Rutin
Posty: 1403
Rejestracja: 15 gru 2005, 12:38
Lokalizacja: GóRcZaŃsKa SiElAnKa

Post autor: Rutin » 18 gru 2005, 23:08

Siecool pisze:A czy ktoś wie, jak stoi sprawa z odicnkiem Powstańców Śląskich - TESCO? Niby wybudowali taki śmieszny kawałeczek drugiej nitki w stronę TESCO przy PŚ (a właściwie - ułożyli krawężniki :twisted: ), ale z tego co pamiętam były jakieś problemy z budynkami przy planowanym przebiegu trasy. A teraz na domiar złego stawia się tam kolejne...
Budynek jest już dawno rozebrany i coś tam próbuja z budowaniem drugiej nitki(budowane w cudzysłowiu :? )A te nowe osiedle J.W Constraction powstaje kapkę od tej planowanej nowej nitki.

ODPOWIEDZ