Levar debiutuje dziś w Dzienniku

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 11 lut 2007, 22:07

JacekM pisze:Zgode zarzadu, czy czlonka zarzadu?
A jak wypowiada się w swoim imieniu i tylko jest podpisany jako członek KMKM? Bo dla mnie członkostwo w organizacji jest takiej samej wagi informacją jak moja płeć lub wiek.
xxx

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 12 lut 2007, 13:46

Gacek pisze:Byłem w szoku- typowo levarowe.

Brakuje mi zdania: ZTM ooostro wziął sie za reformy! hje hje hje
Niestety Gacuś, osoby dopuszczające tekst w Dzienniku nie znają się na retoryce :sad: ;-) :co jest:

[ Dodano: 2007-02-12, 14:32 ]
Dzisiejszy Dziennik grzmi o systemie P & R. Przyłączam się do krytyki pomysłu pobierania dodatkowych opłat za parking.
Załączniki
levar w ''Dzienniku'' (P&R).jpg

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 12 lut 2007, 15:54

Zawsze jesteś w poniedziałki w prasie marki "Dziennik" ? :D

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 lut 2007, 22:31

levar pisze: Dzisiejszy Dziennik grzmi o systemie P & R. Przyłączam się do krytyki pomysłu pobierania dodatkowych opłat za parking.
"w tym miejscu na pewno nie przesiądzie się do tramwaju czy autobusu" - zapomniałeś o metrze, bo chyba to jest główny cel ulokowania parkingu w tymże miejscu :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 12 lut 2007, 23:19

Fakt, ale głównie chodziło mi o to, że nie będzie się ludziom chciało przesiadać do niczego, mając jeszcze tylko kilka km do pokonania w kilka minut.

[ Dodano: 2007-02-12, 23:19 ]
solaris8315 pisze:Zawsze jesteś w poniedziałki w prasie marki "Dziennik" ? :D
;-)

zadzior
Posty: 146
Rejestracja: 30 gru 2005, 11:19
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: zadzior » 13 lut 2007, 10:13

Hieronim pisze:
JacekM pisze:Zgode zarzadu, czy czlonka zarzadu?
A jak wypowiada się w swoim imieniu i tylko jest podpisany jako członek KMKM? Bo dla mnie członkostwo w organizacji jest takiej samej wagi informacją jak moja płeć lub wiek.
Tak. Tylko różnica jest w samej formie tego podpisu. Jeśli podpis wygląda następująco:
Jan Kowalski
Klub Miłośników Komunikcaji Miejskiej
to sugeruje to, że słowa wypowiadane przez tą osobę są oficjalnym stanowiskiem Klubu, a na takie wypowiedzi trzeba mieć zgodę Zarządu. Jeśli zaś wypowiadasz się we własnym imieniu to podpis powinien być następijący:
Jan Kowalski
z/członek Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. I tyle. To zresztą zostało już powiedziane.
Ja ze swej strony zaś przy wypowiedziach dla prasy zawsze podkreślam, że ma być użyta ta druga forma.
Pozdrawiam serdecznie
Paweł Zadrożny
http://firr.org.pl/uploads/PUB/090608_D ... iejska.pdf

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 13 lut 2007, 17:00

Zgadzam się. Dlatego w przyszłości, przy ewentualnej wypowiedzi, zaznaczę to bardzo dobitnie.

A już zupełnie na marginesie - media nie zawsze dbają o dokładne podpisy. Miałem znajomego w Ratuszu. "Telewzizyjny Kurier Warszawski" raz podpisywał go "Tadeusz Deszkiewicz Dyrektor Biura Promocji Miasta st. Warszawy", a raz "Tadeusz Deszkiewicz Biuro Promocji Miasta st. Warszawy". I co? Jest różnica? Jest. Ale media o to nie dbają.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 13 lut 2007, 17:54

levar pisze:"Tadeusz Deszkiewicz Dyrektor z Biura Promocji Miasta st. Warszawy"
Z zaznaczonym będzie dopiero różnica. :)

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 13 lut 2007, 18:16

Szczerze mówiąc nie rozumiem. Ale nie chce mi się rozdrabniać.

Sławek
Posty: 57
Rejestracja: 03 sty 2006, 17:09
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: Sławek » 13 lut 2007, 18:17

levar pisze:Zgadzam się. Dlatego w przyszłości, przy ewentualnej wypowiedzi, zaznaczę to bardzo dobitnie.

A już zupełnie na marginesie - media nie zawsze dbają o dokładne podpisy. Miałem znajomego w Ratuszu. "Telewzizyjny Kurier Warszawski" raz podpisywał go "Tadeusz Deszkiewicz Dyrektor Biura Promocji Miasta st. Warszawy", a raz "Tadeusz Deszkiewicz Biuro Promocji Miasta st. Warszawy". I co? Jest różnica? Jest. Ale media o to nie dbają.
W kwestii formalnej: w Dzienniku w komentarzach stosujemy zasadę:
Jan Kowalski
Klub Miłośników Kocich Ogonów

lub:
Patrycja Kociubińska
Wydział Nauk Nigdzie Nie Stosowanych
Uniwersytetu w Pcimiu

Tak po prostu jest. Może się to komuś bardziej podobać, może mniej, tego wymagają zasady przyjęte w gazecie. I nie będzie od tego odstępstw. Jedynie w tekstach niekomentarzowych, czyli dziennikarskich, gdzie kogoś cytujemy, możemy napisać tak: – Robert Kowalski, przewodniczący Koła Miłośnikow Pantografów, albo: – Jerzy Jakikolwiek, pełniący obowiązki wiceprezesa Stowarzyszenia na Rzecz Odnowienia Tramwajów 13 N.

Czy ktoś z Was wyobraża sobie jak karykaturalnie graficznie wyglądałby ten ostatni podpis przy zdjęciu z komentarzem? Choć być może Jerzemu mogłoby na tym strasznie zależeć.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 13 lut 2007, 18:35

OK. Rozumiem zasadę przyjętą przez Dziennik. Ale w takim razie musiała ona ulec zmianie, gdyż Jarek Gacki był opatrzony podpisem "z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej".

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 14 lut 2007, 12:42

levar pisze:OK. Rozumiem zasadę przyjętą przez Dziennik. Ale w takim razie musiała ona ulec zmianie, gdyż Jarek Gacki był opatrzony podpisem "z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej".
..dlatego że wypowiadałem sie prywatnie mimo bycia członkiem zarządu wyżej wymienionego.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
levar
Posty: 3063
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:46
Lokalizacja: Warszawa Stegny
Kontakt:

Post autor: levar » 15 lut 2007, 19:17

Ja tez wypowiadałem sie prywatnie, co już zaznaczłem. Sławek napisał jednak o zasadzie, jaką stosuje "Dziennik", i stąd mój komentarz.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7686
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 16 lut 2007, 11:44

levar pisze:"Tadeusz Deszkiewicz Dyrektor Biura Promocji Miasta st. Warszawy"
Na szczescie juz Deszkiewicza nie ma i juz nie musza sie mylic.
Sławek pisze:Tak po prostu jest. Może się to komuś bardziej podobać, może mniej, tego wymagają zasady przyjęte w gazecie. I nie będzie od tego odstępstw.
Zasady nie sa po to, zeby byly objawione, tylko po to ze, mozna je zmieniac. Nie mam stosunku emocjonalnego do tego, ze sie wypowiadaja klubowicze w mediach, bo to pozytywna rzecz, ze klub staje sie opiniotworczy, tylko zwracam uwage na pewna niezrecznosc wynikajaca z takiego rodzaju podpisu. Zdecydowanie podpis "Czlonek Klubu Milosnikow Komunikacji Miejskiej" brzmi o wiele lepiej, a ze zmieszczeniem w kolumnie nie bedzie zadnego problemu - czcionka moze byc ciut mniejsza.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 16 lut 2007, 13:13

MisiekK pisze:Na szczescie juz Deszkiewicza nie ma
I dobrze... ;-) =;
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

ODPOWIEDZ