Trasa i Most Krasińskiego

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14778
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 05 kwie 2007, 11:09

Jeśli chcą uniknąć tranzytu, to niech na czas remontu mostu Grota na wszystkich wjazdach postawią "bramki", które uniemożliwią wjazd ciężkim pojazdom... Tylko, że takie działanie może spowodować spore zamieszanie i zablokowanie dojazdów...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 kwie 2007, 20:04

czyli co - jeśli most Północny jest opóźniony, to mamy nie budować jakiegokolwiek innego mostu? I poprzez zamknięcie mostu Grota-Roweckiego bez alternatywnej przeprawy ucierpi nie Żoliborz, a cała Warszawa północna.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 11540
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 kwie 2007, 21:29

MeWa pisze:czyli co - jeśli most Północny jest opóźniony, to mamy nie budować jakiegokolwiek innego mostu? I poprzez zamknięcie mostu Grota-Roweckiego bez alternatywnej przeprawy ucierpi nie Żoliborz, a cała Warszawa północna.
To raz, a dwa jest to podrzucanie sobie tranzytu. Jak nie przez Most Krasińskiego i Żoliborz to TIRy pojadą przez Tarchomin i będą kluczyć przez Maczka tudzież Broniewskiego :roll: Zawsze ktoś będzie poszkodowany. Najlepiej gdyby poprowadzić objazd przez Most Krasińskiego. Bo tak czy inaczej TIRy mogą się nie stosować do objazdu i jechać tak jak im wygodniej- nie koniecznie Wisłostradą.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 05 kwie 2007, 22:29

R-11 Kleszczowa pisze:Zawsze ktoś będzie poszkodowany.
Więc zróbmy to wszystko po polsku czyli - nie budujmy nic :P
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 kwie 2007, 23:42

wtedy poszkodowanych bęzie jeszcze więcej - którędy, Twoim zdaniem, odbywać się będzie tranzyt?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2007, 0:59

Obrazek
Kto zaprojektuje most między Żoliborzem a Pragą
śmik2007-04-12, ostatnia aktualizacja 2007-04-12 00:14

Czy most na przedłużeniu ul. Krasińskiego powstanie wcześniej niż Północny? Z tym drugim są nowe kłopoty, a projektowanie pierwszego ma się zacząć już za kilka tygodni
Wczoraj Zarząd Dróg Miejskich otworzył koperty z ofertami firm, które chcą zaprojektować most wraz z trasą od skrzyżowania ul. Krasińskiego z Wisłostradą do ul. Budowlanej koło Cmentarza Bródnowskiego. Swoje propozycje złożyły trzy firmy i konsorcja: polskie i francuskie, niemieckie. To ostatnie (Schu:ssler Du:sseldorf) chce najmniej: 11 mln 175 tys. zł. ZDM zamierza w ciągu kilku tygodni wybrać wykonawcę projektu, który będzie go musiał przygotować w ciągu ośmiu miesięcy. Jeśli w ciągu roku udałoby się wykupić niezbędne działki, budowa mogłaby się zacząć jesienią 2007 r. i potrwałaby dwa lata. Na moście przewidziane są dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu, tory tramwajowe i ścieżka rowerowa.

(...)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Tm
Posty: 7492
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 18 kwie 2007, 9:22

Rzeczpospolita pisze: INWESTYCJE Niemcy zrobią dokumentację
Most Krasińskiego wyprzedza most Północny

Niemiecka firma Schuessler Duesseldorf wykona dokumentację techniczną mostu Krasińskiego.

Wczoraj miasto rozstrzygnęło przetarg. Jedynym kryterium była cena(wcześniej ratusz sprawdzał też doświadczenie i kondycję finansową firm). Zwycięzca zaproponował najniższą - 11 mln zł. Pozostali dwaj konkurenci żądali 17 mln zł i 35 mln zł.

- Jeśli oni nie zaprotestują, to za osiem dni podpiszemy z Schuesslerem umowę - mówi rzecznik ZDM Urszula Nelken. - Firma będzie miała osiem miesięcy na zrobienie dokumentacji. W 2008 roku ogłosimy przetarg na wykonawcę i w tym samym roku rozpoczniemy budowę. Przeprawa powinna byćgotowa w 2010 r. -zapewnia Nelken.

Most Krasińskiego połączy pl. Wilsona na Żoliborzu z ul. Budowlaną w dzielnicy Targówek (w okolicy cmentarza Bródnowskiego). Przeprawa będzie miała prawie 3 km długości. Znajdzie się na niej dwupasmowa jezdnia, tramwajowe torowisko, ścieżka rowerowa. Koszt całej inwestycji zaplanowano na 480 mln zł.

Most Krasińskiego, pierwsza w stolicy przeprawa łukowa, nieco wyprzedził most Północny. Ogłoszenie przetargu na dokumentację Północnego z powodu protestu oferentów zostało przesunięte o dwa tygodnie, na 24 kwietnia. Jak twierdzi rzecznik ZDM, nie opóźni to inwestycji. Budowa Północnego też ma się zacząć w 2008 r.
mgc
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

mgs84
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 18 kwie 2007, 19:42

ciekawe czy w związku z tą inwestycją planowane jest poszerzenie ulicy Budowlanej do św Wincentego oraz jak zostanie rozwiązane skrzyżowanie Budowlanej z Odrowąża

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 19 kwie 2007, 20:36

mgs84 pisze:ciekawe czy w związku z tą inwestycją planowane jest poszerzenie ulicy Budowlanej do św Wincentego
Oczywiście, że tak. A także połączenie z Raczkiewicza.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 19 kwie 2007, 20:40

Bastian pisze:
mgs84 pisze:ciekawe czy w związku z tą inwestycją planowane jest poszerzenie ulicy Budowlanej do św Wincentego
Oczywiście, że tak. A także połączenie z Raczkiewicza.
No to trzeba będzie poszerzyć w takim razie Św. Wincentego na odcinku Kondratowicza - Gilarska / Budowlana

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 kwie 2007, 20:42

A tramwaj ma dojść aż do Popiełuszki, czy mi się coś przyśniło? :P

Oby tylko protestów nie było [-o<
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 19 kwie 2007, 20:49

Ma dojść ;) Jeszcze, żeby wydłużyć tramwaje po trasie Budowlana - Św. Wincentego - CH TARGÓWEK...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 24727
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 kwie 2007, 21:45

Obrazek
Warszawa
DROGI Protesty w dwóch przetargach

Mosty zablokowane

Protesty w przetargach blokują podpisanie umów na projekty mostów: Północnego i Krasińskiego.

(...)

Z projektem mostu Krasińskiego jest niewiele lepiej. Drogowcy wybrali co prawda najtańszą ofertę firmy Schüssler Düsseldorf za 11,2 mln zł, ale umowy nie podpisali. Dlaczego? Protest złożyła pracownia Systra Paris, która przegrała, bo wyceniła przygotowanie projektu na14,8 mln zł.

(...)

kmaj
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

kilovolt
Posty: 55
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:41
Lokalizacja: Targówek

Post autor: kilovolt » 26 kwie 2007, 8:08

solaris8315 pisze:Ma dojść ;) Jeszcze, żeby wydłużyć tramwaje po trasie Budowlana - Św. Wincentego - CH TARGÓWEK...
A po cholerę tramwaj do CH? Obecnie jest dużo więcej innych priorytetów. Zresztą przy poszerzeniu Św. Wincentego na odcinku Budowlana - Kondratowicza tramwaju raczej już tam nie wcisną. Zatem albo poszerzenie ulicy albo tramwaj, wiadomo co jest ważniejsze, o tramwaju tam możemy więc zapomnieć, dużo ważniejsze jest żeby powstała tam szeroka ulica z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku a nie ograniczanie jej linią tramwajową.
Rezerwę pod linię tramwajową mamy na Kondratowicza na całej długości od Rembielińskiej do Wincentego. Jeżeli kiedykolwiek miano by wybudować linię tramwajową w kierunku Białołęki to napewno tutaj gdzie dużo bardziej jest potrzebna niż na Budowlanej i pchanie jej wąskie gardło między Budowlaną i Kondratowicza.
A co do ruchu Budowlaną to duzo ważniejsze będzie przebicie trasy do Radzymińskiej, ma to być Nowotrocka chyba? Bo raczej ruch poszedłby prosto niż kręcenie Wincentego, Kondtratowicza i Młodzieńczą gdzie nie ma miejsca na rozbudowę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 671
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 26 kwie 2007, 8:19

MeWa pisze:Obrazek
Warszawa
DROGI Protesty w dwóch przetargach

Mosty zablokowane

Protesty w przetargach blokują podpisanie umów na projekty mostów: Północnego i Krasińskiego.

(...)

Z projektem mostu Krasińskiego jest niewiele lepiej. Drogowcy wybrali co prawda najtańszą ofertę firmy Schüssler Düsseldorf za 11,2 mln zł, ale umowy nie podpisali. Dlaczego? Protest złożyła pracownia Systra Paris, która przegrała, bo wyceniła przygotowanie projektu na14,8 mln zł.

(...)

kmaj
Czy to prawo kiedykolwiek się zmieni? Bo chyba trzeba będzie zapomnieć o Euro...

ODPOWIEDZ