Sytuacja na kolei (strajki)

Moderator: JacekM

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 gru 2006, 22:45

tam gdzie kolejarzy
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 19 gru 2006, 22:56

Tm pisze:tam gdzie kolejarzy
Jakoś sobie nie mogę wyobrazić 65 letniej pielęgniarki, przy łóżku chorego?
Czy,aby nie przesadzasz?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 gru 2006, 22:59

bo kobiety mają o pięć lat niższy wiek emerytalny, zresztą kolejarze chyba i tak mają 60/55
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 19 gru 2006, 23:03

Tm pisze:bo kobiety mają o pięć lat niższy wiek emerytalny
No tak.
Jestem ciekaw, jak ty w wieku 60-65 lat, będziesz wykonywał swoja prace zawodową.
Jeśli polityka się nie zmieni, to na pewno ktoś ci powie,że na takich jak ty płacić podatków nie będzie.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 19 gru 2006, 23:07

jacek pisze:Jestem ciekaw, jak ty w wieku 60-65 lat, będziesz wykonywał swoja prace zawodową.
tak jak każdy(wyłączając górników i kilka służb) w tym kraju, ciebie też to dotyczy- większa emerytura dla wybranych= mniejsza dla pozostałych
jacek pisze:jeśli polityka się nie zmieni, to na pewno ktoś ci powie,że na takich jak ty płacić podatków nie będzie.
ja na pewno nie chcę płacić większych podatków na kolejarskich darmozjadów
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 19 gru 2006, 23:17

Tm pisze:ja na pewno nie chcę płacić większych podatków na kolejarskich darmozjadów
Takich jak oni(darmozjadów), jest wielu, którzy też narzekają i faktycznie zaraz też przyjadą narzekać i protestować.
Trzeba zrozumieć,że w tym kraju jest zle i każda grupa społeczna ma, lub chce miec swoje piec minut.
Zasadniczo wolę, aby protestowali górnicy, kolejarze, pielegniarki, ci którzy domagają się lepszego bytu dla siebie i swoich bliskich, aniżeli banda pedałów obściskująca się na Marszałkowskiej, która jest obstawiana i pilnowana przez policje, przed atakiem ludzi normalnych.
Wszystkie inne demonstracje są obstawiane przez policje, aby demonstrujący nie wywineli jakiegoś numeru.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 19 gru 2006, 23:33

no i co w tym złego? policja jest od pilnowania porządku BEZ WZGLĘDU na to, kto protestuje.
Poza tym "normalni ludzie", by być normalnymi, właśnie nie powinni atakować...

Nie widzę natomiast powodów, dla którego mielibyśmy faworyzować jedną grupę - kolejarzy. Co z innymi? I czy naprawdę państwo nie ma lepszych celów na wydawanie kilku miliardów złotych z budżetu? Oraz czy nie będzie to skutkowało w przyszłości załamaniem się sytemu emerytalnego z ZUS-em na czele? I co wtedy?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

jacek
Zbanowany
Posty: 4807
Rejestracja: 14 lip 2006, 10:18
Lokalizacja: Ten co dostał zakaz pisania, bo pogocika upodlił

Post autor: jacek » 19 gru 2006, 23:52

MeWa pisze:ZUS-em
Zus za nasze składki bardzo dobrze się bawi, a to strasznie boli.

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 20 gru 2006, 1:59

może to dziwnie zabrzmi ale jestem przeciwny dodatkowym przywilejom pracowniczym dla kolejarzy Przecież 65 letni maszynsita (fakt, ciężko mi sobie to wyobrazić) może wykonywać inną pracę, mniej odpowiedzialną. TYm bardziej ze przy sredniej wieku na kolei (obecnie około 46 lat) takie przywileje zrujnowałyby finanse państwa.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 01 cze 2007, 16:17

Obrazek
Po lekarzach i nauczycielach zastrajkują kolejarze
2007-06-01, ostatnia aktualizacja 2007-06-01 12:08

Po dzisiejszym spotkaniu z ministrem Gosiewskim kolejarze zdecydują o szczegółach strajku: jego formie, godzinie - powiedział w Poranku Radia TOK FM Jerzy Oleszak, rzecznik Krajowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Kolejarzy. Strajk ostrzegawczy kolejarzy przewidziany jest na 12 czerwca, czwartego kolejarze zdecydują o szczegółach.

Oleszak dodał, że spotkanie przewidziane jest na godzinę 12, tymczasem wicepremier Przemysław Gosiewski - kolejny gość TOK FM - powiedział najpierw, że nie spotka się z kolejarzami, bo będzie na innym spotkaniu, później - że może się spotkać. - Myślę, że uda nam się uniknąć tego strajku. Mamy propozycję, która jest do zaakceptowania dla strony społecznej - powiedział Gosiewski.

Kolejarze chcą, by pracownicy zatrudnieni w PKP do grudnia 1998 zachowali uprawnienia elementarne, które mieli do tego czasu. Chcą też prawa do wcześniejszych emerytur (po 40 latach pracy), a także prawa do emerytur pomostowych dla pracowników na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem na kolei.

Według kolejarzy, najwięcej osób skorzystałoby z wcześniejszych emerytur w 2019 roku: ok. 7 tys. osób. Obecnie PKP zatrudnia ok. 150 tys.

Co po strajku ostrzegawczym?

Komitet strajkowy kolejarze założyli w maju, po tym, jak rząd nie przedstawił rozwiązań dla ich problemów. W ubiegły piątek na spotkaniu ze stroną rządową w Kancelarii premiera nie doszło do porozumienia.

Trwa referendum, w którym kolejarze mają wypowiedzieć się, czy chcą strajku. Ze wstępnych danych wynika, że zdecydowana większość opowie się za protestem. Jeśli strajk ostrzegawczy nie przyniesie skutków, planujemy strajk generalny - zapowiedział Olekszak.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 01 cze 2007, 16:51

Gacek pisze:może to dziwnie zabrzmi ale jestem przeciwny dodatkowym przywilejom pracowniczym dla kolejarzy Przecież 65 letni maszynsita (fakt, ciężko mi sobie to wyobrazić) może wykonywać inną pracę, mniej odpowiedzialną. TYm bardziej ze przy sredniej wieku na kolei (obecnie około 46 lat) takie przywileje zrujnowałyby finanse państwa.
A ja jestem przeciwny przywilejom dla rolników(KRUS),górników i paru innych grup zawodowych.
A takze przeciwny ulgom na przejazdy dla studentów-przecież student moze kupić cały bilet,zamiast przepijać kase w knajpach.
To ostatnie zdanie nie jest mojego autorstwa-jak likwidowano ulge 50% dla studentów na PKP i były z tego powodu protesty organizacji studenckich,taki tekst rzuciła jakaś kobiecina jak się jej redaktorka jakiejs TV pytała.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 04 cze 2007, 0:10

rufio198 pisze:
Gacek pisze:może to dziwnie zabrzmi ale jestem przeciwny dodatkowym przywilejom pracowniczym dla kolejarzy Przecież 65 letni maszynsita (fakt, ciężko mi sobie to wyobrazić) może wykonywać inną pracę, mniej odpowiedzialną. TYm bardziej ze przy sredniej wieku na kolei (obecnie około 46 lat) takie przywileje zrujnowałyby finanse państwa.
A ja jestem przeciwny przywilejom dla rolników (KRUS), górników i paru innych grup zawodowych.
A także przeciwny ulgom na przejazdy dla studentów-przecież student może kupić cały bilet, zamiast przepijać kasę w knajpach.
To ostatnie zdanie nie jest mojego autorstwa-jak likwidowano ulge 50% dla studentów na PKP i były z tego powodu protesty organizacji studenckich, taki tekst rzuciła jakaś kobiecina jak się jej redaktorka jakiejś TV pytała.
;-) Popieram post Przedmówcy - jakbym przeczytał własne spostrzeżenia

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 04 cze 2007, 0:38

rufio198 pisze:
Gacek pisze:może to dziwnie zabrzmi ale jestem przeciwny dodatkowym przywilejom pracowniczym dla kolejarzy Przecież 65 letni maszynsita (fakt, ciężko mi sobie to wyobrazić) może wykonywać inną pracę, mniej odpowiedzialną. TYm bardziej ze przy sredniej wieku na kolei (obecnie około 46 lat) takie przywileje zrujnowałyby finanse państwa.
A ja jestem przeciwny przywilejom dla rolników(KRUS),górników i paru innych grup zawodowych.
A takze przeciwny ulgom na przejazdy dla studentów-przecież student moze kupić cały bilet,zamiast przepijać kase w knajpach.
To ostatnie zdanie nie jest mojego autorstwa-jak likwidowano ulge 50% dla studentów na PKP i były z tego powodu protesty organizacji studenckich,taki tekst rzuciła jakaś kobiecina jak się jej redaktorka jakiejs TV pytała.
Rufio - moze sie zdziwisz, ale odszczekuje to, co powiedziałem. Hau Hau!

Ale potrzebowałem czasu, aby jednak pewne sprawy zrozumieć.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 cze 2007, 0:53

Tzn. możesz jaśniej? Czemu zmieniłeś swój punkt widzenia? Czemu powinniśmy dotować wybrane grupy zawodowe, nieotrzymując nic w zamian?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Gacek
Posty: 1460
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Loża Sadystów- marquis de Sade. Gare Centrale
Kontakt:

Post autor: Gacek » 04 cze 2007, 10:03

MeWa pisze:Tzn. możesz jaśniej? Czemu zmieniłeś swój punkt widzenia? Czemu powinniśmy dotować wybrane grupy zawodowe, nieotrzymując nic w zamian?
górnicy zrobili wyłom- rząd sie ugiął. to niesprawiedliwe, że górnicy dostaja a kolejarze nie. Trzeba było nie dawać nikomu jak Thather.
Całuję Was w Wasze małe serduszka.

ODPOWIEDZ