Komunikacja miejska w Ursusie

Moderator: Wiliam

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 26 cze 2007, 14:49

R-11 Kleszczowa pisze:191 to ja bym dał na Spisaka jak 187 pojechałoby Dzieci Warszawy i Kościuszki Trasa przez Włochy jakoś mnie nie przekonuje
a ja bym juz nie był tak za tym 187 takim skrótem. Ostatnio skutecznie mnie przekonaliscie do znaczenie Pl. Tysiaclecia lube tez jego najblizszego sasiedztwa :).

widze tez jak 178 teraz troche w samym Ursusie straciło klienteli - fakt ze wzrosła mu czestotliowosc ale omija aortę Starego Ursusa

takie 191 przez Włochy jest całkiem odwaznym skrótem na Niedzwiadek :)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 cze 2007, 14:53

mariow pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:191 to ja bym dał na Spisaka jak 187 pojechałoby Dzieci Warszawy i Kościuszki Trasa przez Włochy jakoś mnie nie przekonuje
a ja bym juz nie był tak za tym 187 takim skrótem. Ostatnio skutecznie mnie przekonaliscie do znaczenie Pl. Tysiaclecia lube tez jego najblizszego sasiedztwa :).

widze tez jak 178 teraz troche w samym Ursusie straciło klienteli - fakt ze wzrosła mu czestotliowosc ale omija aortę Starego Ursusa

takie 191 przez Włochy jest całkiem odwaznym skrótem na Niedzwiadek :)
Ja to bym 178 przywrócił na starą trasę i pomyśleć nad inną dowozówką (Odolany - Regulska :-$ ) do stacji PKP Ursus.

Plac jest bardzo ważnym punktem dla Ursusa. Może faktycznie nie warto wycofywać z niego 187. Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale kiedyś Ursus chciał z ul. Bohaterów Warszawy zrobić deptak i wtedy w ogóle autobusy wycofano by z tej ulicy. Może warto zastanowić się zatem nad 187 na Spisaka w obu kierunkach :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 26 cze 2007, 14:57

R-11 Kleszczowa pisze:Może warto zastanowić się zatem nad 187 na Spisaka w obu kierunkach
zdecydowanie predzej
R-11 Kleszczowa pisze:i pomyśleć nad inną dowozówką (Odolany - Regulska ) do stacji PKP Ursus.
Kleszczu, Odolany mają marginalne zapotrzebowanie na komunikacje ....
juz predzej WKD Opacz - Ryzowa- Dzieci W.-Kosciuszki-Regulska tylko czy to by tak naprawde nie był muchowóz jezeli nie dostałby porządnej czestotliowosci

[ Dodano: 2007-06-26, 14:58 ]
R-11 Kleszczowa pisze:wiem jak to wygląda obecnie, ale kiedyś Ursus chciał z ul. Bohaterów Warszawy zrobić deptak
po zeszłorocznym remoncie na pewno deptakiem nie bedzie :)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 cze 2007, 15:00

mariow pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:i pomyśleć nad inną dowozówką (Odolany - Regulska ) do stacji PKP Ursus.
Kleszczu, Odolany mają marginalne zapotrzebowanie na komunikacje ....
juz predzej WKD Opacz - Ryzowa- Dzieci W.-Kosciuszki-Regulska tylko czy to by tak naprawde nie był muchowóz jezeli nie dostałby porządnej czestotliowosci
Wiem. Ale Odolany to tylko pętla. Z Odolan przez Sympatyczną, Cegielnianą, Techników, Popularna, Chrobrego i dalej przez Ryżową i Dzieci Warszawy, Kościuszki i Regulską na tamtejszą pętle. Odolany byłby niejako bladym punktem - ale cóż. Takowa linia pozwoliłaby natomiast na wyprostowanie 129. A do WKD winno pojechać 177 przez Ryżową, Dzieci Warszawy tak jak wymyśliłeś :)
R-11 Kleszczowa pisze:wiem jak to wygląda obecnie, ale kiedyś Ursus chciał z ul. Bohaterów Warszawy zrobić deptak
po zeszłorocznym remoncie na pewno deptakiem nie bedzie :)
Ładnie notabene wyremontowali - ale nie które rozwiązania są hmmm żałosne.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2706
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 30 cze 2007, 17:42

Link

Uchwała Rady Dzielnicy Ursus, zawierająca plany inwestycyjne do roku 2012, polecam lekturę (zawiera głównie inwestycje w zakresie transportu).

rafi4
Posty: 35
Rejestracja: 17 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: skorosze

Post autor: rafi4 » 01 lip 2007, 20:59

a co ze Skoroszami nic tam nie ma o zmianach na Skoroszach.

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 02 lip 2007, 8:08

rafi4 pisze:a co ze Skoroszami nic tam nie ma o zmianach na Skoroszach.
No cos tam się znajdzie - jest np. o przedłużeniu Skoroszewskiej do ul. Starodęby.

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 02 lip 2007, 9:29

rudy pisze:
rafi4 pisze:a co ze Skoroszami nic tam nie ma o zmianach na Skoroszach.
No cos tam się znajdzie - jest np. o przedłużeniu Skoroszewskiej do ul. Starodęby.
Jak również o przebudowie Tomcia Palucha - wąskie gardło oraz Dzieci Warszawy
PURA VIDA!

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 lip 2007, 10:12

178 powinno mieć dodatkowy przystanek na nowej trasie w Ursusie koło pubu "Pod Satelitką".

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 06 lip 2007, 10:22

dzidek pisze:178 powinno mieć dodatkowy przystanek na nowej trasie w Ursusie koło pubu "Pod Satelitką".
gdzies ty go wynalazł?
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lip 2007, 10:23

dzidek pisze:178 powinno mieć dodatkowy przystanek na nowej trasie w Ursusie koło pubu "Pod Satelitką".
Pardon - gdzie jest tenże pub 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 lip 2007, 10:24

mariow pisze:
dzidek pisze:178 powinno mieć dodatkowy przystanek na nowej trasie w Ursusie koło pubu "Pod Satelitką".
gdzies ty go wynalazł?
Pub ? Od daaaawna stoi na łączeniu się Plutonu Torpedy z Kościuszki... W tym miejscu przydałby się jakiś dodatkowy przystanek (i wcale niekoniecznie dla miłośników piwa :P )

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 06 lip 2007, 10:31

dzidek pisze:Pub ? Od daaaawna stoi na łączeniu się Plutonu Torpedy z Kościuszki... W tym miejscu przydałby się jakiś dodatkowy przystanek (i wcale niekoniecznie dla miłośników piwa )
eee , to juz duzo lepiej byoby troche cofnąc do Kosciuszki przystanek Nowotyska (i nazwac np Rakietników)
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 06 lip 2007, 10:37

dzidek pisze:
mariow pisze: gdzies ty go wynalazł?
Pub ? Od daaaawna stoi na łączeniu się Plutonu Torpedy z Kościuszki... W tym miejscu przydałby się jakiś dodatkowy przystanek (i wcale niekoniecznie dla miłośników piwa :P )
A tam :grin: Mario ma rację. Wystarczy przenieść Nowotyską w kierunku torów :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 06 lip 2007, 10:40

Może być i tak... ale obecna lokalizacja jest słaba.

ODPOWIEDZ