Nazwy stacji metra

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 mar 2007, 22:07

Punktualnie o godzinie 18:04 dokonano odsłonięcia tablicy z nazwą stacji od ul. Długiej. Zgodnie z planem miało to nastąpić o 18:00, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby pan prowadzący nie ustawiał zegarka od Akcji pod Arsenałem...
Natomiast na stacji Ratusz cały dzień do uroczystości leciały komunikaty "Uwaga. Dzisiaj o godzinie 17:30 przy wejściu do stacji od ulicy Długiej odbędą się uroczystości upamiętniające Akcję pod Arsenałem, w tym symboliczna zmiana nazwy stacji metra na Ratusz Arsenał. Szczegóły znajdą państwo na plakatach umieszczonych przy wyjściach na antresole".
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lip 2007, 21:58

MeWa w temacie Druga linia metra i dalsze plany rozbudowy pisze:1. Szwedzka – stacja na przedłużeniu ul. Strzeleckiej, po wschodniej stronie ul. Stalowej, zlokalizowana częściowo pod narożnikiem zajezdni autobusowej Stalowa w rejonie skrzyżowania ul. Strzeleckiej z projektowaną Al. Tysiąclecia oraz projektowanym przedłużeniem ul. Stalowej na Targówek.
2. Targówek I – stacja po południowej stronie osiedla Targówek w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Ossowskiego.
3. Targówek II – stacja po północnej stronie osiedla Targówek usytuowana w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z ul. Trocką.
4. Zacisze – stacja w środku osiedla Zacisze na przedłużeniu ul. Litawora po południowej stronie skrzyżowania z ul. Rolanda.
5. Kondratowicza – stacja pod ul. Kondratowicza po zachodniej stronie ul. Malborskiej.
6. Bródno – stacja pod ul. Kondratowicza po wschodniej stronie ul. Rembielińskiej.
Czy te nazwy to już pewnie :?: Bo jakoś mi się nie widzi ten Targówek I i Targówek II - już lepsze byłoby Targówek Południowy i Targówek Północny 8-[ :-k

[ Komentarz dodany przez: MeWa: 2007-07-06, 17:36 ]
Dodanie cytatu. MeWa
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 lip 2007, 22:05

Ale ześ wymyślił. Pierwsza stacja powinna być Targówek a następna Trocka...

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lip 2007, 22:16

solaris8315 pisze:Ale ześ wymyślił. Pierwsza stacja powinna być Targówek a następna Trocka...
Podałem nazwy czysto teoretyczne. Bo te proponowane są delikatnie rzecz ujmując nie zbyt dobre - i w tej kwestii także Ty się zgodzisz :>
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 lip 2007, 22:35

R-11 Kleszczowa pisze:
solaris8315 pisze:Ale ześ wymyślił. Pierwsza stacja powinna być Targówek a następna Trocka...
Podałem nazwy czysto teoretyczne. Bo te proponowane są delikatnie rzecz ujmując nie zbyt dobre - i w tej kwestii także Ty się zgodzisz :>
Oczywiście :)
Nie wyobrażam sobie zapowiedzi:
Następna stacja: Targówek Pierwszy lub
Następna stacja: Targówek jeden ;).
Tylko zastanawiam się jakby tą stację zrobili. Wyjścia południowe byłyby mniej więcej przy kościele, a wyjścia północne koło parku (za parkingiem)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 lip 2007, 23:23

Ciekawe, czy potem będzie problem... Teraz sobie nazwali Targówek I i Targówek II na potrzeby dokumentów, a potem okaże się, że znów potrzeba decyzji Rady Miasta w sprawie zmiany...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 05 lip 2007, 23:25

MeWa pisze:Ciekawe, czy potem będzie problem... Teraz sobie nazwali Targówek I i Targówek II na potrzeby dokumentów, a potem okaże się, że znów potrzeba decyzji Rady Miasta w sprawie zmiany...
Mam nadzieję, że tam nie ma nic związanego z AK.... Chociaż jest ulica II Rejonu AK. Już się boję 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 lip 2007, 23:37

R-11 Kleszczowa pisze:
MeWa pisze:Ciekawe, czy potem będzie problem... Teraz sobie nazwali Targówek I i Targówek II na potrzeby dokumentów, a potem okaże się, że znów potrzeba decyzji Rady Miasta w sprawie zmiany...
Mam nadzieję, że tam nie ma nic związanego z AK.... Chociaż jest ulica II Rejonu AK. Już się boję 8-[
Tylko gdzie masz tą ulicę, a gdzie planowaną stację... ul. II Rejonu AK, jest prawie przy torach kolejowych i łączy Smoleńską z Oszmiańską i Plantową... Rozpoczyna się przy blokach a kończy na nasypie kolejowym, gdzie obok jest plac budowy domów komunalnych i działki...

mgs84
Posty: 138
Rejestracja: 28 sie 2006, 21:20
Lokalizacja: Korzona street

Post autor: mgs84 » 05 lip 2007, 23:59

R-11 Kleszczowa pisze:Targówek Północny
To chyba jest koło Carrefoura ;)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 lip 2007, 1:08

solaris8315 pisze:Pierwsza stacja powinna być Targówek a następna Trocka.
:arrow: A czemu nie odwrotnie? To znaczy pierwsza stacja od nazwy ulicy, na przykład OSSOWSKIEGO, a druga TARGÓWEK. W ten sposób obecna pętla byłaby krańcem ewentualnych dowozówek do metra i nazywałaby się METRO TARGÓWEK.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lip 2007, 2:10

Nazwy stacji od nazwisk nie są wdzięczne... Jakoś bardziej mi do gustu przypadły propozycje solarisa8315
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 06 lip 2007, 2:15

MeWa pisze:Nazwy stacji od nazwisk nie są wdzięczne... Jakoś bardziej mi do gustu przypadły propozycje solarisa8315
:arrow: A w takim razie co powiesz o nazwach nadanych na podobnej zasadzie: KONDRATOWICZA oraz BRÓDNO? Też nie podobają mi się nazwy od patronów, ale w pobliżu jest jeszcze nieco bardziej uniwersalna, choć mniej znacząca ulica Tykocińska. Przy pętli TARGÓWEK będę się upierał.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 lip 2007, 2:24

Nazwy nie powinny być zupełnie oderwane od rzeczywistości i uważam, że powinny w związku z tym odnosić się do określeń szerzej znanych. Tykocińska czy Ossowskiego nie spełniają tego warunku. Kondratowicza (mimo że nazwa osobowa), ze względu na rangę ulicy, jest nazwą upowszechnioną. Kondratowicza osobiście bym z innego względu nie wprowadzał - pod ulicą o tej nazwie będą wszak dwie stacje metra. Bródno nie wiem skąd się wzięło - dotychczas miała to być stacja Rembielińska. Uważam jednak, że w sprawie nazw powinny wypowiedzieć się przede wszystkim społeczności lokalne.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 06 lip 2007, 7:58

R-11 Kleszczowa pisze: Mam nadzieję, że tam nie ma nic związanego z AK....
Masz jakiś problem do AK-owców?
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 06 lip 2007, 9:59

Ciekawa składnia zdania: "problem do..." - naprawdę oryginalne :-s

ODPOWIEDZ