MAN NG363 Lion's City G - technika i eksploatacja

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 08 cze 2007, 15:11

Zastanawiam się tylko czy te nowe okna maja mozliwośc zablokowania. Nic takiego nie zauważyłem ale też ich otwieranie jest calkowicie odmienne od tego w Solarkach i może jakos inaczej się to robi.
Zbawieniem przy działającej klimatyzacji są nawiewy przy oknach i przy drzwiach. Dzięki temu takim Manem w upały jeździ się calkiem przyjemnie a jak dzisiaj na 509 trafilem na SU18 to okno tam działało jak grzejnik.

Flash8222
Posty: 7630
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 08 cze 2007, 17:53

Plesim pisze:Dość sprawnie postępuje wymiana okien na odsuwane w MANach. Z dnia na dzień spotykam coraz więcej pojazdów już przerobionych.
Dzisiaj miałem nieszczęście jechac A227 i wolę już by były zamontowane małe uchylne okna które można zamknąć niż duże przesuwne okna bez blokady. W dodatku nowe przesuwne okna są bardzo luźne i podczas jazdy trzeszczenie tych okien było gorsze niż w Scaniach.
Załączniki
A227-Okno_001.jpg
Nowe przesuwne okna.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 08 cze 2007, 18:01

Plesim pisze:Z dnia na dzień spotykam coraz więcej pojazdów już przerobionych.
Ale w takim A201 sa jeszcze stare okna, choć przez to dobrze zablokowane i klima była naprawdę OK :)
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 3835
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 08 cze 2007, 18:01

5556 pisze:Czyżby ITS zaczął wymieniać szyby w swoich Lionsach? :-k
Zgadza się. Wstawiany jest już trzeci typ okien, ponieważ poprzedni również okazał się wadliwy.
5556 pisze:Może mają za duże przepały przy włączaniu klimy i wreszcie postanowili coś z tym zrobić...
Nie, nie o to chodzi. ;)

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 08 cze 2007, 18:26

Ja tam nie zauważyłem, żeby nowe okna trzeszczały.
Za to wstawianie ich uważam za totalny idiotyzm. Jeśli muszą być przesuwne, zgodnie z przetargiem, to powinny mieć możliwość blokowania... Do tej pory autobusy ITSu miały zawsze włączoną klimatyzację, bo przy dwóch-czterech otwieranych oknach i wyłączonej klimatyzacji nie dałoby się tym jechać. Teraz po pierwsze kierowcy będą mieli świetny pretekst do jeżdżenia z wyłączoną klimą, po drugie - nawet jeśli kierowcy będą klimę włączać, to ludzie pootwierają okna i tyle z tego będzie...
noidea

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 04 wrz 2007, 18:07

Jechałem przed chwilą A250 :arrow: 05/801... W sekcji B wszystkie przyciski "Stop" i otwierania drzwi były obwinięte czarną taśmą izolacyjną (jedynie na samym końcu, na jednym słupku dwa przyciski były wolne od tych dodatków)... Nie wyglądało to na dowcip pasażera, bo było bardzo starannie wykonane... Ktoś wie o co chodzi?

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 04 wrz 2007, 21:52

Wygląda że przyciski nie trzymaja sie poreczy do których są przytwierdzone dwoma śrubami. Pasażerowie łamią plastik i przyciski wiszą, wiec dorażnie taśmą są mocowane do poreczy.
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

Awatar użytkownika
hafilip84
Jego Gryząca Albumowość
Posty: 7641
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:03
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: hafilip84 » 04 wrz 2007, 22:02

Ale taśma nie przechodzi nad i pod przyciskiem, tylko przez jego środek... Nie próbowałem naciskać, więc nie wiem czy mimo wszystko działają, ale czarna taśma na przyciskowej części przycisku raczej odstrasza od jego użycia... Poza tym: nawet jeśli, to czy przyciski odpadają tylko w sekcji B? (w sekcji A nie było ani jednego takiego zaklejenia)

ikarus
Posty: 2400
Rejestracja: 22 mar 2006, 13:21
Lokalizacja: Warszawa--->Gocław
Kontakt:

Post autor: ikarus » 04 wrz 2007, 22:08

Może na bazie udało sie tylko dwa zrobić, a to przecież nie uniemożliwia korzystania z autobusu ,a na bazie nie mają wozów na podmiany z tak błahej awarii guzików stop sekcji B. Plastik z którego zrobiono guziki jest dość łamiliwy, podobne zaklejenia przez środek bo przycisk jest obły i jedynie w tym miejscu gdy się złapie to trzyma widziałem w Mza
Pozdrawiam. Szerokiej drogi.
Ikarus

ODPOWIEDZ