O Kolejach Mazowieckich - KM

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 09 paź 2007, 16:18

Dzis zauważone dwie jednostki PR-ów jadące do Grodziska jako M-343. Były to 1678+804.

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 09 paź 2007, 16:35

Powtórzę po raz kolejny, PKP PR wygrało przetarg na obsługę ileśtam pociągów ogłoszonym przez Koleje Mazowieckie....
Raczej zwyczajna pożyczka. PR miało udostępnić 11 jednostek a w ruchu póki co są 2

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 09 paź 2007, 16:43

Premo pisze:a w ruchu póki co są 2
Ja osobiście od wczoraj widziałem 5 PRoskich EZTów... ](*,) Dwa niebieskie i trzy czerwone.

kozioł

Post autor: kozioł » 09 paź 2007, 18:40

Solaris myli pojęcia-kible,które jeżdzą do Działdowa itp(czyli tam, gdzie PR wygrał)zjeżdzają na swoją bazę, ewentualnie stoją w Warszawie przy Zachodnim.
A kible wypożyczone od PRu normalnie sobie stoją na Grochowie czy Ochocie. Tak samo, jak reszta kibli w KMowym malowaniu

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 10 paź 2007, 21:06

1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 11 paź 2007, 18:41

Dzisiejszy artykuł z rzeczpospolitej. Pozwoliłem sobie zrobić na kolorowo najciekawszy fragment.
Rzeczpospolita pisze:Chętnie pobiją niezadowolonych
Ofertę darmowego pobicia dostał od kontrolera biletów z firmy Renoma czytelnik „Rz”. Pan Maciej był niezadowolony z warunków, w jakich Koleje Mazowieckie wiozły go do pracy

Poranny pociąg z Siedlec do Warszawy Zachodniej okazał się pechowy dla Macieja Karpińskiego.

– Codziennie dojeżdżam do pracy w stolicy z Mińska Mazowieckiego i na co dzień mam różne przygody z kolejami. Do wszystkiego można się przyzwyczaić, jednak to, co wydarzyło się w zeszły wtorek, to, delikatnie mówiąc, przesada – opowiada nasz czytelnik.

Już w Mińsku Mazowieckim do pociągu o połowę krótszego niż zazwyczaj nie zmieścili się wszyscy pasażerowie. Pan Maciej miał szczęście. – Jakoś wcisnąłem się do zapchanego przedziału służbowego – opowiada. – Kiedy dojechaliśmy do Dworca Wschodniego, dosiadł się do nas kolejarz i patrząc na dziko stłoczonych pasażerów, rzucił żarcikiem: I niech mi ktoś powie, że koleje nie zbliżają ludzi.

Parę chwil później żartowniś wyciągnął papierosa, zapalił, a dym wydmuchiwał wprost w tłum.

– Ktoś zwrócił uwagę, że tu nie wolno palić, jest nawet odpowiednia naklejka. Kolejarz uwagę zignorował. Usiadł sobie w fotelu przy maszyniście pociągu i nadal palił. Zamknęliśmy więc drzwi do ich kabiny, ale kolejarz po chwili uchylił je, bo mu było duszno. Dym zasnuł nasz przedział – relacjonuje pan Maciej.

Pokasłujący pasażerowie dojeżdżali już do stacji Ochota, kiedy pojawił się kontroler biletów z firmy Renoma. Gdy przecisnął się do naszego czytelnika i zażądał biletu, ten odpowiedział mu, że za jazdę w takich warunkach opłata się nie należy, więc biletu nie pokaże. – Wtedy kontroler nachylił się nade mną. Zbliżył twarz do mojej głowy i podnosząc ręce krzyknął: Pier... lnąć? – wspomina oburzony pan Maciej.

Pasażer poskarżył się Kolejom Mazowieckim. – Rzeczywiście, zachowanie kontrolera było karygodne – przyznaje Donata Nowakowska z KM. – Zażądaliśmy już od Renomy wyjaśnień. Ustalamy też, który z naszych pracowników podtruwał pasażerów. Zostanie ukarany.

Firma Renoma już przeprowadziła wewnętrzne śledztwo. – Kontroler, którego dotyczy skarga, tłumaczył, że sytuacja była napięta, bo w pociągu panował straszny tłok. Przyznał się też do tego, że zachował się niewłaściwie w stosunku do pasażera, i oświadczył, że gotów jest go przeprosić. Zaprzeczył tylko, by użył w stosunku do niego wulgarnego słowa– informuje kierownik warszawskiej filii Renomy Robert Terlikowski.

Krewki kontroler nie straci jednak pracy. – To absolwent wydziału prawa, nigdy wcześniej nie było na niego skarg. Będziemy go obserwować – mówi Robert Terlikowski.
Źródło : Rzeczpospolita
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 paź 2007, 18:43

biedny gapowicz, powinni go jeszcze pogłaskać po główce :-s ;-)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 paź 2007, 18:59

Dobrze mu kanar odpowiedział

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27432
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 11 paź 2007, 19:06

Powinien mu powiedzieć to samo, tylko bez bluzgów.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

kozioł

Post autor: kozioł » 11 paź 2007, 19:53

To mam nadzieję,że Premo sobie pojeździ w takich warunkach, to zdanie zmieni....

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 11 paź 2007, 19:59

kozioł pisze:To mam nadzieję,że Premo sobie pojeździ w takich warunkach, to zdanie zmieni....
Bilet do kontroli należy okazać. Utrudniał tylko pracę kontrolerowi.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 11 paź 2007, 20:31

Ja od kilku miesięcy jeżdżę w podobnych warunkach (9500).
Parę dni temu wsiadłem do d. przedziału służbowego, a KierPoc: - Słucham pana?! Odparłem że nic nie mówiłem i nie wdawałem się z nim w dyskusję. ;)
Kilkakrotnie wypraszał pasażerów ze "swojego" podwójnego siedziska (m.in. dwie starsze osoby). Ale pilnował miejsce do czasu kiedy mógł się do niego przebić. :D

Co ciekawe, zauważyłem że oczywiście i kierownicy pociągów i mechanicy są baaaaaaardzo niezadowoleni że pasażerowie wchodzą do "służbówki". Czyli w sumie, za "niepowodzenia" swojej spółki, wyżywają się na pasażerach.
Polityka złym doradcą w pracy!

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 11 paź 2007, 21:46

Frencher pisze:Dzisiejszy artykuł z rzeczpospolitej. Pozwoliłem sobie zrobić na kolorowo najciekawszy fragment.
Rzeczpospolita pisze:(...)Krewki kontroler nie straci jednak pracy. – To absolwent wydziału prawa, nigdy wcześniej nie było na niego skarg. Będziemy go obserwować – mówi Robert Terlikowski.
:shock: Absolwenci wydziału prawa robią w "Renomie" :?: :!: To jakiś koszmar albo ta firma ma wyjątkową "renomę" :twisted:

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 7771
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Czerniaków/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 11 paź 2007, 21:47

absolwenci prawa jakiejś wyższej szkoły gotowania na gazie prawdopodobnie tak ;)
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 17, 33, 136, 141, 172, 186, 509, 518, N01, N32

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 12 paź 2007, 15:20

te pociągi to skandal. ścisk, że nie ma jak biletu pokazać, to jedno, ale te spóźnienia :!:
przedwczoraj - rano - Rembertów - przyjeżdża pociąg spóźniony 20 minut.
wsiadam, słyszę kilku pasażerów - mniej więcej tak: "wieczorem jak bedziemy wracać, też się spóźni, i jutro też,, na 100%, a co będzie w zimę...".
R1+R2
R3+R7
R8+R9

ODPOWIEDZ