Klasa na Odolany

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
kanclerz
Posty: 19
Rejestracja: 22 mar 2007, 8:35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: kanclerz » 12 paź 2007, 11:41

humptyangel pisze:
Siecool pisze:Obrazek z p.o. Lokomotywownia Odolany, dzisiaj, krótko po 15. Nie podejrzewałem, że z tego pociągu korzysta aż tyle ludzi!
:shock: to tam się coś zatrzymuje? A jakiej to relacji pociąg? i czyj? KM czy PKP PR? Jak on jest oznaczony w rozkładzie?
To tzw KLASA do przewozu pracowników administracji PKP CARGO ZT w Warszawie oraz Warszawa Odolany
Pociąg ma rozkład jako pociąg służbowy ale nie pamiętam który zeszyt.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 12 paź 2007, 13:33

humptyangel pisze:
Siecool pisze:Obrazek z p.o. Lokomotywownia Odolany, dzisiaj, krótko po 15. Nie podejrzewałem, że z tego pociągu korzysta aż tyle ludzi!
:shock: to tam się coś zatrzymuje? A jakiej to relacji pociąg? i czyj? KM czy PKP PR? Jak on jest oznaczony w rozkładzie?
Jednostka jest PR-ów, ta akurat z Zakładu Przewozów Regionalnych w Lublinie. Dodam jeszcze, że następny kurs w stronę Zachodniego zabiera już dużo mniej osób, wczoraj to było równe 10 sztuk. Generalnie pociąg ten nie istnieje oficjalnie dla szarego pasażera, ale z chęcią bym to kiedyś zaliczył i spytał się kierownika pociągu czy honorują Warszawską Kartę Miejską. :D
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 12 paź 2007, 13:51

Siecool pisze:
humptyangel pisze: :shock: to tam się coś zatrzymuje? A jakiej to relacji pociąg? i czyj? KM czy PKP PR? Jak on jest oznaczony w rozkładzie?
Jednostka jest PR-ów, ta akurat z Zakładu Przewozów Regionalnych w Lublinie. Dodam jeszcze, że następny kurs w stronę Zachodniego zabiera już dużo mniej osób, wczoraj to było równe 10 sztuk. Generalnie pociąg ten nie istnieje oficjalnie dla szarego pasażera, ale z chęcią bym to kiedyś zaliczył i spytał się kierownika pociągu czy honorują Warszawską Kartę Miejską. :D
Do przejazdu tym pociągiem nie potrzeba żadnego biletu. Przecież to pociąg służbowy dla pracowników PKP. W założeniu oczywiście... :twisted:

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 15 paź 2007, 21:41

Siecool pisze:Obrazek z p.o. Lokomotywownia Odolany, dzisiaj, krótko po 15. Nie podejrzewałem, że z tego pociągu korzysta aż tyle ludzi!
Ciekawe czy wszyscy pracują w tzw. "Grupie PKP" :-k

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 16 paź 2007, 18:22

TOMEK pisze:
Siecool pisze:Obrazek z p.o. Lokomotywownia Odolany, dzisiaj, krótko po 15. Nie podejrzewałem, że z tego pociągu korzysta aż tyle ludzi!
Ciekawe czy wszyscy pracują w tzw. "Grupie PKP" :-k
O tej porze dużo ludzi z biur przy lokomotywowni i z postojówki na Szczęśliwicach wraca z pracy i jedzie na Zachodnie "Klasą". Większość to pracownicy PKP. Przynajmniej wtedy widać, że Klasa jest potrzebna... :dance:

kozioł

Post autor: kozioł » 03 cze 2008, 21:26

Czy rozkład znacząco się zmienił?

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 03 cze 2008, 21:28

kozioł pisze:Czy rozkład znacząco się zmienił?
Przynajmniej 2 lata rozkład nie zmienił się ani o minutę... :P Pozmieniały się teraz tylko miejsca postoju kibelka między kursami. :>

kozioł

Post autor: kozioł » 03 cze 2008, 21:29

dzięki, wybiorę się na przejazd nim, planowałem już wcześniej,ale rozkładu nie znałem O-)

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 03 cze 2008, 22:44

I ja bym się kopsnął bo teraz nareszcie mam na to czas
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Jacenty
Posty: 77
Rejestracja: 03 lis 2006, 0:45
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Jacenty » 04 cze 2008, 12:17

To zapodajcie jakiś termin to i ja się dołączę.
Byle nie było to w ten weekend.

Awatar użytkownika
Michał W.
Posty: 818
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Michał W. » 04 cze 2008, 14:47

A właśnie, nasunęło mi się ciekawe pytanie. Jeździ cały rok czy tylko w dni powszednie?
after da równik

www.fotokolej.waw.pl

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 04 cze 2008, 16:29

Michał W. pisze:A właśnie, nasunęło mi się ciekawe pytanie. Jeździ cały rok czy tylko w dni powszednie?
Every day, every night... :D W dni wolne od pracy nie ma tylko tych kursów koło 15.
Jacenty pisze:To zapodajcie jakiś termin to i ja się dołączę.
Byle nie było to w ten weekend.
Mogę się przyłączyć, bo mam najbliżej i dużo wiem o "Klasie". :P

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 04 cze 2008, 23:54

kozioł pisze:Czy rozkład znacząco się zmienił?
Chyba nie, w każdym razie kurs 14.30 z Zachodniego odjeżdża jak odjeżdżał do tej pory, zaobserwowane naocznie jakiś tydzień czy dwa temu. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
emzi
Posty: 39
Rejestracja: 18 gru 2008, 20:09
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: emzi » 18 gru 2008, 21:08

A dawno, dawno temu (tzn. 1979/1980) na "klasie" popylała SM30 prowadząca dwie "kowbojki" czyli dwuosiowe "Donnerbusche" z odkrytymi pomostami. Wtedy to była jazda! :dance:I kursowało toto przez cały dzień co mniej więcej godzinę i aż do Głównej Osobowej. Miło powspominać...
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.

Kolej. Connecting people :-D

przewoz
Posty: 6157
Rejestracja: 15 mar 2006, 16:58

Post autor: przewoz » 18 gru 2008, 22:57

emzi pisze:Miło powspominać...
Z całą pewnością!
Witaj emzi na Wawkomie. Dobrze, że jakoś się odnalazłeś po awarii na KMForum :(

ODPOWIEDZ