Scania CN2x0UB - technika, eksploatacja, opinie

Moderatorzy: JacekM, Dantte

Awatar użytkownika
Nolem
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2006, 22:29

Post autor: Nolem » 07 wrz 2007, 20:12

Paweł_K pisze:Dziś w A513 zauważyłem, że komunikat ostrzegawczy dla kierowcy wyświetlany był w języku... rosyjskim 8-[ komunikat dotyczył jakiegoś układu, który nie działał (jakiego, to nie wiem, rosyjskiego technicznego nie znam :P)
Cóż... Jak wiadomo PKS podyktował niską stawkę w przetargu, a jak wiadomo kierowców brak. Chyba jako pierwszy przewoźnik Grodzio zaczął ratować się kierowcami ze wschodu... Jak narazie kilku nie zdało egzaminu (Scania okazała się zbyt skomplikowna, nie byli w stanie pojąć obsługi wozu ](*,) ). Jedna Scania już jest lekko rozbita (wjazd na skrzyżowanie na czeronym świetle, też Ukrainiec). Czyli ogólny zament, ale trzeba sobie jakoś radzić... Ogólnie ze Scaniami pierwszej serii nie było problemu. Dopiero te z następnych okazują się zbyt niedbale zmontowane (w wygrnym przetargu PKS rozważa zakup MANa, choć istnieje opcja rozszerzenia o Scanie ponoć z zmienioną kabiną).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 wrz 2007, 19:38

A propos eksploatacji, to zaczęło się jelczowanie... wczoraj w ciągu dnia widziana Scana zaparkowana w południowej części Ożarowa (a właściwie w Duchnicach) przy ulicy Ożarowskiej. Zaparkowana oczywiście na poboczu w jakiejś kałuży :).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 10 wrz 2007, 19:55

inż. Glonojad pisze:A propos eksploatacji, to zaczęło się jelczowanie... wczoraj w ciągu dnia widziana Scana zaparkowana w południowej części Ożarowa (a właściwie w Duchnicach) przy ulicy Ożarowskiej. Zaparkowana oczywiście na poboczu w jakiejś kałuży :).
A w Karwi mieszkający tam kierowca trzyma całe weekendy autobus PKS Wejherowo pod domem (na marginesie dodam że to bardzo solidny przewoźnik, a tabor choć ma nie najnowszy, ale utrzymany jak prosto z fabryki). W PKS-ach to więc normalne.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Adam G.
Posty: 5443
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:56
Lokalizacja: Żoliborz

Post autor: Adam G. » 10 wrz 2007, 21:57

inż. Glonojad pisze:A propos eksploatacji, to zaczęło się jelczowanie... wczoraj w ciągu dnia widziana Scana zaparkowana w południowej części Ożarowa (a właściwie w Duchnicach) przy ulicy Ożarowskiej. Zaparkowana oczywiście na poboczu w jakiejś kałuży :).
Zaczęło się? Od początku tak było! :)
noidea

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 12 paź 2007, 18:38

Przeczytałem z grubsza cały temat i nie znalazłem ani jednego posta na temat drzwi od kabiny kierowcy. Ciekawi mnie, czemu kierowcy nie zaklejają sobie jakąś taśmą szkła w drzwiach ? Czyżby kierownik zabronił ? Nie uwierze w argument, że nikomu to nie przeszkadza, bo jak ja miałbym jeździć pół dnia i każdy patrzyłby sobie co mam w kabinie to by mnie krew zalała.

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 12 paź 2007, 19:10

inż. Glonojad pisze:A propos eksploatacji, to zaczęło się jelczowanie... wczoraj w ciągu dnia widziana Scana zaparkowana w południowej części Ożarowa (a właściwie w Duchnicach) przy ulicy Ożarowskiej. Zaparkowana oczywiście na poboczu w jakiejś kałuży :).
Hehe czy to ta, którą widać było z pociągu? Bo wczoraj właśnie ok. 21 widziałem takową... :D To była chyba A52x. Tak samotnie stała przy ulicy... ](*,) ](*,) ](*,)

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 paź 2007, 19:49

ryzy1 pisze:Ciekawi mnie, czemu kierowcy nie zaklejają sobie jakąś taśmą szkła w drzwiach? Czyżby kierownik zabronił? Nie uwierze w argument, że nikomu to nie przeszkadza, bo jak ja miałbym jeździć pół dnia i każdy patrzyłby sobie co mam w kabinie to by mnie krew zalała.
:arrow: Może im zabroniono, w końcu to jeszcze nowe autobusy. Poza tym oklejenie szybek folią nie do końca spełni swoją rolę, ponieważ między nimi a rurkami stanowiącymi konstrukcję drzwi i tak są spore odstępy. Już prędzej jakieś zasłonki odniosłyby efekt, ale może to lepiej, że nie ma tam żadnych kwiaciastych szmatek z falbankami i frędzelkami. Natomiast ten, co zaprojektował drzwi z tak bezsensownymi szybkami, nie miał chyba pojęcia o tym, co robił.

Szymon
(Mr_Kolesław)
Posty: 7084
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:03
Lokalizacja: Szamoty
Kontakt:

Post autor: Szymon » 12 paź 2007, 19:54

Tak, te szybki są bardzo ciekawe. Jedna jest taka, że ma ok. 10x15cm... ](*,) To jest po prostu paranoja z takimi kawałeczkami szła. I dookoła taka gruba rurka... Chyba lepsze by były drzwi z szybą od połowy zaokrąglona od góry. :-k

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 paź 2007, 19:55

Mr_Kolesław pisze:
inż. Glonojad pisze:A propos eksploatacji, to zaczęło się jelczowanie... wczoraj w ciągu dnia widziana Scana zaparkowana w południowej części Ożarowa (a właściwie w Duchnicach) przy ulicy Ożarowskiej. Zaparkowana oczywiście na poboczu w jakiejś kałuży :).
Hehe czy to ta, którą widać było z pociągu? Bo wczoraj właśnie ok. 21 widziałem takową... :D To była chyba A52x. Tak samotnie stała przy ulicy... ](*,) ](*,) ](*,)
Tak, może ją być widać :D

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 12 paź 2007, 20:04

MZ pisze:
ryzy1 pisze:CIACH
:arrow: Może im zabroniono, w końcu to jeszcze nowe autobusy. Poza tym oklejenie szybek folią nie do końca spełni swoją rolę, ponieważ między nimi a rurkami stanowiącymi konstrukcję drzwi i tak są spore odstępy. Już prędzej jakieś zasłonki odniosłyby efekt, ale może to lepiej, że nie ma tam żadnych kwiaciastych szmatek z falbankami i frędzelkami. Natomiast ten, co zaprojektował drzwi z tak bezsensownymi szybkami, nie miał chyba pojęcia o tym, co robił.
Ta folia to moja szybka prowizorka na lekką nutę prywatności. Po prostu zastanawia mnie czemu muszą kierowcy być na pełnym widoku pasażerów.

Awatar użytkownika
Ryży
Posty: 965
Rejestracja: 22 sty 2006, 17:01
Lokalizacja: 9-tka

Post autor: Ryży » 15 paź 2007, 20:58

Dzisiaj zauważyłem zaklejoną kabinę w Scanii o numerze: A550(?), więc jednak nie mają zakazu zaklejania.

Jacek Pudło
Posty: 62
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:26
Lokalizacja: Lublin & Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacek Pudło » 16 paź 2007, 17:12

ryzy1 pisze: Po prostu zastanawia mnie czemu muszą kierowcy być na pełnym widoku pasażerów.
Po to, by normalni pasazerowie czuli sie pewniej.

Awatar użytkownika
Nolem
Posty: 72
Rejestracja: 31 maja 2006, 22:29

Post autor: Nolem » 16 paź 2007, 18:41

Zakazu zaklejania nie ma. Wśród zmodyfikowanych Scanii na pewno A510 ma zamontowaną zasłonkę z materiału (czarną). Wygląda to przyzwoicie. Sądzę, że na razie kabiny nie będą zaklejane, gdyż wkrótce dotrą kolejne wozy (odbiór o ile się nie mylę na przełomie grudnia i stycznia) i kierowcy będą się przesiadać na nowsze. Możemy się za to spodziewać modyfikacji kabin na czas zimowy... :twisted:

kozioł

Post autor: kozioł » 28 gru 2007, 18:57

Obrazek
w innych wozach brak poręczy. Np. w A551 nie ma poręczy w jednym ze skrzydeł środkowych drzwi. Dziadek chciał się jej chwycić, niestety się zdziwił :neutral:

705
Zbanowany
Posty: 329
Rejestracja: 05 wrz 2006, 19:06
Lokalizacja: TARCHOMIN

Post autor: 705 » 29 gru 2007, 4:23

Co Ty mi tu? Ja porecze widze obydwie!
Brakuje gumy oslaniajacej dolny siłownik, a niech wieje bydłu po raciczkach :grin:
Złośliwiec i zadziora - od urodzenia!
ITS, Veolia, PKS, Mobilis - Wszystkim mówie stanowcze NIE!
ZTM = :(
http://www.youtube.com/watch?v=9BV4OGqnuiQ
Sajlens... :) Aj kil ju :hahaha:
http://pl.youtube.com/watch?v=McjV6Ynz1Hc
KOZAK :)

ODPOWIEDZ