Festiwal Passengers

Moderatorzy: Tyrystor, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 07 paź 2007, 20:23

Szkoda, że ta informacja dotarła do mnie dopiero dziś ale chyba też nikt z forumowiczów nie zauważył tego wydarzenia. Od wczoraj trwa Festiwal Passenger. W jego ramch znajdują się między innymi następujące imprezy.
6 października, godz. 13.00
Otwarcie festiwalu w zajezdni
Teren Zajezdni Tramwajowej „Wola”
ul. Siedmiogrodzka 20, wejście od ul. Wolskiej, wstęp wolny)
Uroczysta inauguracja podróży Pasażerów nastąpi w sobotę, 6 października na Zajezdni Tramwajowej Wola. To stamtąd w swój pierwszy objazd po Warszawie wyruszy Tram Obscura Simona Lee oraz mobilny przystanek Macieja Kuraka.
Rozpoczęcie festiwalu będzie niepowtarzalną okazją do spotkania się z artystami oraz bliższego przyjrzenia się ich machinom. Dodatkową atrakcją tego wczesnego popołudnia będzie specjalny występ Orkiestry Zakładowej Dętej Tramwaje Warszawskie.
Dodam że tramwajem tym została solówka 2072 :shock: i jeździł on także dziś.
13 października, godz. 17.00
T-3 - Dźwięk, projekcje i suwnice
Teren Zajezdni Tramwajowej „Wola”
ul. Siedmiogrodzka 20, wejście od ul. Wolskiej, wstęp wolny

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 07 paź 2007, 20:29

Miałem właśnie wklejać o tym artykuł z Rzepy. :D
RUCHOMY FESTIWAL
Sztuka na torach

Na co dzień na swoim pokładzie przewozi setki pasażerów.

Pracuje ciężko. Jest przy tym niepozorny (choć wcale nie cichy), a co najważniejsze - ogólnodostępny. Tramwaj - to on stanie się punktem wyjścia działań artystycznych w ramach rozpoczynającego się w sobotę Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Publicznej.

- To ruchoma camera obscura - mówi Zuzanna Fogtt, kuratorka wydarzenia z Fundacji Sztuki Współczesnej InSitu. -Pasażerowie tramwaju będą mogli podziwiać odwrócone obrazy miasta.

Jak to możliwe? Od zewnątrz kursujący przez tydzień po Śródmieściu i Pradze pojazd będzie oklejony na czarno. Do środka światło będzie wpadać tylko przez wycięte w okleinie dziurki i przechodzić przez specjalne soczewki.

Nie tylko tramwaj - prezentowana już na ulicach Nowego Yorku instalacja amerykańskiego artysty Simona Lee - będzie zadziwiać przechodniów. W ramach festiwalu w pasażu Wiecha od poniedziałku stanie dmuchany namiot o pow. 200 m kw, a po mieście - szybciej od autobusów - przemieszczać się będzie przystanek. Zaplanowano także happeningi i koncerty.

Program imprez, na które wstęp jest wolny, dostępny jest na stronie www.passengers.pl.
aba


[ Dodano: 2007-10-07, 20:30 ]
Plesim pisze: Dodam że tramwajem tym została solówka 2072 :shock: i jeździł on także dziś.
Jeździ cały tydzień (do 13/10).
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 paź 2007, 21:11

Tu więcej informacji - http://www.passengers.pl/
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 07 paź 2007, 23:14

Aaaa to już wiem co to za oklejoną solówkę tramwajową widziałem dziś w Al. Jerozolimskich, tak się zastanawiałem co za debil zrobił reklamę tak, że nie widać tablicy z numerem linii ;) :D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
Premo
Posty: 5448
Rejestracja: 15 kwie 2006, 14:58

Post autor: Premo » 09 paź 2007, 16:38

Dzisiaj przejechałem się tym oto tramwajem. Zwyczajny kicz. Nie wiadomo zupełnie czemu ma służyć

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 13 paź 2007, 23:21

To nie ma być sztuka wysokich lotów, ale mnie się osobiście ten projekt spodobał. Kto nie był ten trąba;) Aha, i plus za zapowiedzi dźwiękowe :D

ODPOWIEDZ