Węzeł Wilanowska

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 paź 2007, 14:18

MisiekK pisze:Projekt (chyba juz zatwierdzony) przebudowy skrzyzowania Pulawska/al. Wilanowska nie przewiduje tam petli tramwajowej.
A co przewiduje w tym miejscu zamiast niej? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 paź 2007, 15:29

Jakiś węzeł drogowy. Ale z Dworcem Południowym to w ogóle jest problem, bowiem tam po środku to jakiś rezerwat jest, więc nie wiem, czy tak łatwo to zmienią...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26854
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 paź 2007, 15:30

Jaki rezerwat??
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 paź 2007, 15:31

inż. Glonojad pisze:Jaki rezerwat??
Od siebie dorzucę: :shock:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26854
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 14 paź 2007, 15:38

Studium Uwarunowań (czyli BNAM) też nic na ten temat nie wie:
http://www.um.warszawa.pl/wydarzenia/st ... nr%203.pdf
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 14 paź 2007, 15:39

Rezerwat native warszawian handlujacych majtasami :D

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 14 paź 2007, 15:45

inż. Glonojad pisze:Studium Uwarunowań (czyli BNAM) też nic na ten temat nie wie:
http://www.um.warszawa.pl/wydarzenia/st ... nr%203.pdf
ok, choć kiedyś w jakiejś prasie czytałem o terenie chronionym przyrodniczo tam po środku :D
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ness
Posty: 1029
Rejestracja: 13 lut 2007, 20:19
Lokalizacja: pro-Q3dm6

Post autor: ness » 14 paź 2007, 15:47

Najblizszy rezerwat jest kolo kosciola przy fosie nad dolinka sluzewiecka.
Jakies siedlisko nietoperzy czy cos w ten desen.

mkm101
Posty: 997
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 14 paź 2007, 16:28

Bastian pisze:
MisiekK pisze:Projekt (chyba juz zatwierdzony) przebudowy skrzyzowania Pulawska/al. Wilanowska nie przewiduje tam petli tramwajowej.
A co przewiduje w tym miejscu zamiast niej?
Jezdnię ul. Puławskiej (w kierunku Piaseczna). A na miejscu obecnej jezdni ul. Puławskiej - skwerek (ale już bez pętli) - taka zamiana miejscami (przypominają się "Alternatywy 4" - "A staw zrobimy... o, w tym miejscu").

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 14 paź 2007, 16:43

mkm101 pisze:taka zamiana miejscami (przypominają się "Alternatywy 4" - "A staw zrobimy... o, w tym miejscu")
Chyba "poszukiwany - poszukiwana"?

A tak ogólnie to czemu miała by służyć taka zamiana?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 14 paź 2007, 16:45

mkm101 pisze:
Bastian pisze: A co przewiduje w tym miejscu zamiast niej?
Jezdnię ul. Puławskiej (w kierunku Piaseczna). A na miejscu obecnej jezdni ul. Puławskiej - skwerek (ale już bez pętli) - taka zamiana miejscami (przypominają się "Alternatywy 4" - "A staw zrobimy... o, w tym miejscu").
1) Co z rondem?
2) Co z drzewami, obecnie rosnącymi pośrodku pętli?
3) Jak ta jezdnia ominie wyjścia z metra na przystanki tramwajowe?
4) Dlaczego ostatnio postawiony budynek w widłach Puławskiej i Al. Niepodległości jest dostawiony do linii zabudowy wzdłuż obecnej jezdni tej pierwszej ulicy?

Jest gdzieś rzeczywisty i ciut dokładniejszy projekt zagospodarowania tego węzła? Bo na razie to nic tu się kupy nie trzyma.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 14 paź 2007, 22:57

Bastian pisze:
mkm101 pisze:Jezdnię ul. Puławskiej (w kierunku Piaseczna). A na miejscu obecnej jezdni ul. Puławskiej - skwerek (ale już bez pętli) - taka zamiana miejscami (przypominają się "Alternatywy 4" - "A staw zrobimy... o, w tym miejscu").
1) Co z rondem?
2) Co z drzewami, obecnie rosnącymi pośrodku pętli?
3) Jak ta jezdnia ominie wyjścia z metra na przystanki tramwajowe?
4) Dlaczego ostatnio postawiony budynek w widłach Puławskiej i Al. Niepodległości jest dostawiony do linii zabudowy wzdłuż obecnej jezdni tej pierwszej ulicy?

Jest gdzieś rzeczywisty i ciut dokładniejszy projekt zagospodarowania tego węzła? Bo na razie to nic tu się kupy nie trzyma.
Jak to działa: w miejscu obecnej zatoczki parkingowej między torami, a jezdnią wschodnią pójdą tory tramwajowe, w miejscu torów powstanie jezdnia zachodnia. Wg rysunku ma się to jakoś zmieścić między wyjciami ze stacji, aczkolwiek zakłada on również powstanie trzeciego wyjścia - między torami, a jezdnią wschodnia.

Tory szłyby potem prosto, w znanym nam miejscu przechodząc na zachodnią stronę ulicy, jednak robiłyby to pod trochę ostrzejszym kątem. Na wysokości tego przejścia torów, między jezdniami Puławskiej zaczynałby się tunel biegnący pod torami i al. Wilanowską wychodzący następnie w ślad al. Niepodległości. Dopełnieniem planu jest łącznik Domaniewska - Rolna, który idzie wybitnie kiepsko widocznym na poniższym obrazku szlaczkiem.

Wygląda na to, że nie ma jakiś większych przeciwskazań przeciwko pętli, tyle, że musiałaby tam powstać sygnalizacja świetlna dla tramwajów zjeżdżających na pętlę/wyjeżdzających z niej, gdyż musiałyby one przeciąć jezdnię Puławskiej.

Ronda tu żadnego nie widzę. ;) Drzewa zapewne zostaną, gdyż w części pętli właściwie nic się nie dzieje (no chyba, że zrobią z tego np. zaplecze budowy). A budynek postawiono tak, bo nie za bardzo można by go dostosować do planowanej dopiero jezdni. ;)

Pod spodem obrazek z którego to wyczytałem. Od razu informuję, że NIE jest to łatwe w odczytaniu - widziałem to w formie płachty rozmiarów ponad A0 (do ksera nie chciało wleźć :P), więc niejako znałem już wcześniej i było łatwiej. Ale wierzę w was, że dacie sobie radę - polecam oglądanie tego w rozmiarze oryginalnym lub lekko powiększone, bo inaczej mało dojrzycie:
Obrazek
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 15 paź 2007, 1:34

Hmmm... Zamiana ronda w zwykłe skrzyżowanie? Odcięcie Al. Niepodległości od Al. Wilanowskiej? Gdzie wjazd na pętlę od strony północnej?

No i ten budynek w widłach, który nijak do tego planu nie pasuje. Czy to w ogóle jeszcze jest aktualne? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26854
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 15 paź 2007, 8:30

Nie widzę obrazka?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 15 paź 2007, 21:35

Bastian pisze:Hmmm... Zamiana ronda w zwykłe skrzyżowanie? Odcięcie Al. Niepodległości od Al. Wilanowskiej? Gdzie wjazd na pętlę od strony północnej?

No i ten budynek w widłach, który nijak do tego planu nie pasuje. Czy to w ogóle jeszcze jest aktualne? :-k
Z tego co mówił nam dr inż. arch.*, który nam to przyniósł na zajęcia w zeszłym roku akademickim, jest to fragment tamteszego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Na prezentacji miał to w lepszej formie, niestety jako podkład do rysowania projektów dał nam to samo, tyle, że czytaleniejsze i w formacie A0, natomiast w wersji elektronicznej mam tylko coś takiego, wydębione od kumpla z roku wczoraj wieczorem. ;)

* będziesz miał z nim zajęcia za rok Fiku :P
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

ODPOWIEDZ