Jarmark Europa na wieki wiekĂłw

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

mkm101
Posty: 997
Rejestracja: 23 maja 2006, 17:05
Kontakt:

Post autor: mkm101 » 24 paź 2007, 21:43

inż. Glonojad pisze:Za późno? Niby tak, ale CO tak naprawdę zrobiono dla starej lokalizacji? :-k
Hm, ustalona lokalizacja (i brak sprzeciwu władz lokalnych/mieszkańców okolicznych),
plan ZP przewidujący taką inwestycję (w trakcie OIDP), decyzja o warunkach zabudowy, własność terenu...

Mario
Posty: 599
Rejestracja: 10 mar 2006, 11:59
Lokalizacja: WAW /Muranów/

Post autor: Mario » 25 paź 2007, 12:21

Stadion w Łomiankach? Ciekawe, gdzie dokładnie. Czy w Burakowie w kwadracie ograniczonym ul. Trenów - Brukową - Kolejową/Pułkową i Lasem Młocińskim? A może od razu w Kampinosie po lewej stronie ul. Trenów? Bo chyba nie nad Wisłą ani w okolicy Dziekanowa? Już widzę tę eSKaeMkę w krzaki i szybką-inaczej dwupasmówkę, tym bardziej że urzędasy z trudem mogą podjąć decyzję co do przebiegu zachodniej obwodnicy. Dwupasmówka już jest, a jaka jest - każdy widzi. A KM? Wizja 701 przegubami co np. 5 minut jest w sumie piękna, ale mocno nadabstrakcyjna.
Mam nadzieję, że decydenci przemyślą sprawę i nie dopuszczą do degradacji przyrody.
Łomianki dziękują za to kukułcze jajo, chętnie z niego nie skorzystają.
214 (w wersji 2012) - był to pożyteczny muchowóz; choć nieekonomiczny, dowoził do eSKaeMki.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 25 paź 2007, 13:57

Mibars pisze:Pomysł wg mnie trafiony...
Pomysł jest średnio na jeża z przedziałkiem.
Jedynie problem tego co bedzie później ze stadionem jest rozwiązany. Rozkradną go jak elektroland w Jankach.

Tak naprawdę to ani dobrej komunikacji tam nie ma ani dobrej infrastruktury hotelowej. Ogólnie do bani. Najpierw muszą powstać obwodnice, potem komunikacja, doprowadzić komunikacje szynową.. ojoj.. za drogo i za dużo kłopotów. A bałagan przy zielenieckiej zostanie :|
Obrazek

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 25 paź 2007, 20:09

:arrow: Pomysł fatalny, bo dzięki stadionowi przy alei Zielenieckiej Warszawa będzie miała szansę na przebudowy okolicznych ulic, linii kolejowej i być może szybsze doprowadzenie linii metra. W Łomiankach stadion da się wybudować łatwiej, ale co z infrastrukturą? Gdzie drogi, kolej i inna komunikacja dla dziesiątek tysięcy ludzi? A potem co? Wszyscy i tak będą jechać do Warszawy, żeby zjeść, zabawić się, przenocować. I tak w kółko. Po co zatem ich wozić, skoro będąc na Stadionie Dziesięciolecia będą prawie w centrum?

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 25 paź 2007, 22:04

W zasadzie to nie mam poglądu, czy lepiej byłoby wybudować stadion za miastem, czy obok obecnego 10-lecia. Co rozumiem przez 'lepiej': taniej i szybciej. Uważam, że istnieje istotne do rozważenia prawdopodobieństwo, że stadion w Łomiankach mógłby powstać taniej i szybciej łącznie z infrastrukturą szynową dociągniętą do niego z Huty. Czy to mi się 'podoba'? Nie. Ale ekonomicznie może być słuszne.
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 25 paź 2007, 22:21

[img]http://bi.gazeta.pl/im/3/4089/m4089863.gif[/img] pisze:Targówek wygrał z Jarmarkiem Europa
Małgorzata Zubik
2007-10-24, ostatnia aktualizacja 2007-10-25 11:08

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosi nowy rząd, by odstąpił od budowy hal dla kupców ze Stadionu Dziesięciolecia przy ul. Radzymińskiej. Ci zapowiadają walkę do upadłego i chcą urządzić kupieckie miasteczko pod ratuszem.

- Niemal pewne jest, że pani prezydent będzie optować za tym, by targowiska przy Radzymińskiej nie budować - informuje rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk. - To byłoby nie w porządku, gdyby miała wystąpić wbrew kilkunastu tysiącom mieszkańców.

A protesty Targówka przeciw przenosinom kupców z Jarmarku Europa w okolice Centrum Handlowego M-1 nie cichną. Ok. 10 tys. podpisów przeciwników bazaru trafiło do minister Jakubiak, a kolejne dzielnica wciąż zbiera. Wczoraj ostro o nowej hali wypowiadali się też kupcy z sześciu dużych targowisk miejskich, którzy nie chcę stadionowej konkurencji.

Hale kupieckie przy Radzymińskiej to propozycja wojewody mazowieckiego i minister sportu Elżbiety Jakubiak. Sprawy nabrały przyspieszenia przed wyborami. Miesiąc temu pani minister ogłosiła, że budowa targowiska to strategiczna inwestycja rządu. Agencja Nieruchomości Rolnych przekazała Ministerstwu Sportu 27 ha gruntu "na cele przygotowania i przeprowadzenia finałowego turnieju Euro 2012". Ministerstwo miało sfinansować nowoczesne pawilony dla ok. 2 tys. kupców na mocy specustawy o mistrzostwach. To pozwoliłoby pominąć zdanie samorządu, którego opinia jest konieczna przy budowaniu wielkich obiektów handlowych. Hale miały zadowolić tę grupę ze Stadionu Dziesięciolecia, której nie spodobał się inny, zaproponowany przez ratusz adres - ul. Marywilska w Białołęce.

Wczoraj o decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz już zrobiło się głośno wśród kupców. - Stanowisko jest jednoznaczne. Będą walczyć o Radzymińską, nie opuszczą terenu przy stadionie. Zamiast miasteczka pielęgniarskiego wyrośnie miasteczko kupieckie pod ratuszem - zapowiada Lucyna Kwiatek z zarządu Stowarzyszenia "Stadion, które chce się urządzić na Radzymińskiej z 1,5 tys. kupców.

Michał Borowski, odpowiedzialny w Ministerstwie Sportu za przygotowania do Euro 2012, komentuje: - Jeżeli miasto udostępni kupcom inną lokalizację, to ja będę pierwszy, który będzie gratulował pani prezydent. Wtedy nie będzie najmniejszej potrzeby, by na terenie Bramy Białostockiej budować hale targowe. One mają tam powstać tylko dlatego, żeby ewakuować targowisko z terenu budowy Stadionu Dziesięciolecia. Rozumiem jednak, że Hanna Gronkiewicz-Waltz założyła, że handel zostanie na stadionie, by nowy budować gdzie indziej.

O tym pomyśle "Gazeta" pisała wczoraj. Pani prezydent mówiła o pokusie, by Stadion Narodowy przenieść poza granice miasta, np. do Łomianek. Grunt na Pradze pod Stadionem Dziesięciolecia miałby być sprzedany. Rzecznik ratusza podkreśla, że miejsce dla nowego stadionu wybiorą władze centralne, zaś głos Hanny Gronkiewicz-Waltz jest tylko głosem doradczym.

A co miasto zaproponuje kupcom, którzy liczyli na Radzymińską? Ryszard Modzelewski, wicedyrektor miejskiego biura działalności gospodarczej i zezwoleń, na razie konkretnej propozycji nie ma.

- Jak się kupcy do nas zgłoszą, coś będziemy szykować - tłumaczy. - Dotąd pani Kwiatek nie chciała z nami rozmawiać, wybrała administrację rządową. Wiem, że część kupców z jej stowarzyszenia już zgłosiła się na Marywilską. Gdy przyjdą do nas, na pewno im pomożemy. Jest ok. 400 wolnych miejsc na miejskich bazarach, a jeśli będą chcieli jednej lokalizacji, będziemy jej szukać. Najpierw kupcy muszą się zliczyć.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 paź 2007, 22:35

W "Prawdzie" mówili dziś, że Wietnamczykom najbardziej podoba się teren ZM Ursus :-?
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 25 paź 2007, 23:10

Nikt nie chce stadionowców obok siebie jak widzę. :D
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 26 paź 2007, 10:31

Colony pisze:Nikt nie chce stadionowców obok siebie jak widzę. :D
Dziwisz się :> Zniosę prawie wszystko, ale na pewno nie stadionowy burdel.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 26 paź 2007, 18:48

Kiedyś był (wg mnie najlepszy pomysł), by kupców przenieść do Nadarzyna (obok Maximusa). Czy już nie ma takiej opcji?
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Mibars
Posty: 85
Rejestracja: 03 cze 2007, 0:51
Lokalizacja: Nadarzyn

Post autor: Mibars » 26 paź 2007, 19:20

Andrzej pisze:Kiedyś był (wg mnie najlepszy pomysł), by kupców przenieść do Nadarzyna (obok Maximusa).
Nie, dziękuję...


Starczy nam Maximus, który i tak generuje tyle ruchu, że Katowocja rano i po południu stoi....
=Macierzanki=
711
=Okęcie=
a) 301 > 10/17/33
b) 182 > 10/17
c) 7/9/15 > 182/189/401 > 10/17
=PASZKOWSKIEGO=
2 min buty

POWRÓT
(do Okęcia odwrotnie)
703 > Rynek > 20 min buty
711 > Komorowska > 3 min buty
733 > 4 min buty > 711 > 4 min buty
MaxiBus > 20 min buty

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 paź 2007, 22:27

mkm101 pisze: plan ZP przewidujący taką inwestycję (w trakcie OIDP),
W mieście są plany ZP w trakcie, które są w trakcie od 10 lat...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 paź 2007, 0:11

Wyróżniłem możliwe lokalizacje...
Obrazek
Gronkiewicz-Waltz: Do wtorku lista ewentualnych lokalizacji pod budowę Stadionu Narodowego

nat 26-10-2007, ostatnia aktualizacja 26-10-2007 16:55

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zastanawia się nad możliwością wybudowania Stadionu Narodowego, który według obecnych planów ma powstać obok Stadionu X-lecia, w innym miejscu. Dziś poinformowała, że lista ewentualnych lokalizacji pod budowę obiektu będzie przygotowana do wtorku.

Budowa Stadionu Narodowego, na którym m.in. rozgrywane mają być mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012, ma rozpocząć się wiosną 2009 roku, a najpóźniej w 2011 roku stadion powinien zostać oddany do użytku. Według obecnych planów, obiekt ma powstać na błoniach Stadionu X-lecia, który nie zostanie wyburzony, lecz przekształcony w wielofunkcyjną halę sportową.

Ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji podejmą władze państwowe.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała dziś, że otrzymała stanowisko varsavianistów, według których stadion powinien stanąć na Służewcu, w pobliżu toru wyścigowego. Jak dodała, wśród przekazywanych jej sugestii znalazły się także m.in. tereny klubu sportowego "Hutnik" na Bielanach, dzielnica Wawer i Łomianki.

Prezydent stolicy podkreśliła, że dyskusja na temat miejsca budowy Stadionu Narodowego jest bardzo ważna ze względu na skalę i wartość inwestycji. "Myślę, że trzeba się zastanowić. Jest późno, ale jeszcze nie za późno, żeby zanalizować inne możliwości" - powiedziała Gronkiewcz-Waltz. "Musi to być też podejście biznesowe" - dodała.

Prezydent stolicy zasugerowała, że jeśli Stadion Narodowy miałby stanąć w innym miejscu, niż na Pradze, obok Stadionu X-lecia jak planowano, należy ogłosić konkurs, jak zagospodarować ten teren.

Prezydent dodała, że nie zna takiej stolicy, która w ostatnich dziesięciu latach wybudowałaby w swoim centrum stadion. Jej zdaniem szansą dla znajdującej się w pobliżu centrum miasta Pragi wcale nie jest stadion. Sugerowała, że mogłoby tam stanąć wiele obiektów, choćby centrum konferencyjne, czy mieszkania.

Zapytana, czy dobrze byłoby, gdyby - zamiast obiektów użyteczności publicznej - wybudowano tam apartamentowce, Gronkiewicz-Waltz odparła, że Warszawa, "żeby funkcjonowała, musi mieć około trzech milionów mieszkańców - tyle, co Paryż. Ci ludzie gdzieś muszą mieszkać" - mówiła.

W związku z przygotowaniami do budowy Stadionu Narodowego, kupcy do końca września musieli opuścić koronę Stadionu X-lecia. Wokół stadionu handel prowadzi nadal kilka tysięcy osób.

Źródło : PAP
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ja0306
Posty: 615
Rejestracja: 02 lut 2006, 15:44
Lokalizacja: Warszawa-Natolin Zachodni

Post autor: ja0306 » 27 paź 2007, 9:06

Stadion problemem tak jak miejsca dla kupców.
Ja myśle że nic z tego nie wyjdzie, przynajmniej w tej kadencji Hanny G.W. i ludzie jej juz nie wybiorą drugi raz chyba.
Gdzie ten stadion i ci kupcy mogliby trafić?
Na Nowy Wilanów stadion powinien sie przenieść
Kupcy? na teren miedzy ulicami F.Płaskowickiej a S.Kazury i między F.Płaskowickiej a Na Uboczu. Z likwidacją obiektów i planów które w tym przeszkadzają.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 27 paź 2007, 11:11

Służewiec – to najbardziej prawdopodobna lokalizacja dla nowego stadionu narodowego – mówi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Tam jest największa przestrzeń - zaznacza gość Kontrapunktu RMF FM i Newsweeka.
Odbija jej ](*,) Komu jak komu ale jej powinno zależeć na jak najprościej przebiegającym przygotowaniom do EURO2012, a tymczasem sprawę komplikuje =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

ODPOWIEDZ