Jarmark Europa na wieki wiekĂłw

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 27 paź 2007, 12:26

Co się dzieje :wow: Po to walczyli rok prawie z kupcami, żeby teraz znów zmieniać plany? HGW - myśśśl!!!
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 27 paź 2007, 21:35

Czyli co, na E2012 jedziemy do Włoch?

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 27 paź 2007, 22:10

Stadion to stadion. Pierdnąć go gdziekolwiek, zorganizować te kopaninę apotem sprzedać stadion z przyległościami prywatnemu inwestorowi pod dowolny cel (byle niepodobny jak jarmark europa). I miec problem z głowy. Ciekaw jak tam na Ukrainie.

Wielu osobom w warszawie nie zależało na wybudowaniu stadionu. tylko wywaleniu "kupców" i całego bałaganu stadionowego. Tereny pod apartamentowce? Nie nigdy. Tereny te powinny miec charakter rekreacyjno sportowy. Czyli to co było w planach ale bez wielkiegoko koloseum stadionu narodowego.

Z drugiej strony - ucywilizowanie handlu "kupcowego" Tak jak np. KDT czy MAXIMUS (poza hala C gdzie kultura handlu jest ujemna) to wcale nie było by takie złe. Ale handlarze podejrzanymi materiałami i biedota sie boi takich miejsc. dlatego organizowanie targowisk w imię dobra biedniejszych warszawiaków to idiotyzm.

Ogólnie To na południu od warszawy jest już za dużo hal handlowych. Coś na północy by sie przydało. Hal, a nie bud i budek poprzyklejanych obok siebie.
Obrazek

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 27 paź 2007, 23:39

:arrow: Hanna Gronkiewicz-Waltz coś ostatnio chce uszczęśliwiać innych na siłę tym stadionem. Tyle czasu toczyła się batalia o Stadion Dziesięciolecia, a teraz kombinuje z innymi lokalizacjami, bo ten teren jest zbyt atrakcyjny? Z takim podejściem to my tego Euro 2012 nie zorganizujemy.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 27 paź 2007, 23:42

Zabrałaby się za Port Praski czy okolice PKiN-u, z którymi od lat miasto nie może się uporać, a to tak atrakcyjne tereny...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Andrzej
Posty: 1519
Rejestracja: 15 gru 2005, 22:11

Post autor: Andrzej » 28 paź 2007, 12:11

MZ pisze::arrow: Pomysł fatalny, bo dzięki stadionowi przy alei Zielenieckiej Warszawa będzie miała szansę na przebudowy okolicznych ulic, linii kolejowej i być może szybsze doprowadzenie linii metra. W Łomiankach stadion da się wybudować łatwiej, ale co z infrastrukturą? Gdzie drogi, kolej i inna komunikacja dla dziesiątek tysięcy ludzi? A potem co? Wszyscy i tak będą jechać do Warszawy, żeby zjeść, zabawić się, przenocować. I tak w kółko. Po co zatem ich wozić, skoro będąc na Stadionie Dziesięciolecia będą prawie w centrum?
Wiadomo, że idea budowy Stadionu Narodowego w miejsce Jarmarku Europa jest najlepsza, z wymienionych przez Ciebie przyczyn,
Ale
H. Gronkiewicz - Waltz kieruje się kasą. Za pieniądze ze sprzedarzy działek kupieckich stadionu chce postawić nowy stadion gdzie indziej, nie wydając dodatkowej kasy.

A co do kupców, których nikt nie chce (a u których ponoć wszyscy chcą kupować..)
Nie wiem czemu ktokolwiek się nimi zajmuje,,, Czy ktokolwiek ma obowiązek dbania o ich interesy? Umowa o dzierżawę w obecnym miejscu się skończyła. Nie będzie przełużana o czym słyszeli, więc niech sami zadbają o swoją nową lokaliację.
R1+R2
R3+R7
R8+R9

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 28 paź 2007, 12:41

A dzisiaj Pawlak w "Kawa na ławie" w TVN powiedział, że jak dla niego to ważniejsze od stadionu w Warszawie są drogi i obwodnice, więc proponuje nic na siłę tu nie budować, tylko mecz inauguracyjny przeprowadzić np.w Chorzowie.

Nie powiem, że wcale mnie to nie zadowoliło :]
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 28 paź 2007, 13:05

Andrzej pisze:H. Gronkiewicz - Waltz kieruje się kasą. Za pieniądze ze sprzedarzy działek kupieckich stadionu chce postawić nowy stadion gdzie indziej, nie wydając dodatkowej kasy.
chwila... Czy grunt pod stadionem należy do miasta? Mi się wydawało, że do COS. I wydawało mi się, że to nie miasto miało budować narodowy...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 28 paź 2007, 15:29

I teraz te zatrzymanie poprzedniego min. Sportu i Teren COS.... Oj interesująco sie robi. a z kupcami - umowa sie skończyła kto inteligentniejszy i handlował normalnym towarem już ma jakieś dobre miejsce.
A inni? Zwijają manatki.
Obrazek

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 29 paź 2007, 9:37

Jezeli HGW wyniesie stadion gdzies na obrzeza warszawy to bedzie to błąd.
Lokalizacja w miejscu czy tez obok Stadionu X lecia ma przede wszystkim atut centralnego połozenia i b. dobrego skomunikowania. Przeciez tam ma powstac nie tylko sam stadion ale i hala widowiskowa - ma to byc miejsce gdzie cos sie bedzie działo - zarówno imprezy sportowe jak i kulturalne typu koncerty. Wynoszenie tych obiektow do Łomianek kompletnie mija sie z celem

Strasznie mnie ta pani wkurzyła z zeszłym tyg jak tylko przeczytalem o jej nowym pomysle.
PURA VIDA!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 paź 2007, 9:48

Poniżej fragment porannego "Kontrwywiadu" RMF FM. Z dziś.
Konrad Piasecki: Panie pośle, jak pański duchowy, intelektualny kontakt z Hanną Gronkiewicz-Waltz?

Mirosław Drzewiecki: Bardzo dobry.

Konrad Piasecki: Czy pan rozumie, dlaczego prezydent Warszawy nagle zaczęła dyskusję na temat lokalizacji Stadionu Narodowego?

Mirosław Drzewiecki: Nie tylko rozumiem, ale i wiem dlaczego. Dlatego, że w ostatnim czasie dostała pani prezydent wycenę np. miejsca, w którym ma stając Stadion Narodowy i okazało się że grunty pod ten stadion to jest wartość między trzy a cztery miliardy złotych.

Konrad Piasecki: Ale wszystkie inne grunty w Warszawie są warte podobne pieniądze.

Mirosław Drzewiecki: Jedne są warte dwa tysiące za metr inne 200 złotych.

Konrad Piasecki: Służewiec, o którym w sobotę powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz to też są bardzo drogie grunty.

Mirosław Drzewiecki: Odczarujmy jedną rzecz. Dzisiaj w Polsce mamy taką sytuację, że partia do dzisiaj rządząca spowodowała taki stan, że to co było projektem na Euro 2012, czyli Stadion Narodowy położony na Stadionie X-lecia już jest nieaktualny. Jesteśmy na etapie dopiero rozpisywania konkursu na projekt stadionu, czyli mamy zerową sprawę zaawansowania.

Konrad Piasecki: Boje się, że jak wy dzisiaj takie dyskusje zaczniecie wszczynać, to z tego zerowego stanu zaawansowania my nigdy nie wyjdziemy i Warszawie Stadionu Narodowego nie będzie.

Mirosław Drzewiecki: Ja się bardzo cieszę z tego, że na pewno będzie stadion, który może też być narodowym stadionem kiedy będzie tam grała polska reprezentacja – to jest stadion Legii. To będzie stadion, który będzie miał trzydzieści parę tysięcy widzów, będzie spełniał standardy UEFA. Czyli Warszawie nie grozi to, że jak będą Mistrzostwa Europy 2012 to nie będzie tu meczów.

Konrad Piasecki: Czyli pan, kandydat na ministra sportu mówi, że Warszawie w ogóle nie jest potrzebny nowy stadion narodowy?

Mirosław Drzewiecki: Uważam, że ktoś już popełnił błąd wcześniej, nie myśląc o tym, że jak wiadomo było, że będzie budowana Legia. Stadion Narodowy według mnie powinien oczywiście być również w stolicy, tylko proszę mi odpowiedzieć, jakie zadanie przypisano temu stadionowi, który miałby kosztować kilka miliardów złotych? Czy on miałaby być stadionem na otwarcie, później dwa-trzy mecze w roku?

Konrad Piasecki: Czyli w ogóle nie jest potrzebny?

Mirosław Drzewiecki: Jest potrzebny, tylko proszę racjonalizować.

Konrad Piasecki: Ale gdyby Pan miał decydować, to gdzie on miałby powstać: tam gdzie jest dzisiaj stadion X-lecia, na Błoniach stadionu, poza Warszawą czy na Służewcu?

Mirosław Drzewiecki: Dzisiaj na początku XXI wieku buduje się stadiony zawsze na obrzeżach miast. Niech pan weźmie stadion, który na początku XX wieku był budowany w Saint-Denis w Paryżu. On nie jest usytuowany w centrum.

Konrad Piasecki: Czyli uważa pan, że polski stadion narodowy powinien powstać poza centrum, a jak bardzo na zewnątrz?

Mirosław Drzewiecki: Najbliżej miasta.

Konrad Piasecki: Czyli Służewiec?

Mirosław Drzewiecki: Być może Służewiec, być może Wawer, być może Łomianki jest kilka możliwych lokalizacji.

Konrad Piasecki: Tylko tam nie ma dobrych dojazdów. Jak zbudujemy stadion, a nie zbudujemy dojazdów, to, to będzie dopiero kompromitacja..

Mirosław Drzewiecki: Ja rozmawiałam z panią prezydent Gronkiewicz-Waltz i ona pokazywała, że jedna z propozycji zawiera np.: dojazd metrem, co jest bardzo ważne, bo duża jest przepustowość. Można masę kibiców w krótkim czasie dowieźć. Odległość od stacji metra byłaby w granicach 1000 metrów, no to chyba nie jest za daleko.

Konrad Piasecki: Panie pośle, panie ministrze in spe, a zatem zobowiązanie: jeśli zostanie pan ministrem sportu i pełnomocnikiem ds. Euro, będzie stadion narodowy w Warszawie, czy nie będzie?

Mirosław Drzewiecki: Jeżeli będą tylko szanse na to, żeby zdążyć go zbudować, bo dzisiaj zaniedbania tego czasu, który mamy już za sobą mogą spowodować, że taki stadion w tym czasie, do Euro 2012 nie powstanie.

Konrad Piasecki: Pan uważa, że ma szanse powstać?

Mirosław Drzewiecki: Stwierdzimy, jak zobaczymy dokumenty, bo dzisiaj w Ministerstwie Sportu jest taka sytuacja, że nikt poza panią minister i panem Michałem Borowskim nie wie, jaki jest stan rzeczy. W związku z tym, jeżeli w tym tygodniu dostali byśmy dokumenty, z których by wynikało, na jakim etapie jesteśmy, to możemy odpowiedzialnie mówić o tym, jakie są szanse. W przeciwnym wypadku, to jest trochę wróżenie z fusów.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 paź 2007, 10:55

RMF FM pisze:Zmiana lokalizacji Stadionu Narodowego z centrum stolicy na przedmieścia to zdaniem obecnej minister sportu Elżbiety Jakubiak lobbing warszawskiej Legii. Właściciel Legii zainwestował wielkie pieniądze w ten projekt, w zakup zawodników i musi mieć ekonomiczny, biznesowy plan - sugeruje minister sportu Elżbieta Jakubiak.
:rotfl:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26853
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 paź 2007, 13:08

Wiadomo. Układ! Układ!!!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 29 paź 2007, 15:39

Uważam, że nowy rząd powinien powiedzieć jednoznacznie, nie chcemy EURO 2012. To załatwiła poprzednia władza - my czyścimy pole po nich. Wprowadzimy porządek, zamiast stadionu-bazaru zrobimy ogrodzone osiedle wielkich apartamentowców.
Żarty :?: Nie, ale tak zaczyna to wyglądać. Dlaczego p. H G-W teraz nagle po wyborach ujawnia takie pomysły ? Bała się ? Chyba naprawdę lepiej powiedzieć - nie chcę tej imprezy u siebie, bo nie wiem co z nią zrobić.
Ciekawe co na to nowy premier - p. D.Tusk - było nie było reprezentuje w Sejmie RP interesy Warszawy. Czy też chce realizacji pomysłu pani prezydent Warszawy. To, że poprzednia ekipa nie mogła się kompletnie dogadać z władzami miasta i tak naprawdę raczej prowadziła działania pozorowane to zupełnie inna sprawa. Zamiast prostować sytuację na razie gmatwa się jeszcze bardziej.
A przeniesienia meczu inauguracji do Chorzowa to pokaz impotencji wykonawczej. Powiedzenie wszystkim, w Warszawie nic się może udać.
Pzdr i oby ten station był przy Zielenieckiej jak najszybciej łącznie z całym planowanym zapleczem.
A kupców przecież wypraszano z tego terenu pod hasłem budowy stadionu.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 30 paź 2007, 15:53

Super lokalizacje...
Gazeta Wyborcza pisze:(...)
Miejsca proponowane przez ratusz to:

ulica Świderska na Białołęce w okolicach planowanego Mostu Północnego

Służewiec na terenie torów wyścigów konnych

grunty na Łuku Siekierkowskim

tereny Zielonej Białołęki w okolicach trasy Toruńskiej

grunty na terenie Wesołej
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ODPOWIEDZ