Komunikacja na Tarchominie i Nowodworach (cz. 1)

Moderator: Wiliam

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10154
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23

Post autor: JacekM » 25 lis 2007, 11:57

ok, ale odchodzimy zbytnio od tematu - choć chyba to ciekawsze niż ciągłe dywagacje, czemu na Tarchomin się pcha tyle linii, a na Bródno/Ochotę (lub inne uciemiężone osiedla) nic.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36742
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2007, 12:04

1) Tempo rozwoju. Mimo wszystko nigdzie w Warszawie nie przybywa mieszkańców tak dynamicznie, jak tam. Przypomnij sobie Ursynów przed uruchomieniem metra: ile tam było linii, ile brygad!
2) Brak dywersyfikacji dojazdów. Tarchomin chyba tylko ze Skoroszami i Derbami może się równać pod kątem małej ilości możliwości wydostania się, ale jest od nich wielkokrotnie większy. Krótko mówiąc: jak na tych osiedlach zostaniesz na przystanku, to zostaniesz na amen - nie ma dokąd dojść, nie ma czym i dokąd podjechać.

Choć oczywiście, mimo iż rozumiem potrzebę zwiększania podaży na Tarchominie, uważam, że powinno się to czynić jak najoszczędniej.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14796
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 25 lis 2007, 12:08

Bastian pisze:Choć oczywiście, mimo iż rozumiem potrzebę zwiększania podaży na Tarchominie, uważam, że powinno się to czynić jak najoszczędniej.
To oczywiste. Tylko ze wzgledu na położenie Tarchomina jest to kłopotliwe.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 12:55

Bastian pisze:1) Tempo rozwoju. Mimo wszystko nigdzie w Warszawie nie przybywa mieszkańców tak dynamicznie, jak tam.
Ale na Bródnie czy Ochocie tych mieszkańców dynamicznie nie ubywa :-$
Bastian pisze:
Aha: nie ma dogmatu, że 7XX zostają na Wilsonie. To niewykluczone, ale można zakładać także inne rozwiązania.
Nie powinno się zakładać innych rozwiązań. Już raz wywalono te linie na Powązki i szybciej wróciły na Wilsona niż się spodziewano. Tutaj powinien wygrać nie sposób na formowanie układu komunikacyjnego, a wzgląd na pewną specyficzną grupę społeczną.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3481
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 25 lis 2007, 12:57

R-11 Kleszczowa pisze:Ale na Bródnie czy Ochocie tych mieszkańców dynamicznie nie ubywa :-$
Dokładnie. Na Tarchominie sytuacja jest zła, ale do czorta mają jeszcze puste 508! A o budujących się osiedlach przy Św. Wincentego już nikt nie pamięta...
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 lis 2007, 13:03

Jarek pisze:No to popatrz, ile brygad idzie na 516 i jak ekonomiczne to jest rozwiązanie.
Zobaczymy czy skończy się tylko na 516 Bo dzielnica jak widać ma większe potrzeby (m.in. 352 czy 524) a póki co to Ochota dostaje po dupie
Proszę nie kasować moich postów bo jest to bezczelne !!!

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27485
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 25 lis 2007, 13:04

Bezczelne to jest mówienie moderatorom, co mają robić, a czego nie.
the only thing that closes quicker than our caskets be the factories

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36742
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2007, 13:04

Dantte pisze:puste 508
Chyba żartujesz? :bredzisz:
R-11 Kleszczowa pisze:Ale na Bródnie czy Ochocie tych mieszkańców dynamicznie nie ubywa :-$
Nie ubywa. Ale zarówno Bródno, jak i Ochota rozjeźdżają się w różnych kierunkach, dodatkowo mają tramwaj, do którego w ekstremalnych przypadkach można dotrzeć piechotą, generalnie zaś powinno się zapewnić doń dowóz (nie twierdzę, że i to nie szwankuje, zdaję sobie sprawę też i z tego, że nie mają one nieograniczonej pojemności). Tak, czy owak, potoki się rozkładają.

[ Dodano: 2007-11-25, 13:06 ]
dzidek pisze:Proszę nie kasować moich postów bo jest to bezczelne !!!
A co, uważasz, że post o 512 (i to w dodatku powtórzony z innego tematu) był tu na temat? :roll:
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

dzidek
Posty: 7758
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:48

Post autor: dzidek » 25 lis 2007, 13:07

A teraz mam nadzieję, że już jest dobrze i powyższy post jest na temat. A odpowiedź w której napisałem o 512 była skierowana do Jarka, który nie zauważył pewnych zmian na Ochocie.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 25 lis 2007, 13:07

Bastian pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Ale na Bródnie czy Ochocie tych mieszkańców dynamicznie nie ubywa :-$
Nie ubywa. Ale zarówno Bródno, jak i Ochota rozjeźdżają się w różnych kierunkach, dodatkowo mają tramwaj, do którego w ekstremalnych przypadkach można dotrzeć piechotą, generalnie zaś powinno się zapewnić doń dowóz (nie twierdzę, że i to nie szwankuje, zdaję sobie sprawę też i z tego, że nie mają one nieograniczonej pojemności). Tak, czy owak, potoki się rozkładają.
Generalnie mogę się Tobą zgodzić. W każdym razie nie powinno psuć się komunikacji w jednej części miasta w imię poprawy w innej. To tylko powoduje niepotrzebne konflikty i nierównomierny rozwój.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Dantte
Posty: 3481
Rejestracja: 09 sie 2006, 15:00
Lokalizacja: 8052

Post autor: Dantte » 25 lis 2007, 13:12

Chyba żartujesz? :bredzisz:
Nie. Poza szczytem to przegięcie, żeby autobusy jeździły zupełnie puste.
wszystkie linie metra na bialoleke!
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 17

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26875
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 25 lis 2007, 13:55

Bastian pisze: Choć oczywiście, mimo iż rozumiem potrzebę zwiększania podaży na Tarchominie, uważam, że powinno się to czynić jak najoszczędniej.
I 516 jest właśnie taką próbą.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6107
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 25 lis 2007, 13:56

Aha: nie ma dogmatu, że 7XX zostają na Wilsonie. To niewykluczone, ale można zakładać także inne rozwiązania.
To też właśnie tak pisałem.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36742
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 25 lis 2007, 14:03

inż. Glonojad pisze:
Bastian pisze: Choć oczywiście, mimo iż rozumiem potrzebę zwiększania podaży na Tarchominie, uważam, że powinno się to czynić jak najoszczędniej.
I 516 jest właśnie taką próbą.
Zgadza się. Natomiast w parze z tym powinna pójść racjonalizacja linii pozostałych - jak choćby przełożenie 503 (czy tylko) na Światowida i wycofanie go z korków na Myśliborskiej, o czym wspominał Dęboszczak.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 lis 2007, 15:32

R-11 Kleszczowa pisze:szybciej wróciły na Wilsona
Tylko trzeba pamiętać, że na razie zakłada się docelową likwidację pętli na pl. Wilsona z uwagi na protesty mieszkańców. Autobusy wylądują na Marymoncie, a może część i na Młocinach na dworcu przesiadkowym?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Zablokowany