[GW] SprawdĹş w internecie, czy jest korek

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 29 lis 2007, 22:35

W zasadzie to nie jest znowu taka nowość. Od wielu lat działa serwis www.korkonet.info - aczkolwiek kamerki tamże ostatnio padły. Kiedyś szereg stacji radiowych korzystało z ich kamerek np. Radio Klasyka czy RMF FM.
GAZETA WYBORCZA STOŁECZNA pisze: Od poniedziałku internauci i właściciele większości telefonów komórkowych będą mogli sprawdzić informacje o korkach na 30 najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach w Warszawie


W oczekiwaniu na Zintegrowany System Zarządzania Ruchem, który wkrótce powinien nieco rozładować korki wzdłuż Wisłostrady, Al. Jerozolimskich i na Powiślu, ratusz uruchamia internetową stronę informacyjną o utrudnieniach na stołecznych drogach. Jej adres to: www.um.warszawa.pl/infokorki. Od poniedziałku będzie on dostępny również dla właścicieli telefonów komórkowych z funkcją WAP.

- Jak bardzo byśmy się starali, żeby roboty drogowe były kończone na czas i zsynchronizowane, to i tak będą one uciążliwe. Stąd pomysł na ten serwis, który pomoże warszawiakom wybrać drogę przez miasto - mówiła wczoraj prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Przyznała, że decyzję o systemie podjęła, kiedy opozycja i niektóre media zaczęły krytykować jej politykę remontowania stołecznych arterii. Po wakacjach wiele z nich było sparaliżowanych.

- Na naszej stronie będzie mapa Warszawy z monitorowanymi skrzyżowaniami. Każdy sprawdzi, czy są tam utrudnienia w ruchu, w którym kierunku tworzą się korki i z jakiej przyczyny. W sześciu miejscach przewidujemy możliwość podglądania sytuacji przez kamery. Oprócz tego przekażemy dokładne informacje tekstowe i graficzne o remontach trwających i planowanych, wypadkach i awariach - opisuje Ewa Gawor, dyrektor miejskiego biura bezpieczeństwa i wylicza skrzyżowania, które będziemy mogli podglądać w sieci: Chałubińskiego/Al. Jerozolimskie przy Dworcu Centralnym, al. Niepodległości/Rakowiecka, Puławska/al. Wilanowska, pl. Zawiszy, al. "Solidarności"/Żelazna i Tamka/Kruczkowskiego.

Widok z kamer wydaje się jednak mało użyteczny, bo z oddali widać tylko mały fragment skrzyżowań. - Inaczej kamer nie mogliśmy zamontować, by nikt nie oskarżył nas o opublikowanie jego wizerunku w internecie - przekonuje Jacek Gniadek, dyrektor zakładu obsługi monitoringu wizyjnego.

Miasto kupiło i zainstalowało kamery bardzo tanio - 12 tys. zł za sztukę, by zmieścić się w progu umożliwiającym zakup bez rozpisywania przetargu. Kamery mają dużą zaletę - można je przenosić na dowolne skrzyżowanie, gdzie już działa miejski monitoring. Od przyszłego roku liczba kamer Infokorka ma wzrosnąć. Na początek ratusz planuje je zainstalować na czterech ścianach Pałacu Kultury. - Obraz z nich moglibyśmy wyświetlać na wielkich billboardach na pl. Defilad. To byłaby dodatkowa atrakcja turystyczna - proponuje dyr. Gniadek.

Urzędnicy przyznają jednak, że system powstawał szybko i dlatego może działać nieprawidłowo. - Prosimy, by warszawiacy zgłaszali nam opinie. Będzie można to zrobić na stronie internetowej systemu - zachęca Katarzyna Ratajczyk, dyrektor biura promocji miasta.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 30 lis 2007, 9:48

R-11 Kleszczowa pisze:Od wielu lat działa serwis www.korkonet.info
Oczywiście zatrujesz z tym że działa. On już padł śmiercią naturalną wiele lat temu.
Obecną inicjatywę traktuję jak dobry początek ale zobaczymy czy nie skończy jak wspomniany serwis, czego oczywiście twórcą absolutnie nie życzę. ;-)

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 532
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 30 lis 2007, 10:25

Są jeszcze kamerki na tym serwisie, ale niestety nie wszystkie pokazują aktualny obraz.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 30 lis 2007, 10:45

On już od dawna są
floyd pisze:Są jeszcze kamerki na tym serwisie, ale niestety nie wszystkie pokazują aktualny obraz.
Tu dla odmiany nie wiadomo właśnie czy obraz jest aktualny. Przydałaby się data i czas.

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 532
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 30 lis 2007, 11:10

Plesim pisze:
floyd pisze:Są jeszcze kamerki na tym serwisie, ale niestety nie wszystkie pokazują aktualny obraz.
Tu dla odmiany nie wiadomo właśnie czy obraz jest aktualny. Przydałaby się data i czas.
Po dzisiejszej pogodzie można zauważyć, że aktualny obraz jest na Alei Krakowskiej, Trasie Łazienkowskiej i Rondzie Starzyńskiego.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 04 gru 2007, 21:57

GAZETA WYBORCZA STOŁECZNA pisze:Strona internetowa Urzędu Miasta informująca o korkach i utrudnieniach drogowych już działa. Na razie daleko jest do ideału, ale Jacek Gniadek, dyrektor zakładu monitoringu wizyjnego, zapewnia, że za kilka dni niedociągnięcia zostaną poprawione.

Podczas konferencji prasowej w ubiegłym tygodniu, na której miasto chwaliło się, że strona Infokorki startuje w poniedziałek, Jacek Gniadek, dyrektor zakładu monitoringu wizyjnego, prosił dziennikarzy: - Nie oceniajcie nas od razu negatywnie, bo to nowatorskie rozwiązanie i nie mieliśmy zbyt dużo czasu na przećwiczenie, jak system będzie działać.

A miał pokazywać natężenie ruchu na stołecznych skrzyżowaniach oraz informować o remontach, wypadkach czy awariach utrudniających przejazd. Powinien być dostępny dla internautów i właścicieli telefonów komórkowych z funkcją WAP.

Na razie zamiast 30 obiecywanych przez ratusz punktów na stronie widnieje tylko sześć. Tych, na których zamontowano kamery pokazujące widok ze skrzyżowań, np. Żelaznej z al. "Solidarności" i Puławskiej z al. Wilanowską. Okazuje się też, że informacje aktualizowane są raz na 40 minut, a zdjęcia z kamer - raz na 1,5-2 godziny.

- To jakaś choroba wieku dziecięcego. Operatorzy odświeżają stronę raz na 5-10 minut - zapewnia dyrektor Gniadek.

Jutro albo pojutrze powinniśmy dostać informacje z pozostałych 24 punktów objętych monitoringiem Infokorka. Strona www.um.warszawa.pl/infokorki cieszy się sporą popularnością. W ciągu pierwszej godziny jej działania weszło na nią 900 osób.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Adam West
Posty: 11
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:32
Lokalizacja: Bielany

Post autor: Adam West » 05 gru 2007, 20:00

Może i system działa ale ustawienie kamer jest mocno przeciętne. Nie ma mostu Grota, nie ma TŁ/Wawelskiej, nie ma nic na Wisłostradzie.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 05 gru 2007, 20:12

Bo mają tylko 6.

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 05 gru 2007, 20:32

solaris8315 pisze:Bo mają tylko 6.
Kto Ci takich bajek naopowiadał. ;-) Te 6 pochodzi z systemu monitoringu miasta i jak stwierdził Ratusz nie naruszające czyjeś prywatności.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 08 gru 2007, 23:25

A na wlocie z Alej Jerozolimskich od strony Pruszkowa na pl. Zawiszy jak zwykle duże utrudnienia. No tak - nie wybudowano jeszcze tunelu. :D
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 gru 2007, 9:50

Jakiego tunelu?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 09 gru 2007, 11:09

inż. Glonojad pisze:Jakiego tunelu?
W ciągu Alej Jerozolimskich z Włoch do Śródmieścia.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 09 gru 2007, 11:53

Boże broń!
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 10 gru 2007, 19:59

R-11 Kleszczowa pisze:W ciągu Alej Jerozolimskich z Włoch do Śródmieścia.
Czy to nie plany z lat 70-tych, kiedy to powstała 'południowa jezdnia Alej' od Niemcewicza na wschód 'w pole' (obecnie parking)?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 10 gru 2007, 20:17

Tym gorzej to o tym projekcie świadczy :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ