Trasa i Most Krasińskiego
Moderator: Wiliam
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
I tak dobrze, że już nie chcą z niego tramwaju wyrzucać...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
- tarantula01
- Posty: 1714
- Rejestracja: 15 gru 2005, 15:51
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
"Jak będą tego chcieli radni [z Rady Miasta - przyp. mój]" - czyli z WPI 2008-2012 wypadnie trochę pieniędzy przewidzianych na ten most? Bardzo dobrze! Może Rada Białołęki powinna wskazać, że skoro na Pradze Płn i Żoliborzu krytykują powstanie mostu w obecnie planowanym kształcie, to pieniądze z tego mostu, które nie będą wykorzystane, niech pójda na inwestycje w Białołęce - tramwaj Żerań-Tarchomin może powstać szybciej.
Oczywiście nie wypadną i most będzie pieszo-rowerowo-tramwajowo-samochodowy.
- Glonojad
- Dark Lord of The Plonk
- Posty: 26874
- Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
- Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki
Nie ma go w WPI, nie ma w projekcie umowy wieloletniej TW-Warszawa...Paweł_K pisze:a to on ma w ogóle powstać ? Projekt nie spadł czasem z planu ?tarantula01 pisze:tramwaj Żerań-Tarchomin może powstać szybciej.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Mosty później
Konrad Majszyk 31-03-2008, ostatnia aktualizacja 01-04-2008 10:27
Projekt mostu Północnego jest od wczoraj gotowy, drogowcy czekają już tylko na budowlane pozwolenia. Żeby chronić Żoliborz przed korkami, ratusz hamuje prace przy moście Krasińskiego. Zobacz wizualizacje mostu Północnego.
(...)
Już wiadomo, że o kilka miesięcy opóźni się za to projektowanie Trasy mostu Krasińskiego – dwa km dla aut i tramwajów między pl. Wilsona a Jagiellońską warte ponad 600 mln zł. Do wczoraj francuska pracownia projektowa Systra powinna złożyć w ZDM kompletną dokumentację projektową, ale tego nie zrobiła. Dlaczego?
Jak tłumaczy Marecki z ZDM, zmieniła się koncepcja. Wzdłuż Wisłostrady ma powstać ponad 200-metrowa estakada. Drogowcy planują też całkowicie zlikwidować niebezpieczne wygięcie jezdni obok Spójni, zbudować wygodniejszy niż teraz zjazd w ul. Gwiaździstą i nowy dojazd do Cytadeli.Konieczność przeprojektowania Wisłostrady może być tylko wymówką. Sprawa wynikła już kilka miesięcy temu. Według naszego informatora, ratusz uległ lobbingowi władz Żoliborza, które nie chciały, żeby Krasińskiego powstał przed Północnym (wtedy część ruchu z mostu Grota jechałaby przez tę dzielnicę). –Jesteśmy od projektowania, a nie od rozgrywania. ZDM rozszerzył zakres zamówienia, stąd zmiana terminu – ucina Jacek Poniewierski z Systry.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Trasa Krasińskiego - konsultacje społeczne
SYSTRA S.A. Oddział w Polsce generalny wykonawca kompletnej dokumentacji projektowej: „Budowa Trasy Krasińskiego na odcinku: Plac Wilsona - Budowlana wraz z przeprawą mostową i torowiskiem tramwajowym na odcinku: od ul. Jagiellońskiej do ul. Budowlanej - Etap II”, uprzejmie zaprasza na spotkania konsultacyjne, które odbędą się w dniu 8 kwietnia 2008r. o godz. 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy przy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15 oraz w dniu 11 kwietnia 2008r. o godz. 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy przy ul. Kondratowicza 20.
Inwestorem Trasy Krasińskiego jest m. st. Warszawa reprezentowane przez Zarząd dróg Miejskich
http://siskom.waw.pl/materialy/krasinsk ... tka_A4.pdf
SYSTRA S.A. Oddział w Polsce generalny wykonawca kompletnej dokumentacji projektowej: „Budowa Trasy Krasińskiego na odcinku: Plac Wilsona - Budowlana wraz z przeprawą mostową i torowiskiem tramwajowym na odcinku: od ul. Jagiellońskiej do ul. Budowlanej - Etap II”, uprzejmie zaprasza na spotkania konsultacyjne, które odbędą się w dniu 8 kwietnia 2008r. o godz. 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy przy ul. Ks. I. Kłopotowskiego 15 oraz w dniu 11 kwietnia 2008r. o godz. 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy przy ul. Kondratowicza 20.
Inwestorem Trasy Krasińskiego jest m. st. Warszawa reprezentowane przez Zarząd dróg Miejskich
http://siskom.waw.pl/materialy/krasinsk ... tka_A4.pdf
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Nowy most z Żoliborza na Pragę niemile widziany
osa2008-04-08, ostatnia aktualizacja 2008-04-08 21:53
We wtorek mieszkańcy niewielkiego osiedla Śliwice na Pradze-Północ protestowali przeciw planom połączenia Żoliborza z Bródnem trasą mostu Krasińskiego. Jej projektanci zamierzają odciąć od świata ok. 70 domów, przychodnię, hotel, a częściowo także FSO na Żeraniu
- Boimy się hałasu, korków i likwidacji jedynego placu zabaw - wyliczała wczoraj Katarzyna Luboradzka, przewodnicząca rady os. Śliwice, podczas konsultacji poprzedzających inwestycję. Jej sąsiedzi rozwinęli transparent: "Tramwaj - rower - pieszy, tylko to nas cieszy".
Nowa lokalna arteria z linią tramwajową, która ma połączyć pl. Wilsona na Żoliborzu z ul. Budowlaną na Bródnie, budzi spore kontrowersje po obu stronach Wisły. Żoliborzanie obawiają się, że powstanie wcześniej niż most Północny i samochody zakorkują ich dzielnicę. - Miasto wzięło te głosy pod uwagę - uspokajała Danuta Dupieu z francuskiej firmy Systra, która przygotowuje trasę. Ratusz zlecił jej dodatkowo przeprojektowanie skrzyżowania Wisłostrady z ul. Krasińskiego. To opóźni całą inwestycję - materiały potrzebne do ogłoszenia przetargu na wykonawcę mają być gotowe pod koniec roku. Budowa kosztująca ok. 400 mln zł przesunęłaby się na lata 2009-11.
W pierwszym etapie powstanie łukowy most na przedłużeniu ul. Krasińskiego, w drugim - ponadtrzykrotnie dłuższa od niego 964-metrowa estakada nad torami kolejowymi na Żeraniu między ul. Jagiellońską a Odrowąża. Skrzyżowania nowej arterii z tymi ulicami mają być jednopoziomowe. Mieszkańcy Śliwic uważają, że spowoduje to olbrzymie korki. Najbardziej jednak obawiają się, że stracą jedyny dojazd do ul. Jagiellońskiej. Teraz osiedle z ok. 70 domami, przychodnią i hotelem wisi na ul. Kotsisa. Ta miałaby jednak zniknąć pod nasypem prowadzącym na estakadę. - Wybiorę się tam w przyszłym tygodniu, żeby zobaczyć, jak wygląda dojazd do tego osiedla i co można zmienić - powiedziała "Gazecie" Barbara Laszczkowska z Zarządu Dróg Miejskich. Dodała, że ponieważ inwestycja ma być dotowana przez Unię, miastu zależy na zgodzie z mieszkańcami.
W piątek o godz. 17 podobne konsultacje odbędą się w urzędzie Targówka. Ta dzielnica domaga się z kolei jak najszybszego rozpoczęcia budowy nowego mostu i trasy.
Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Czy to nie oksymoron?lokalna arteria
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
- Solaris U10
- Posty: 2660
- Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Bródno do Żoliborza: przestańcie blokować most!
Jarosław Osowski2008-04-11, ostatnia aktualizacja 2008-04-11 21:16
Opór żoliborzan protestujących przeciw nowemu mostowi przez Wisłę zdenerwował w piątek mieszkańców Bródna, którzy chcieliby nim jeździć jak najszybciej. - To dla nas sprawa najwyższej wagi - podkreślał burmistrz dzielnicy Grzegorz Zawistowski
Projektanci przeprawy z francuskiej firmy Systra zorganizowali konsultacje społeczne w ratuszu Targówka. Spotkanie było gorące, bo nasila się konflikt o to, czy i kiedy budować most łączący ul. Krasińskiego na Żoliborzu z ul. Jagiellońską na Pradze-Północ i dalej z ul. Budowlaną na Bródnie. Mieszkańcy lewego brzegu Wisły chcą opóźnić inwestycję, przynajmniej do otwarcia mostu Północnego (koniec 2010 r.) i poszerzenia mostu Grota-Roweckiego. Boją się, że inaczej samochody sparaliżują pl. Wilsona. Ratusz przełożył już zakończenie spornej inwestycji na 2011 r.
Na protesty z lewego brzegu rzeki samorząd Targówka reaguje z irytacją. W piątek powtarzały się głosy o tym, że mostów w Warszawie jest zbyt mało, by odkładać ich budowę na później. - Mówienie o tym, że tiry wjadą przez most Krasińskiego i zablokują pl. Wilsona jest z gruntu fałszywe. Czy tiry wjeżdżają teraz na most Poniatowskiego? Żaden nie pcha się tamtędy do Śródmieścia - przekonywał burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski.
Do mikrofonu podszedł żoliborski radny Baltazar Brukalski. - Wcale nie jesteśmy niegościnni i zapraszamy do nas, ale bez waszych samochodów - powiedział.
- A pan czym tutaj przyjechał? - odciął się burmistrz Zawistowski.
- Swoją furą! - oburzyła się cała sala.
- Bałem się zabrać rowerem, żeby go tu nie ukradli - pogrążył się do reszty radny Brukalski. Po czym dodał, że po otwarciu mostu Północnego, poszerzeniu mostu Grota budowa kolejnej przeprawy dla samochodów może się okazać niepotrzebna. Jego zdaniem wystarczyłoby, gdyby jeździły nią tylko tramwaje. - I to mówi ktoś, kto sam jeździ samochodem? - drwił Grzegorz Zawistowski.
Mieszkańcy Bródna domagali się nie tylko szybkiej budowy mostu Krasińskiego, ale bezkolizyjnych zjazdów z niego. Chcą, by nową trasą jeździło się wiaduktami nad ul. Jagiellońską i Odrowąża. Popierają budowę przystanku tramwajowego na 964-metrowej estakadzie nad torami kolejowymi oddzielającymi Żerań od Bródna. Zejścia i windy mają z niego prowadzić na peron stacji Praga.
Projektanci odpowiadali, że budowa dwupoziomowych skrzyżowań nie ma sensu, bo to nie będzie droga szybkiego ruchu, tylko lokalna trasa między dwiema dzielnicami. Na zarzuty, że takie rozwiązanie spowoduje tylko korki, odpowiadała Barbara Laszczkowska z Zarządu Dróg Miejskich: - Ruch rozładuje się po wybudowaniu innych ulic.
Trwają właśnie przygotowania do wyboru projektanta modernizacji ul. św. Wincentego (do 2012 r. ma być poszerzona o drugą jezdnię i oddalona od bramy Cmentarza Bródnowskiego). Władze dzielnicy wykupują zaś tereny pod przedłużenie ul. Budowlanej między Targówkiem a Zaciszem do ul. Radzymińskiej. Ta ulica byłaby gotowa w 2010 r.
Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
Dobrze mu powiedział.GW pisze: Do mikrofonu podszedł żoliborski radny Baltazar Brukalski. - Wcale nie jesteśmy niegościnni i zapraszamy do nas, ale bez waszych samochodów - powiedział.
- A pan czym tutaj przyjechał? - odciął się burmistrz Zawistowski.
- Swoją furą! - oburzyła się cała sala.
- Bałem się zabrać rowerem, żeby go tu nie ukradli - pogrążył się do reszty radny Brukalski. Po czym dodał, że po otwarciu mostu Północnego, poszerzeniu mostu Grota budowa kolejnej przeprawy dla samochodów może się okazać niepotrzebna. Jego zdaniem wystarczyłoby, gdyby jeździły nią tylko tramwaje. - I to mówi ktoś, kto sam jeździ samochodem? - drwił Grzegorz Zawistowski.
Pytanie za sto punktów. Gdzie ? A ile kasy na to pójdzie... A ile budynków do wyburzenia. Najwięcej pewnie będzie chciał ten co postawił budynek przy przystanku Cm. Bródnowski 02. Zastanawiam się czy pieniądze w frezowanie Wincentego od Piora Skargi do Cm. Bródnowskiego nie pójdą w błoto...GW pisze:Trwają właśnie przygotowania do wyboru projektanta modernizacji ul. św. Wincentego (do 2012 r. ma być poszerzona o drugą jezdnię i oddalona od bramy Cmentarza Bródnowskiego).
Akurat ul. Św. Wincentego już od dawna domaga się generalnego remontu, ale z jej poszerzaniem i przesuwaniem rzeczywiście będą ogromne problemy
Wilanowski miłośnik KM i zakładu R-1.
Objęty obsługą linii 116, 139, 164, 180, 217, 317, 519, 522, 700, 710, 724, E-2, N31, N50, N81.
ZP Instytut Neurologii, ZP Łowcza i ZP Sobieskiego.
Objęty obsługą linii 116, 139, 164, 180, 217, 317, 519, 522, 700, 710, 724, E-2, N31, N50, N81.
ZP Instytut Neurologii, ZP Łowcza i ZP Sobieskiego.
- MeWa
- Cukiereczek
- Posty: 24727
- Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
- Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy
Most z przęsłem czasu
Konrad Majszyk 15-04-2008, ostatnia aktualizacja 16-04-2008 22:43
Na moście Krasińskiego – jako pierwszej przeprawie na świecie – ma się pojawić sterowana z satelity iluminacja, która pokaże godzinę. Ratusz dał zielone światło dla tej nietypowej inwestycji.
![]()
![]()
Łukowe przęsło o długości 280 metrów posłuży jako nośnik dla 25 różnokolorowych tablic świetlnych, które będą zmieniały konfigurację co minutę. Dzięki obserwacji rozświetlonego obiektu na Żoliborzu i Pradze będzie można obyć się bez zegarka.
Wczoraj w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich projekt został w ścisłej tajemnicy zaprezentowany wąskiemu gronu miejskich ekspertów.
Koniec mostowej sztampy
Jeśli pomysł wejdzie w życie, most Krasińskiego pobije na głowę projektowany równolegle Północny, który jest płaski jak deska i całkowicie pozbawiony niekonwencjonalnych elementów architektonicznych.– Spróbujmy wreszcie zapomnieć o jednolitych, nudnych mostach – mówi naczelnik Wydziału Mostowego w ZDM Andrzej Marecki. – Jeśli inicjatywa wypali, to oprócz pełnienia roli komunikacyjnej most Krasińskiego zostanie także nietypową atrakcją turystyczną.
W jaki sposób będziemy odczytywać godzinę, patrząc z brzegu rzeki na nową przeprawę? Łuk przęsła został podzielony na cztery strefy różnokolorowych lamp. Pierwsza składa się z dwóch czerwonych, oznaczających dziesiątki godziny, druga – z dziewięciu żółtych dla jedności godzin (godz. 19 to więc jedno czerwone światło i dziewięć żółtych).
Do tego mamy pięć lamp niebieskich dla dziesiątek minut i dziewięć zielonych – dla jedności minut (godz. 19.58 to – oprócz opisanego przed chwilą układu świateł czerwonych i żółtych – także pięć lamp niebieskich i osiem zielonych).
W ciągu doby kolorowe punkty zgasną całkowicie tylko raz, na minutę: o godz. 0.00.
– Brzmi to dość skomplikowanie, ale tylko na początku – mówi projektant Witold Antosiewicz z Philipsa. – Przypadkowy turysta może się nie zorientować, o co chodzi. Ale jeśli będzie miał za przewodnika warszawiaka, powinien dowiedzieć się wszystkiego.
Rekordowy zegar
Dr Marecki twierdzi, że takiego mostu nie ma nigdzie na świecie. Zegar dziesiętny podpatrzył na wieży telewizyjnej w Düsseldorfie, wpisanej do Księgi rekordów Guinnessa. Czasomierz na moście Krasińskiego ma być widoczny z odległości nawet dwóch kilometrów. Jak zapewnić 100 proc. punktualności? Projektanci przewidują, że będzie sterowany przez satelitę.
Most zostanie wyposażony w iluminację podpór i lin nośnych przygotowaną w dwóch wersjach: klasycznej białej i czerwono-niebiesko-żółtej (to barwy Syrenki w kampanii promocyjnej „Zakochaj się w Warszawie”).
Co na to urzędnicy? – Pomysł na zegar jest świetny. Odradzam jednak feerię barw. Bardziej pasowałaby na przykład do Śródmieścia, a nie Żoliborza – ocenia naczelnik Wydziału Estetyki Miejskiej Tomasz Gamdzyk.
Z kolei dyrektor ZDM Anna Piotrowska stanowczo opowiada się za bardziej szaloną wersją kolorową.
Marek Kalinowski z Biura Komunikacji obawia się, czy wyłączonych reflektorów przechodnie nie wezmą za przepalone. W odpowiedzi Danuta Dupieu z Systry – projektant mostu – zaproponowała wprowadzenie podświetlanych obwódek wokół każdej z tablic, niezależnie od tego, czy będzie akurat włączona.
Dyskusja dopiero się rozpoczyna, ale pomysł ma ogromne szanse realizacji. Entuzjastą zegara jest wiceprezydent miasta Jacek Wojciechowicz. Most Krasińskiego połączy pl. Wilsona i ul. Krasińskiego na Żoliborzu z Jagiellońską na Pradze-Północ.
Według najnowszych zapowiedzi, most ma zostać otwarty w 2011 roku – czyli rok później, niż obiecywała prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Opóźnienie potrzebnej inwestycji wymusiły władze Żoliborza. Powód – bały się, że most Krasińskiego powstanie przed Północnym i zakorkuje ich dzielnicę.
====
Warszawa jest postrzegana jako szare i nudne miasto. I tylko takie projekty mogą pomóc to zmienić
Anna Piotrowska, szefowa ZDM
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]
A 1 i 2 to miały być skasowane? A do kolei i tak nie dojadą, bo przeciez stacja po modernizacji ma nie być przesunięta. Zresztą po modernizacji tras tramwajowych Bródnu I linia metra byłaby niepotrzebna.Jarek pisze:Pewnie. Co tam najlepszy dowóz Bródna do metra i linii kolejowej (na której ma się pojawić SKM). Niech jadą naokoło 114.piotram pisze:Za mostem Krasińskiego też nie ma co płakac.![]()