[Polska] Nowe tanie linie lotnicze

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 mar 2006, 21:38



Obrazek
Nowe polskie linie lotnicze Direct Fly rozpoczną od 11 kwietnia regularne loty pasażerskie na trasach regionalnych pomiędzy polskimi miastami oraz do Niemiec, Danii i Ukrainy poinformował prezes Direct Fly Jan Szczepkowski.

Przewoźnik regularnie będzie obsługiwał takie połączenia, jak: KrakówGdańsk, WarszawaGdańsk, WarszawaWrocław, GdańskWrocław, ŁódźBerlin, Gdańsk

Berlin, BydgoszczBerlin i BydgoszczKopenhaga. Zaplanowano też cykliczne loty na trasach z Łodzi do Kijowa i Lwowa oraz z Rzeszowa do Lwowa, które z powodu uwarunkowań prawnych będą realizowane na razie jako czartery.

Sprzedaż biletów na połączenia rozpocznie się 14 marca za pośrednictwem Internetu i call-center. Dostępne będą one także na lotniskach. Ceny biletów będą się mieścić w przedziale od 119 do 549 zł, bez opłat lotniskowych.

Śp. Air Polonia miała tańsze ceny na loty krajowe i szybko zrezygnowała z nich. Zobaczymy jak to będzie w przypadku Direct Fly...
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 mar 2006, 21:56

R-11 Kleszczowa pisze:z Rzeszowa do Lwowa
:shock:

Opłaca się lecieć na takiej trasie? :-k
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 mar 2006, 21:58

Doczytaj Bastian :P
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36651
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 13 mar 2006, 22:07

R-11 Kleszczowa pisze:z powodu uwarunkowań prawnych będą realizowane na razie jako czartery
O to chodzi? Ja mam na myśli odległość, a nie czy to będą czartery, czy nie...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 mar 2006, 22:11

A no chyba, że tak ;-)

Ale z własnego doświadczenia powiem Ci, że tak. Miałem tą "przyjemność" jechać PKSem Przemyśl właśnie z Przemysla do Lwowa....szybciej bym na pieszo doszedł......To co dzieje się na granicy w Medyce jest karygodne. Pomijam, ze to był dzień przed prawosławną Wielkanocą ale........stać na pustym przejściu granicznym 6 godzin, żeby ukraińskie służby graniczne podeszły do busa i sprawdziły paszporty.....ale ludziom z sąsiedniego wozu wzieli paszporty i powiedzieli, że zgubili #-o .....ech...a Niemcy podjchali, złozyli się po 20euro i pojechali dalej :dance: 8-[

Także takie loty mogą się cieszyć powodzeniem, tymbardziej, że Lwów jest miejscem chętnie odwiedzanym przez Polaków.
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Karol
Posty: 857
Rejestracja: 18 gru 2005, 16:24
Lokalizacja: Marysin Wawerski

Post autor: Karol » 14 mar 2006, 0:03

Z powrotem łatwiej. Taksówkarzowi dajesz we Lwowie niezbyt wygórowaną jak na Polskę kwotę i wiezie cię do granicy, którą pokonujesz pieszo. Przynajmniej nie musisz dawać w łapę.
www.kolej.one.pl
Zachęcam do aktualizowania danych!!!

Pasażer:KM, 401, 520, 115, 173, 315 (kolejność zamierzona!)

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8378
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 14 mar 2006, 14:30

Air Polonia latała boeingami, toto ma latać 34-miejsowymi samolocikami.

A Rzeszów-Lwów...cóż, zawsze to brak policjantów-łapówkarzy po drodze;) (Pamiętacie, rok albo dwa lata temu był o tym reportaż w gazetowym Dużym Formacie)

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 17 mar 2006, 18:04

No, jak to sie uda, a ceny będą konkurencyjne, to PKP ICki mają problem. Warszawa-Wrocław czy Kraków-Gdańsk mogą okazać się dochodowe. Mimo, że sam nie skorzystam z usług (zabrzmi głupio, ale baaardzo nie lubie latać samolotem :mrgreen: ) ale szczerze kibicuje, bo to wymusi konkurencyjność na IC, z którego korzystam.
15/12/2005-12/7/2019

ODPOWIEDZ