Bemowo-Wola-Bielany, czyli od 155 przez 122 po 180

Moderator: Wiliam

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sty 2008, 14:48

pawcio pisze:Czy aby nie mylisz Tesco z Auchanem tudzież drugim Tesco?
:D TESCO to TESCO ;)
A poważnie: ja te markety stosunkowo dobrze znam i powiem Ci, że warzywa/owoce na Karolinie są lepsze, ale za to na Górczewskiej jest MEDIA - MARKT ;) W każdym razie problemów specjalnych nie widzę w przypadku ograniczenia dostępności do jednego z nich.
JacekM pisze:Na Przasnyskiej imho nie występują potoki uzasadniające puszczanie tam autobusu. A 500 metrów to nie jest straszna odległość do pokonania.
Voila: puszczamy to 105 bezpośrednio w Krasińskiego z Powązkowskiej, jeśli tak :)
R-9 Chełmska pisze:O tak, jasne, od razu i jeszcze przyklasnąć...
Tak nas przyzwyczaiłeś do głębokiej merytoryczności większości swych wypowiedzi, że już nawet nie proszę Cię o uzasadnienie :term:
pawcio pisze:czy w połączeniu Bemowo-Piaski (już bez Żoliborza!) naprawdę potrzeba aż tak częstej linii?
Zauważ Pawciu, że to jest najkrótsza droga z Nowego Bemowa na Trakt. Zatem nie na sile połączenia Bemowo - Piaski bym się skupiał, ale właśnie na adekwatności połączenia Bemowo - KP :)

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 24 sty 2008, 15:10

Dennis pisze:Zauważ Pawciu, że to jest najkrótsza droga z Nowego Bemowa na Trakt. Zatem nie na sile połączenia Bemowo - Piaski bym się skupiał, ale właśnie na adekwatności połączenia Bemowo - KP :)
Z E-2 i tak nie wygra. Choć znamiennym może być przykład koleżanki, która do przystanku Piastów Śląskich z UW jeździ 35 z Bankowego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 24 sty 2008, 15:13

JacekM pisze:
Dennis pisze:Po kolei:
Jestem za;
Dennis pisze:Zrozumiałem, że Kolega Kleszczu zaproponował to 105 dokładnie po trasie 122 od Bemowa do Placu Wilsona, a więc jakoś tak:
CM. WOLSKI - Wolska - Połczyńska - Szeligowska - Lazurowa - Kaliskiego - Radiowa - Wrocławska - Piastów Śląskich - Powstańców Śląskich - Kochanowskiego - Rudnickiego - Maczka - Powązkowska - Duchnicka - Przasnyska - Krasińskiego - PLAC WILSONA.
Na Przasnyskiej imho nie występują potoki uzasadniające puszczanie tam autobusu. A 500 metrów to nie jest straszna odległość do pokonania.
W DP trochę chętnych tam jest - przyjeżdżających do pracy i jadących z pracy.
Ale faktycznie, może nie ma co puszczać tam linii. Ja na pewno upierał się nie będę. ;-)
Pozdrawiam

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 24 sty 2008, 15:16

Dennis pisze:TESCO to TESCO
A poważnie: ja te markety stosunkowo dobrze znam i powiem Ci, że warzywa/owoce na Karolinie są lepsze, ale za to na Górczewskiej jest MEDIA - MARKT W każdym razie problemów specjalnych nie widzę w przypadku ograniczenia dostępności do jednego z nich.
Ciekawe co na Twoją propozycję powiedzą w Tesco Mory, dla którego właśnie wydłużono tam 155 oraz mieszkańcy osiedli przy Redutowej no i wreszcie pracownicy zajezdni :D :?:

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 24 sty 2008, 15:31

JacekM pisze:W angielskim mają takie ładne słowo narrow-minded - ale nie wiem jak je grzecznie przetłumaczyć na polski ;-)
A może tak ? - mieć klapki na oczach, myśleć w jednej płaszczyźnie, nie dostrzegać złożoności sprawy ? Ech te wyrażenia angielskie ;)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 24 sty 2008, 16:01

Lipa pisze:Ciekawe co na Twoją propozycję powiedzą w Tesco Mory, dla którego właśnie wydłużono tam 155 oraz mieszkańcy osiedli przy Redutowej
mają duzo blizej do Fortu Wola
PURA VIDA!

Lipa
Posty: 1513
Rejestracja: 06 sty 2008, 1:54

Post autor: Lipa » 24 sty 2008, 16:14

mariow pisze:
Lipa pisze:Ciekawe co na Twoją propozycję powiedzą w Tesco Mory, dla którego właśnie wydłużono tam 155 oraz mieszkańcy osiedli przy Redutowej
mają duzo blizej do Fortu Wola
Ale ja pytam co na to Tesco Mory (a nie Fort Wola), do którego pogorszy się dojazd a co za tym idzie spadnie ilość klientów (czy oni nie dopłacają czasem do komunikacji?)? A co do mieszkańców: a jeżeli chcą jeździć do Tesco a nie do Reala? A pracownicy? Co Wam tak przeszkadza tam ten 155? Czy dostajecie jakąś kasę za lobbowanie na rzecz Reala, czy co?

mariow
Posty: 2655
Rejestracja: 13 lut 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa Ursus

Post autor: mariow » 24 sty 2008, 16:25

Lipa pisze:Ale ja pytam co na to Tesco Mory (a nie Fort Wola), do którego pogorszy się dojazd a co za tym idzie spadnie ilość klientów (czy oni nie dopłacają czasem do komunikacji?)?
no wybacz ale komunikacja miejska nie służy do naganiania klientów do supermarketu.
jezeli Tesco uzna ze ma mniej klientow to sobie uruchomi linie marketową (o ile takiej nie ma)
Lipa pisze:A co do mieszkańców: a jeżeli chcą jeździć do Tesco a nie do Reala?
wybacz po raz drugi ale mieszkańcy osiedla Redutowa nie muszą miec dojazdu do wszytskich istniejących marketów
Lipa pisze:Czy dostajecie jakąś kasę za lobbowanie na rzecz Reala, czy co?
dostane od Dyrekcji Generalnej Metro Group bon na 25 zł jesli namowie ZTM do wycofania wszystkich linii spod Tesco na Połczyńskiej :D <mega LOL>


a tak juz powazniej mozna sie przesiasc przeciez jesli ktos musi jechac akurat do tamtego Tesco
PURA VIDA!

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 24 sty 2008, 16:31

pawcio pisze:Z E-2 i tak nie wygra.
No z takim taborem, jak teraz jeździ na E-2, to na pewno nie :) Jednak poza szczytem i w dni wolne ma szanse ;)

[ Dodano: 2008-01-24, 16:36 ]
Lipa pisze:Ale ja pytam co na to Tesco Mory (a nie Fort Wola), do którego pogorszy się dojazd a co za tym idzie spadnie ilość klientów (czy oni nie dopłacają czasem do komunikacji?)? A co do mieszkańców: a jeżeli chcą jeździć do Tesco a nie do Reala? A pracownicy?
Pierwsze słyszę, żeby dopłacali :shock: Poza tym ich klientela wywodzi się w głównej mierze miejscowości podwarszawskich + trochę z Jelonek, mniej z Nowego Bemowa (które ma konkurencyjne sklepy). Ten obiekt ma nieco inny charakter po prostu, jest mniej dla Warszawy, w szczególności centralnej. Zresztą linie marketowe to oni mają: poza 112 jeździ stamtąd coś do Płochocina, Błonia itp (do Ursusa chyba też coś jest).

Kra
Posty: 1941
Rejestracja: 16 lut 2006, 9:28
Lokalizacja: Żoliborz/Bielany

Post autor: Kra » 24 sty 2008, 17:04

Tak sobie czytam ostatnie pomysły i całkiem fajne z tym 105 i 122. Zastanawiałem się nawet czy czasem nie posłać 105 na Gwiaździstą by tym samym zastąpić tam 157 (co z nim - może skrócić do Konwiktorskiej). 122 przez Broniewskiego może mieć sporo pasażerów oferując bezpośrednie połączenie na Trakt. Ciekawe jak będzie za 2-3 lata gdy na Rydygiera na teremach postprzemysłowych powstaną nowe bloki, może będzie konieczna linia przez Rydygiera (albo kolejne "wykręcenie" 122). Wydłużenie 180 na Bemowo może być dyskusyjne, pójdzie kilka brygad a obawiam się, że pasażerów nie przybędzie.
Oczywiście kombinacjom ze 116 mówię nie, bo co zawiezie Chomiki i Aspekt do metra ?

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 24 sty 2008, 18:16

Kra pisze:Tak sobie czytam ostatnie pomysły i całkiem fajne z tym 105 i 122. Zastanawiałem się nawet czy czasem nie posłać 105 na Gwiaździstą by tym samym zastąpić tam 157 (co z nim - może skrócić do Konwiktorskiej).
Ja jestem sceptyczny. Uważam, że obecna trasa 157 jest naprawdę optymalna, choć korkogenna.
Kra pisze:Ciekawe jak będzie za 2-3 lata gdy na Rydygiera na teremach postprzemysłowych powstaną nowe bloki, może będzie konieczna linia przez Rydygiera
No na pewno, bo tam mega osiedle chcą wybudować. Nawet szkoła w końcu ma być.
Oczywiście kombinacjom ze 116 mówię nie, bo co zawiezie Chomiki i Aspekt do metra ?
Póki co żadnych kombinacji.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

urluch
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 24 sty 2008, 19:02

Colony pisze:No w sumie, właśnie o to mi chodziło, i o to czy to nie będzie zbyt korkogenne.
:D Linia korkogenna :D Nie wytrzymam. :D :D :D
Właśnie oto chodzi, żeby ukształtować tak komunikację miejską, żeby nie było korków,
i żeby nastąpiła znaczna redukcja samochodów.
A tak to każdy kombinuje przy swojej linii do domu. W innych dzielnicach komunikacja się psuje, no i z tego przesiadają się w blachosmrody. Robią się korki, coraz mniej opłaca się robić linie. I tak wszystko do zera.

Co do tematu, to ja nie widzę minusów tego projektu. Jeżeli możliwy jest ten skręt to wszystko jest super. :smile:
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 6106
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 24 sty 2008, 19:16

urluch pisze:Właśnie oto chodzi, żeby ukształtować tak komunikację miejską, żeby nie było korków,
Utopia...
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 24 sty 2008, 23:32

Piotrek pisze:Uważam, że obecna trasa 157 jest naprawdę optymalna
Z wyjątkiem Żoliborza - tam frekwencją nie grzeszy.

A Może Stawki - JP2 - Stołeczna - Gdańska - ... - Gwiaździsta?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

fraktal
Posty: 5500
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 24 sty 2008, 23:55

Dennis pisze:122 jednak pchnąłbym wówczas na CHOMICZÓWKĘ przez Broniewskiego, zabierając stamtąd 520, no a 180 na STARE BEMOWO
Nie rozumiem, dlaczego Chomiczówka ma być uprzywilejowana, mając dwie linie na Trakt - 122 i 116 (co prawda jedna jeździłaby dłuższą trasą, ale biorąc pod uwagę planowane ograniczenie liczby autobusów na KP, to i tak dość kontrowersyjne posunięcie).
pawcio pisze:116 wygiąć po trasie 114 do Huty
Jak już będzie metro, to obejdzie się bez wyginania 116, wystarczy, że podjedziemy do Bankowego i wsiądziemy w odpowiedni autobus i już jesteśmy na miejscu. Tylko niech poczekają do zakończenia budowy metra...
Kra pisze:122 przez Broniewskiego może mieć sporo pasażerów oferując bezpośrednie połączenie na Trakt.
Na Broniewskiego jest tramwaj 35 na Bankowy lub autobusy do pl. Wilsona, gdzie można się przesiąść do autobusu na Trakt. Jeśli tak, to może zostawimy 195 na obecnej trasie, bo sporo mieszkańców tej strony Bielan także korzysta z bezpośredniego połączenia na Trakt.

Zablokowany