Wiecznie opóźniona 179

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 19 lut 2008, 11:09

Tak, więc ,,teoretycznie'' nie powinna spóźniać się 3 minuty. Z resztą kilka razy również tego doświadczyłem na ZP Metro Natolin i nie tylko.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 lut 2008, 12:07

ziomal pisze:Tak, więc ,,teoretycznie'' nie powinna spóźniać się 3 minuty.
Dlaczego? Linia lokalna równie dobrze może stać w korku co linia przez całe miasto. Dziwne są spóźnienia na 179, ale robienie halo z 3minutowych opóźnień to już przesada.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 19 lut 2008, 13:55

Piotrek pisze:Linia lokalna równie dobrze może stać w korku
Na Ursynowie przed 7 rano? Panie, bez przesady. Linia ma strasznie napięty czas przelotu i (przynajmniej na starej trasie i starym rozkładzie, teraz chyba niewiele się poprawiło) ma strasznie krótkie postoje, zdrowo przeklinane przez kierowców Mobilisu.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 5819
Rejestracja: 30 gru 2005, 10:27
Lokalizacja: Radiowo/Bemowo

Post autor: Piotrek » 19 lut 2008, 14:01

R-9 Chełmska pisze:Na Ursynowie przed 7 rano? Panie, bez przesady.
Nie chodziło mi konkretnie o tę linię, tylko o lokalność.
Kasta pianistów
Pozdrawiam, Szafran.

Ikarus 5780
Posty: 756
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 20 lut 2008, 0:06

Piotrek pisze:
R-9 Chełmska pisze:Na Ursynowie przed 7 rano? Panie, bez przesady.
Nie chodziło mi konkretnie o tę linię, tylko o lokalność.
A to nie jest temat o lokalności tylko o konkretnie tej linii.
Piotrek pisze: Dlaczego? Linia lokalna równie dobrze może stać w korku co linia przez całe miasto. Dziwne są spóźnienia na 179, ale robienie halo z 3minutowych opóźnień to już przesada.
Jakbyś stwierdził to o linii 517 albo jakieś podmiejskiej to spoko, ale 179 ma być taką linią, która się nie spóźnia, bo jeździ w szczycie co 10 minut poza nim co 12 i nie ma funkcji jak 517, żeby przetransportować ludzi z jednej części miasta w drugie, ludzie nie mają lepszej alternatywy, mają 517 i koniec. A jeśli 179 spóźnia się regularnie te 3 minuty to niektórym bardziej się opłaca podejść do metra i linia traci pasażerów. Ten temat jest potrzebny i robienie halo z 3 minutowych spóźnień na tej konkretnie linii to IMHO nie przesada.

Poza tym Kamil ma rację, teraz jest o tyle dobrze, że 179 ma pętle na Ursynowie Płn, bo obok jest stacja i można sobie coś kupić albo załatwić potrzeby, wcześniej był przyjazd - odjazd na metrze ursynów, a na kabatach zawsze było 5 - 7 minut postoju, a do klopów w tesco jest około 4 minuty piechotą, więc z natury rzeczy ta linia jeździła spóźniona, bo kierowca odjeżdżał często 5 minut po czasie (reakcje pasażerów były bardzo różne od obojętności bo krzyki przeważnie starszych pań, że im się śpieszy). Teraz patrzę, że nie jest tak najgorzej, sprawdziłem kilka kursów poza szczytem jest około 6 na Ursynowie i 10 na Kabatach, to nie jest źle jak na tą linię.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 20 lut 2008, 11:28

3 minuty w przypadku takiego 517 czy 708 rozumiem. Ale 179 ma znacząćą rolę na ul. Przy Bażantarii, bo tam mamy oprócz niego rzadkie 166, które często się pokrywa z 179. Kierowca naprawdę nie potrzebuje jakoś super długiego postoju. Wystarczy jedne dłuższy dla każdej brygady, a reszta krótszych. Pozatym nieprawda, że przed 7 są korki na Ursynowie. A jeśli jest za mało czasu na dojazd z bazy, to niech opóźnią rozkład.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 lut 2008, 15:48

ziomal pisze:A jeśli jest za mało czasu na dojazd z bazy, to niech opóźnią rozkład.
Jak można opóźnić rozkład :>
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2089
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 20 lut 2008, 16:35

Przesunąć kursy o pare minut do przodu? :P
Zmienić rozkład. :D
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24947
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 20 lut 2008, 16:40

Zupełnie nie rozumiem o czym piszesz. Możesz jakoś to zobrazować na przykładzie?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

reserved
Posty: 13914
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 20 lut 2008, 16:46

Może chodziło mu o rozluźnienie rozkładu... :-k

Zablokowany