Kim jest Władysław Bartoszewski?

Moderator: Szeregowy_Równoległy

rafalzag
Zbanowany
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: EPWA

Post autor: rafalzag » 08 kwie 2008, 0:07

Winio pisze:A ja, choć to mocno spóźnione i nie na czasie, ale tak mnie się przypomniało. 19 lutego wiozłem prof. Bartoszewskiego swoim 5/108 4775. Wsiadł przy Rozbracie, wysiadł przy Szwoleżerów - pewnie wracał z studia Polskiego Radia. Miny pasażerów, jak również i moja, były nietęgie. Przy wysiadaniu, jedna starsza pani, w związku z jubileuszem, życzyła panu profesorowi najlepszego.
On nie jest profesorem.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 kwie 2008, 0:32

rafalzag pisze:
Winio pisze:A ja, choć to mocno spóźnione i nie na czasie, ale tak mnie się przypomniało. 19 lutego wiozłem prof. Bartoszewskiego swoim 5/108 4775. Wsiadł przy Rozbracie, wysiadł przy Szwoleżerów - pewnie wracał z studia Polskiego Radia. Miny pasażerów, jak również i moja, były nietęgie. Przy wysiadaniu, jedna starsza pani, w związku z jubileuszem, życzyła panu profesorowi najlepszego.
On nie jest profesorem.
Jak nie jest?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 08 kwie 2008, 0:44

Kol.rafalzag ma rację - Bartoszewski nie jest profesorem. Posiada tytuł profesorski nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990. Inaczej mówiąc jest tytułowany grzecznościowo w ten sposób. Tak wogóle to on nie jest nawet magistrem - posiada wykształcenie średnie.
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5307
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 08 kwie 2008, 9:35

span pisze:Kol.rafalzag ma rację - Bartoszewski nie jest profesorem. Posiada tytuł profesorski nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990. Inaczej mówiąc jest tytułowany grzecznościowo w ten sposób. Tak wogóle to on nie jest nawet magistrem - posiada wykształcenie średnie.
A z drugiej strony, patrząc na co poniektórych z "prawdziwymi" tytułami profesorskimi, na myśl przychodzi powiedzenie "Co ci po tytule, jak g***o masz w szkatule"
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Winio
Posty: 132
Rejestracja: 12 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: 3033

Post autor: Winio » 10 kwie 2008, 20:39

span pisze:[...] jest tytułowany grzecznościowo w ten sposób. Tak wogóle to on nie jest nawet magistrem - posiada wykształcenie średnie.
Posiada jednak sporą wiedzę, doświadczenie i szerokie horyzonty. Jak mało kto potrafi łączyć pokolenia. Nie widzę zatem podstaw, aby rezygnować z używania tego grzecznościowego tytułu. Przez szacunek i z grzeczności właśnie.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 10 kwie 2008, 20:59

span pisze:Kol.rafalzag ma rację - Bartoszewski nie jest profesorem.
Posiada tytuł profesorski nadany mu decyzją rządu Bawarii, gdzie wykładał na uniwersytetach w latach 1983-1990. Inaczej mówiąc jest tytułowany grzecznościowo w ten sposób. Tak wogóle to on nie jest nawet magistrem - posiada wykształcenie średnie.
Czyli prof. Bartoszewski posiada tytuł, który mu został nadany.
Polityka złym doradcą w pracy!

rafalzag
Zbanowany
Posty: 266
Rejestracja: 27 maja 2007, 21:38
Lokalizacja: EPWA

Post autor: rafalzag » 10 kwie 2008, 22:52

Winio pisze:
span pisze:[...] jest tytułowany grzecznościowo w ten sposób. Tak wogóle to on nie jest nawet magistrem - posiada wykształcenie średnie.
Posiada jednak sporą wiedzę, doświadczenie i szerokie horyzonty. Jak mało kto potrafi łączyć pokolenia. Nie widzę zatem podstaw, aby rezygnować z używania tego grzecznościowego tytułu. Przez szacunek i z grzeczności właśnie.

Pozdrawiam.
Nie wiem, dla mnie ten czlowiek nie zasluguje na szacunek, ale sa ludzie i parapety.

Ale idac dalej Twoim tokiem rozumowania, to na pewnego polskiego skoczka narciarskiego powinnismy mowic - prof. Adam Małysz. No co... Mam do niego szacunek.

Nazywanie Bartoszewskiego profesorem jest w moim odczuciu nie fair w stosunku do tych, ktorzy naprawde starali sie i ciezko zapracowali na swoj tytul profesora.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25408
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 10 kwie 2008, 22:58

Prof. Bartoszewski ma tytuł profesora. Spójrz piętro wyżej.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 10 kwie 2008, 23:00

rafalzag pisze:
Winio pisze: Posiada jednak sporą wiedzę, doświadczenie i szerokie horyzonty. Jak mało kto potrafi łączyć pokolenia. Nie widzę zatem podstaw, aby rezygnować z używania tego grzecznościowego tytułu. Przez szacunek i z grzeczności właśnie.

Pozdrawiam.
Nie wiem, dla mnie ten czlowiek nie zasluguje na szacunek, ale sa ludzie i parapety.
Z czego wynika Twój pogląd :?:
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 10 kwie 2008, 23:19

rafalzag pisze:Ale idac dalej Twoim tokiem rozumowania, to na pewnego polskiego skoczka narciarskiego powinnismy mowic - prof. Adam Małysz. No co... Mam do niego szacunek.
Skoro już korzystasz z Wikipedii, to zacytuj także i ten fragment "Jest autorem ok. 40 książek i prawie 1500 artykułów, głównie na temat okupacji niemieckiej".
rafalzag pisze:Nazywanie Bartoszewskiego profesorem jest w moim odczuciu nie fair w stosunku do tych, ktorzy naprawde starali sie i ciezko zapracowali na swoj tytul profesora.
A jak to zrobili? Właśnie działalnością naukową i publikacjami. Bartoszewski nie zrobił kariery naukowej nie dlatego, że był leniwy lub niezdolny do tego, tylko dlatego, że mu to uniemożliwiono. Dalsza dyskusja na ten temat nie ma chyba już sensu...

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 10 kwie 2008, 23:21

Władysław Bartoszewski nie posiadał, nie jest i nie będzie posiadał tytułu profesora......jakiegokolwiek - jest tak nazywany tylko i wyłącznie przez życiorys jaki ma (tytulaurnie jest profesorem).........ten człowiek ma tylko i wyłącznie wykształcenie średnie!!!!!!!!!!!!!!!...to tak żeby była jasność!!!!
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 10 kwie 2008, 23:23

span pisze:.ten człowiek ma tylko i wyłącznie wykształcenie średnie!!!!!!!!!!!!!!!...to tak żeby była jasność!!!!
Bo władze komunistyczne relegowały go z uczelni. Żeby była jasność.

Awatar użytkownika
span
Posty: 500
Rejestracja: 15 gru 2005, 0:47
Lokalizacja: OcHoTa rEwIr

Post autor: span » 10 kwie 2008, 23:26

fraktal pisze:
span pisze:.ten człowiek ma tylko i wyłącznie wykształcenie średnie!!!!!!!!!!!!!!!...to tak żeby była jasność!!!!
Bo władze komunistyczne relegowały go z uczelni. Żeby była jasność.
Ale kogo to obchodzi!!!!!!!!!!!!!!!Pomyśl trochę........ja mam człowieka z tytułem profesora w rodzinie ........... ty widać nie!!!!!!!! Kogo interesuje koleś z wykształceniem średnim....... :-s 8-( !!!!!!!!
KS Unibax Toruń - mój klub
503 - moja linia
208 - linia z przymusu

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 10 kwie 2008, 23:26

span pisze:Władysław Bartoszewski nie posiadał, nie jest i nie będzie posiadał tytułu profesora......
to jak się nazywa to, co mu nadał rząd Bawarii?
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

fraktal
Posty: 5491
Rejestracja: 17 gru 2005, 12:03

Post autor: fraktal » 10 kwie 2008, 23:29

span pisze:Ale kogo to obchodzi!!!!!!!!!!!!!!!
Mnie. Na pewno analogia z Adamem Małyszem jest w tym przypadku nietrafiona.

ODPOWIEDZ