Komunikacja podmiejska

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 03 maja 2008, 20:12

dewu pisze:A jeszcze mam pytanie do Colony,czyli ta linia miałaby jezdzic z Umiastowa do PKP Ożarów,jeśli tak to bardzo chybiony pomysł,czy jakoś inaczej??
1. Z Umiastowa przez PKP Ożarów na Cm.Wolski. Ale zapewne pomysł upadnie, bo wasze UG bardzo ZTMowi niechętne.

2. Mój nick się odmienia. ;)
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

dewu
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2007, 15:52

Post autor: dewu » 03 maja 2008, 22:03

Za tą odmianę sory #-o a co do tej linii,gdybyś wiedział coś więcej to bardzo bym prosił o info.Kiedy miałby zostać złożony ten projekt,jakies dodatkowe szczegóły.Byłbym wdzieczny.A co do tego naszego UMiG to wiesz,willa poza miastem troche kosztuje.Z tego miejsca pozdrawiam wszystkich korzystających wyłącznie z KM,w koncu kontakt z ludzmi najważniejszy.Hehe

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 03 maja 2008, 22:13

Spoko, nie urażam się. ;) Do wyborów jeszcze sporo czasu niestety. Spróbujcie sobie wyłonić komitet chętnych do poprawy komunikacji. A co do projektu to nie wiem. To była luźno rzucona uwaga mojego kumpla, ale mogę podpytać. Podobno to całkiem spora rzecz jest. Jakieś 700 podpisów.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

dewu
Posty: 10
Rejestracja: 19 maja 2007, 15:52

Post autor: dewu » 04 maja 2008, 14:40

To jak możesz to podpytaj.Bo w Ożarowie jest napewno wiecej niz 700 chetnych na nową linię,a gdy bedzie to rozgłoszone,to być może nowa linia bedzie uruchomiona,dzieki determinacji ludzi. Ktoś może ma jakies jeszcze inne info o jakis planach komunikacyjnych w gminie Ożarów Mazowiecki niech sie podzieli z nami.Ja moge powiedziec od siebie ze byl np.plan linii mikrobusowej do Szelig,ale chyba pomysl upadl.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 04 maja 2008, 16:20

Nie upadł, chyba że gmina sama z niego zrezygnowała ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 04 maja 2008, 20:54

dewu pisze:To jak możesz to podpytaj.Bo w Ożarowie jest napewno wiecej niz 700 chetnych na nową linię,a gdy bedzie to rozgłoszone,to być może nowa linia bedzie uruchomiona,dzieki determinacji ludzi.
Jak tylko się dowiem szczegółów to tu napiszę.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 04 maja 2008, 22:18

dewu pisze:Ja moge powiedziec od siebie ze byl np.plan linii mikrobusowej do Szelig,ale chyba pomysl upadl.
Spoko... oni w ZTM mają wprawę. Jak dowalą swoje oczekiwania finansowe (a potrafią chcieć nawet 100% kosztów funkcjonowania), to w Ożarowie z krzeseł pospadają.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 maja 2008, 23:22

Wydzieliłem część (nowszą) postów z tego tematu do tematu "Linie podmiejskie z Okęcia". Wkrótce dołączą do nich także poprzednie. Nowy temat obejmuje obecnie także zagadnienie komunikacji w Zamieniu, choć nie wykluczam, że jest to stan tymczasowy ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 30 maja 2008, 12:25

Dzisiaj jechałem linią 804.
I jeżeli ten kurs był miarodajny i odzwierciedlał rzeczywiste zapełnienie tej linii, to linia ta od ronda w Rembelszczyźnie po same Legionowo nadaje się pod Libero, a nie tabor 12 metrowy.
Na tym odcinku w porywach było 8 osób (ze mną licząc).
I taka mnie naszła refleksja - czy nie można tej linii wycofać z Płochocińskiej i puścić tę linię prosto w kierunku Marek i potem przez Marki do pętli w strefie miejskiej, tj CH Marki.
Podstawowe zadanie tej linii zostanie zachowane, a jednocześnie zostaną objęte komunikacją te wsie przez Markami, które obecnie komunikacji też nie mają żadnej.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Patryk2222
Posty: 1305
Rejestracja: 10 lut 2007, 22:52
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Patryk2222 » 30 maja 2008, 13:16

Frencher pisze:Dzisiaj jechałem linią 804.
I jeżeli ten kurs był miarodajny i odzwierciedlał rzeczywiste zapełnienie tej linii, to linia ta od ronda w Rembelszczyźnie po same Legionowo nadaje się pod Libero, a nie tabor 12 metrowy.
Na tym odcinku w porywach było 8 osób (ze mną licząc).
I taka mnie naszła refleksja - czy nie można tej linii wycofać z Płochocińskiej i puścić tę linię prosto w kierunku Marek i potem przez Marki do pętli w strefie miejskiej, tj CH Marki.
Podstawowe zadanie tej linii zostanie zachowane, a jednocześnie zostaną objęte komunikacją te wsie przez Markami, które obecnie komunikacji też nie mają żadnej.
o jakich wsiach mówisz? poza lasami i działkami letniskowymi za Markami nic niema no może jedna się znajdzie za kan. Żerańskim. Linia została wydzielona z kursów 705 i 735 czyli nie może jechać przez Marki. Niektóre kursy w legionowie są dobrze obłożone zapełnienie wynosi 60-70%. Godziny kursowania nie są adekwatne do zapotrzebowania zwłaszcza osiedla Nowy Bukowiec zresztą ludzie już piszą do prezydenta w tej sprawie.
A415>>3911>>3916>>3905>>4796>>4938 :?: >>5457>>1804

D2156HM6UT POWER >> http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xyaT6AMVrU0
Ehhh wspomnienia ostatnią jazdą 5202 https://www.youtube.com/watch?v=xdPpMuFIcAg

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 30 maja 2008, 13:23

Pisząc poprzedni post miałem oczywiście na myśli równocześnie z ewentualną zmianą przywrócenie starych rozkładów linii 705 i 735, tak aby gm. Nieporęt i Płochocińska stratne nie były.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36687
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 30 maja 2008, 14:00

A więc skąd wziąć brygady?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 30 maja 2008, 14:19

Z 732 ;)

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 30 maja 2008, 14:21

Bastian pisze:A więc skąd wziąć brygady?
Bastian, proszę Cię - nie zadawaj takich pytań.
.

Paweł84
Posty: 108
Rejestracja: 20 mar 2006, 21:31
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Paweł84 » 30 maja 2008, 14:34

Wg rozkładów na stronie ZTM ważnych od 2 czerwca niektóre linie nadal się nazywają podmiejskimi a niektóre strefowymi. I tak np 723 i 731 są podmiejskimi a 801 linią strefową. Czemu nie zmieniono nazw wszystkim liniom typu 7xx i 8xx :-k

ODPOWIEDZ