(!) Dyskusje o sieci linii tramwajowych

Moderator: Wiliam

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 maja 2008, 10:16

inż. Glonojad pisze:A. 13 + 23: 2-4-6//5-10
Coś pudrujesz tego wrzoda, Glonie ;) Jak wół stoi w rozkładzie dla DŚ, w kierunku miasta, 4-11, przy czym puściuteńka, przeznaczona tylko dla wybrańców z Koła, 13 jedzie oczywiście 4 minuty po 23, stanowiącym obecnie jedyne połączenie tramwajowe Bemowa z Trasą W-Z ](*,) O podjeżdżaniu limuzyny o nr 13 każdorazowo 2 minuty po 23 w godzinach szczytu, już było... ](*,)
inż. Glonojad pisze:"oszczędnościowa" zamiana końcówkami 2 i 28
Czuję się troszkę winny tej paranoi, bo sam swego czasu głośno pyszczyłem o niezabieranie Bemowu połączenia z Dworcem Wschodnim #-o No to dali 28, skoro 13 "trzeba było" wyciąć ](*,) ...
inż. Glonojad pisze:bo w tak dużą i regularną zmienność potoków, by robić solówkowo - składowy przekładaniec to nie uwierzę
Nie wiem, czy słusznie, Glonie ;) Wszak cóż innego mogło wogóle "uzasadnić" wprowadzenie potrójniaków, jak nie występowanie takiego właśnie zjawiska :?: :twisted: Widać za mało wiemy, żeby się wogóle w tym temacie wypowiadać :neutral:

[ Dodano: Czw 29 Maj, 2008 10:22 ]
inż. Glonojad pisze:między Arkadią a Potocką jeździłaby wtedy zbyt mało nabita...
Szczególnie po kasacji 510 #-o

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36661
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 29 maja 2008, 10:31

Dennis pisze:Szczególnie po kasacji 510 #-o
Jakiej kasacji? Ja bym się jej nie spodziewał.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 29 maja 2008, 12:17

Gratulacje dla "tfurców" muchowoza 13 . Wczoraj po 18 na Młynarskiej za nabitą do bólu 24 człapała dostojnie 13 z muchami na pokładzie .
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 maja 2008, 12:36

Dennis pisze:
inż. Glonojad pisze:A. 13 + 23: 2-4-6//5-10
Coś pudrujesz tego wrzoda, Glonie ;) Jak wół stoi w rozkładzie dla DŚ, w kierunku miasta, 4-11, (...)
No tak, ja patrzyłem w kierunku powrotnym, w końcu koordynacja ma większe znaczenie raczej w podróżach powrotnych. W podróżach "tam" wybrańcy z Koła i tak pewnie wychodzą na limuzynę ;)
inż. Glonojad pisze:"oszczędnościowa" zamiana końcówkami 2 i 28
Czuję się troszkę winny tej paranoi, bo sam swego czasu głośno pyszczyłem o niezabieranie Bemowu połączenia z Dworcem Wschodnim #-o No to dali 28, skoro 13 "trzeba było" wyciąć ](*,)
E, chyba przeceniasz siłę swojego pyszczenia...
[ Dodano: Czw 29 Maj, 2008 10:22 ]
inż. Glonojad pisze:między Arkadią a Potocką jeździłaby wtedy zbyt mało nabita...
Szczególnie po kasacji 510 #-o
Wymówka to wymówka, a nie powód. Tak samo jak wymówką przeciw komasacji 716 + 194 + 149 w dwie silniejsze linie były dwa końcowe przystanki na Gołąbkach.
Nawiasem, takiego muchowoza jak popołudniowe 394 z dworca to ja dawno nie widziałem... trzy osoby, a był to pierwszy autobus po przyjeździe SKM oraz kibla.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 29 maja 2008, 13:27

inż. Glonojad pisze:No tak, ja patrzyłem w kierunku powrotnym, w końcu koordynacja ma większe znaczenie raczej w podróżach powrotnych. W podróżach "tam" wybrańcy z Koła i tak pewnie wychodzą na limuzynę
Zbyt wiele lat jeździłem tramami przez Koło, by móc podzielić Twój pogląd ;) Nie wiem, czy to specyfika tamtejsza (kolska :?: :P), czy po prostu natura warszawska (a może i polska), ale nikt nigdy nie patrzył, czy zaraz po zawalonej 12 nie jedzie czasem puściuteńkie 24. Byle szybciej wsiąść #-o Podobnie, jak nikt w okolicach CIOŁKA nie patrzy, czy za zawalonym 171 nie jedzie czasem dużo pustsze 522 (a i 410 kiedyś). Podobnie zapewne jest teraz, z 13 i 23, przynajmniej zgodnie z tym, co ciągle czytam (bo już okazji jeździć tamtędy nie miewam raczej).
inż. Glonojad pisze:E, chyba przeceniasz siłę swojego pyszczenia...
Za pomocą tego niskiego lotu sarkazmu próbowałem zwrócić uwagę na totalny brak trasowego uzasadnienia dla zamiany 2 w 28 na Bemowie ;)

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 29 maja 2008, 13:30

No, złapałem sarkazm dla trójwagonowców i mieszanek średnio półtorawagonowych, to tego dla równowagi mogłem nie sprawdzać ;)
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 29 maja 2008, 23:58

Dennis pisze:Zbyt wiele lat jeździłem tramami przez Koło, by móc podzielić Twój pogląd ;) Nie wiem, czy to specyfika tamtejsza (kolska :?: :P ), czy po prostu natura warszawska (a może i polska), ale nikt nigdy nie patrzył, czy zaraz po zawalonej 12 nie jedzie czasem puściuteńkie 24. Byle szybciej wsiąść #-o
Kilka dni temu nauczywszy się, że 7.20 wyjeżdża z pętli pusta 13, zadowolony ze swojej przebiegłości podjechałem 20 do Koła. Dwudziestka miała wtedy jakiś dobry dzień, bo i jechało nią z 30 osób i miała dwa wagony (ale motorkowy drugiego nie otwierał, w końcu TW płacą za jeden, nie? :P), wszyscy wyleżli na tym Kole, na przystanku wcześniej stało już kilkanaście osób, razem było dość tłoczno. Postaliśmy chwilę i przyjechało 23, wsiadło doń kilka osób. Po chwili wyjechała z pętli 13 i ku mojemu zdziwieniu 3/4 ludzi czekających na przystanku do niej wsiadło, tak, że od razu zabrakło miejsc siedzących. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 30 maja 2008, 10:31

Tyle, że to świadczy raczej o elastyczności mieszkańców Bemowa, którzy potrafią się szybko dostosować do zafundowanej im przez ZTM rzeczywistości tramwajowej ;) Załóż się, że na następnych przystankach żadna z babć marketowych nie zastanawiała się, czy aby czasem za tą zawaloną 23 nie jedzie "limuzyna". Poza tym mówisz o godzinach szczytu, w których jednak podaży w tramach na trasie Bemowo - Trasa W-Z nie zmniejszono (wręcz przeciwnie, de facto dodano jedną linię na sporej części tego odcinka). Jak sytuacja wygląda poza godzinami szczytu?

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 02 cze 2008, 0:32

Dennis pisze:Jak sytuacja wygląda poza godzinami szczytu?
Poza godzinami szczytu nie jeżdżę 13, tylko 24 z przesiadką pod pedetem. Natomiast z powodu mojej wielkiej niechęci do 26 unikając go kilkakrotnie wracałem 13 z przesiadką na Kole i podobnie do mnie zawsze czyniło przynajmniej kilkanaście osób. Wielkiego to to sensu nie ma, ale przynajmniej jest się bliżej celu. ;)

Co ciekawe z dniem jutrzejszym (dzisiejszym już w sumie :P) rozkład 23 ulega zmianie - dość znacznie rosną szczyty, wreszcie zaczyna to mieć sens, szczególnie szczyt popołudniowy, który do tej pory w relacji Bankowy > Bemowo był ledwo zauważalny. Dla porównania - rozkład before:

Kod: Zaznacz cały

| 14 | 03   15   27   39  [51]      
| 15 | 03   09   15   27   39   45   51   57
| 16 | 03   09   15   21   27  [33]  39   46   51   57
| 17 | 03   09   15   21   27   39   51
| 18 | 03  [15]  27   41   48w  56  
rozkład after:

Kod: Zaznacz cały

| 14 | 03   15   21   27   33   39   45   51  [57]
| 15 | 03   09   15   21   27   33   39   45   51   57
| 16 | 03   09   15   21   27  [33]  39   46   51   57
| 17 | 03   09   15   21   27   33   39   45   51   57
| 18 | 03  [09]  15   27   33w  39   45w  51
| 19 | 03   15   27   41  [56]
Obawiam się trochę, że to święto lasu to z okazji wyrabania wzkm związanych z zamknięciem Huty i się we wrześniu skończy, ale cieszmy się i radujmy póki co chociaż tym. ;)
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27425
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 02 cze 2008, 0:35

No we wrześniu to w ogóle 23 będzie musiało zauważalnie inaczej wyglądać :P
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
jasiu
Posty: 3282
Rejestracja: 06 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Transplovietia

Post autor: jasiu » 02 cze 2008, 0:44

swoją drogą, ciekawe czy ktoś wpadnie na to, żeby zrobić zbiorczy przystanek dla wsiadających za pętlą Koło.

Dennis
Posty: 2346
Rejestracja: 09 sty 2006, 15:25
Lokalizacja: Bemowo niegdyś

Post autor: Dennis » 02 cze 2008, 11:37

Siecool pisze:Obawiam się trochę, że to święto lasu to z okazji wyrabania wzkm związanych z zamknięciem Huty i się we wrześniu skończy, ale cieszmy się i radujmy póki co chociaż tym.
Mam nadzieję, że wraz końcem tegoż święta lasu we wrześniu, nastąpi zmiana radykalna układu linii tramwajowych na Nowym Bemowie ;)
jasiu pisze:swoją drogą, ciekawe czy ktoś wpadnie na to, żeby zrobić zbiorczy przystanek dla wsiadających za pętlą Koło.
Trochę daleko od skrzyżowania z Księcia Janusza by to było. No i miejsca jest tam strasznie mało. Jakoś też nie chce mi się wierzyć, że ludzie będą dojeżdżać na KOŁO liniami tam krańcującymi, po czym biec do przodu (szczególnie, że nie ma tam przejścia dla pieszych), aby na tym zbiorczym przystanku łapać pierwszego z brzegu trama, jadącego z obu kierunków (Obozowa oraz pętla na Kole).

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 cze 2008, 11:45

Fikander pisze:No we wrześniu to w ogóle 23 będzie musiało zauważalnie inaczej wyglądać :P
Tzn. wcale? :p

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 11:47 ]
Siecool pisze: rozkład after
Na bank nie jedna brygada na to poszła - wydłużyć 13 do Bemowa oczywiście niedałosię?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
piotram
Posty: 2849
Rejestracja: 27 lut 2006, 19:42
Lokalizacja: W-wa Kercelak

Post autor: piotram » 02 cze 2008, 20:26

inż. Glonojad pisze:
Siecool pisze: rozkład after
Na bank nie jedna brygada na to poszła - wydłużyć 13 do Bemowa oczywiście niedałosię?
Brygada na pewno nie - wydłuzono czas kursowania dodatków. Jesli juz to wzkm tu przesunięto.
"A jedenastka to pojedzie w zatrzymanie, bo oni nie mogą tymi nowymi tramwajami po innych torach jeździć"

"Odbudowa trakcji elektrycznej na Chłodnej to szalony pomysł, gdyż wymaga to budowy pętli. Tramwaj konny jej nie potrzebuje" - architekt projektu rewitalizacji Chłodnej

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26847
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 02 cze 2008, 20:41

Jesteś pewien? Moim zdaniem tam nie było takiej liczby dodatków by wydłużyć całość do co 6. Zresztą - będę miał nowe maximum, to sprawdzę.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

ODPOWIEDZ