Marki, Radzymin, Wołomin

Moderator: Wiliam

ŁUKASZ_1
Posty: 117
Rejestracja: 16 sty 2006, 23:37
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: ŁUKASZ_1 » 13 cze 2008, 0:23

Frencher pisze: :arrow: Burmistrz Marek uznał, że grosza do nich nie dołoży, ale też nie będzie się mieszał do ich funkcjonowania (czyli będą sobie jeździć na takiej samej zasadzie jak 807 w Piasecznie).
A na jakiej zasadzie jeździ w Piasecznie linia 807 :?:
Czyżby bez dopłat ze strony Piaseczna :?:

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 13 cze 2008, 0:24

ŁUKASZ_1 pisze:A na jakiej zasadzie jeździ w Piasecznie linia 807 :?:
Czyżby bez dopłat ze strony Piaseczna :?:
Tak...

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 13 cze 2008, 15:19

Ciekawa sprawa - Sekretarz Miasta Marki pytany, czy miasto będzie ponosić dodatkowe koszty po uruchomieniu linii do Radzymina odsyła do oświadczenia Burmistrza (którego fragmenty wrzuciłem na forum), gdzie w dużym skrócie Burmistrz pisze, iż nie jest przeciw żadnym zmianom, ale nie mogą one pogorszyć dotychczasowej komunikacji z punktu widzenia mieszkańców Marek. Robi się coraz ciekawiej.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
brziszek
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2008, 10:30
Lokalizacja: Cesarsko - Królewskie Miasto Prudnik

Post autor: brziszek » 13 cze 2008, 15:44

Frencher pisze:Ciekawa sprawa - Sekretarz Miasta Marki pytany, czy miasto będzie ponosić dodatkowe koszty po uruchomieniu linii do Radzymina odsyła do oświadczenia Burmistrza (którego fragmenty wrzuciłem na forum), gdzie w dużym skrócie Burmistrz pisze, iż nie jest przeciw żadnym zmianom, ale nie mogą one pogorszyć dotychczasowej komunikacji z punktu widzenia mieszkańców Marek. Robi się coraz ciekawiej.
Radzę poczekać na oficjalne komunikaty, bo z tego co napisałeś niestety niewiele wynika.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 14 cze 2008, 11:55

brziszek pisze:
Frencher pisze:Ciekawa sprawa - Sekretarz Miasta Marki pytany, czy miasto będzie ponosić dodatkowe koszty po uruchomieniu linii do Radzymina odsyła do oświadczenia Burmistrza (którego fragmenty wrzuciłem na forum), gdzie w dużym skrócie Burmistrz pisze, iż nie jest przeciw żadnym zmianom, ale nie mogą one pogorszyć dotychczasowej komunikacji z punktu widzenia mieszkańców Marek. Robi się coraz ciekawiej.
Radzę poczekać na oficjalne komunikaty, bo z tego co napisałeś niestety niewiele wynika.
Co nam dają zazwyczaj oficjalne komunikaty? Hmm. Podzielam twoje zdanie... 8-(
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 14 cze 2008, 17:47

ziomal pisze:Co nam dają zazwyczaj oficjalne komunikaty
To, że zawierają prawdziwe informacje, a nie domysły czy fanaberie.

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 15 cze 2008, 15:14

solaris8315 pisze:
ziomal pisze:Co nam dają zazwyczaj oficjalne komunikaty
To, że zawierają prawdziwe informacje, a nie domysły czy fanaberie.
Właśnie. ;-) :P
Wczoraj jechałem 718 kursem o 20.46 z Wileńskiego. Zapełnienie całkiem niezłe oczywiście. Natomiast przy Weneckiej ani żywej duszy nie wysiadło... Ale przystanek może czasem się przydać...
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
brziszek
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2008, 10:30
Lokalizacja: Cesarsko - Królewskie Miasto Prudnik

Post autor: brziszek » 16 cze 2008, 9:52

ziomal pisze:
solaris8315 pisze:To, że zawierają prawdziwe informacje, a nie domysły czy fanaberie.
Właśnie. ;-) :P
Wczoraj jechałem 718 kursem o 20.46 z Wileńskiego. Zapełnienie całkiem niezłe oczywiście. Natomiast przy Weneckiej ani żywej duszy nie wysiadło... Ale przystanek może czasem się przydać...
Ten przystanek "Wenecka" to chyba element kampanii Władz Marek skierowanych do osób mieszkających powyżej przystanku "Pustelnik" pod hasłem: "Lepsza komunikacja dla Strugi". Tyle tylko, że prawdziwą poprawę mieszkańcy odczują najwcześniej po uruchomieniu 738 i skoordynowaniu go z bliźniakiem 718 (oraz ewentualnej linii do Nadmy). A tak nawiasem mówiąc niepokojące jest to, że władze Radzymina zupełnie przycichły w kwestii uruchomienia komunikacji ZTM (może początek sezonu ogórkowego), a w rejonie os. Victoria nie toczą się żadne prace związane z budową zawrotki. Czyżby miał się sprawdzić jakiś czarny scenariusz?

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 16 cze 2008, 10:10

Nic nie mów, bo zaraz Predator wpadnie tu w wielki triumfalizm. ;-)
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 16 cze 2008, 15:33

brziszek pisze:Ten przystanek "Wenecka" to chyba element kampanii Władz Marek skierowanych do osób mieszkających powyżej przystanku "Pustelnik" pod hasłem: "Lepsza komunikacja dla Strugi".
Niech mi administratorzy wstawią ostrzeżenie, ale napiszę szczerze - przestać wreszcie pieprzyć ](*,)
Przystanek powstawał w bólach wiele lat. I jego istnienie jest bardzo istotne, gdyż ma spełniać pewną funkcję, której przystanek na ulicy Legionowej w kierunku pętli spełnić nie jest w stanie. A o tym, aby 738 (jeżeli nawet kiedyś powstanie) dorównało ilością kursów możesz sobie pomarzyć. Chyba że twój Wójt wyłoży z kilka milionów, w co wątpię. A linia do Nadmy to będzie kolejna linia wiadomo, która będzie miała po dosłownie 8 kursów dziennie, czyli takie coś a`la 807. Kto będzie tym jeździł w Markach (chyba ze akurat na to trafi przypadkiem).
Ps. Dodam tylko, iż mieszkańcy ulicy Legionowej w Markach już się buntują - nie chcą słyszeć o zaburzaniu obecnego rozkładu linii 718, że o zmniejszeniu liczby kursów nawet o jeden nie wspominając. A w protestowaniu to oni akurat mają spore doświadczenie, i spory dorobek sukcesów (nawet Zarząd Dróg Wojewódzkich nie dał im rady).
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
brziszek
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2008, 10:30
Lokalizacja: Cesarsko - Królewskie Miasto Prudnik

Post autor: brziszek » 16 cze 2008, 16:00

Frencher pisze:
brziszek pisze:Ten przystanek "Wenecka" to chyba element kampanii Władz Marek skierowanych do osób mieszkających powyżej przystanku "Pustelnik" pod hasłem: "Lepsza komunikacja dla Strugi".
Niech mi administratorzy wstawią ostrzeżenie, ale napiszę szczerze - przestać wreszcie pieprzyć ](*,)
Przystanek powstawał w bólach wiele lat. I jego istnienie jest bardzo istotne, gdyż ma spełniać pewną funkcję, której przystanek na ulicy Legionowej w kierunku pętli spełnić nie jest w stanie. A o tym, aby 738 (jeżeli nawet kiedyś powstanie) dorównało ilością kursów możesz sobie pomarzyć. Chyba że twój Wójt wyłoży z kilka milionów, w co wątpię. A linia do Nadmy to będzie kolejna linia wiadomo, która będzie miała po dosłownie 8 kursów dziennie, czyli takie coś a`la 807. Kto będzie tym jeździł w Markach (chyba ze akurat na to trafi przypadkiem).
Ps. Dodam tylko, iż mieszkańcy ulicy Legionowej w Markach już się buntują - nie chcą słyszeć o zaburzaniu obecnego rozkładu linii 718, że o zmniejszeniu liczby kursów nawet o jeden nie wspominając. A w protestowaniu to oni akurat mają spore doświadczenie, i spory dorobek sukcesów (nawet Zarząd Dróg Wojewódzkich nie dał im rady).
Nie wiem kto bardziej zasłużył sobie na ostrzeżenie, niech ocenią administratorzy (ja w każdym bądź razie o żadnych "pieprzeniu" nie pisałem, w przeciwieństwie do Szanownego Kolegi). Forum to miejsce do wymiany poglądów i jedynie moim skromnym zdaniem ten przystanek powstał trochę na wyrost. Można mieć inne zdanie i ja niektóre Twoje bajdy musiałem już znosić - bez słowa komentarza. Tak zresztą zostanie. A co do tego Wójta Kolego to weź sobie zobacz w Googlach od kiedy Radzymin ma prawa miejskie i zacznij uwzględniać ten fakt w swoich postach. Jest to moja ostatnia polemika z Tobą, bo w wypadku kolejnych ludzie mogą nie zauważyć różnicy.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25425
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 cze 2008, 16:12

Uwagi personalne generalnie możecie sobie darować. Sugeruję, by było to z Waszej strony skuteczne.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
brziszek
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2008, 10:30
Lokalizacja: Cesarsko - Królewskie Miasto Prudnik

Post autor: brziszek » 16 cze 2008, 16:30

pawcio pisze:Uwagi personalne generalnie możecie sobie darować. Sugeruję, by było to z Waszej strony skuteczne.
Consider it done, boss :lanie: .

Awatar użytkownika
Frencher
Zgryźliwy Tetryk
Posty: 2689
Rejestracja: 21 gru 2005, 23:42

Post autor: Frencher » 16 cze 2008, 19:43

ziomal pisze:Natomiast przy Weneckiej ani żywej duszy nie wysiadło... Ale przystanek może czasem się przydać...
Przystanek ten jest odpowiedzią na fakt, iż co roku kilkoro mareckich dzieci kończyło tragicznie swój żywot pod kołami rozpędzonych samochodów mieszkańców gminy Radzymin i dalszych przyległości. Kiedyś wysiadali na przystanku przy Legionowej i musieli przechodzić w drodze po pobliskich placówek oświatowych (szkoły: podstawowa, gimnazjum, szkoła podstawowa, oraz przedszkole w różnych budynkach w sąsiedztwie przystanku) na drugą stronę al. Piłsudskiego.
Przystanek Wenecka jest odpowiedzią na śmierć wielu dzieci, które co roku ginęły w tamtym miejscu.
Ponadto nie wiem po co ta dyskusja - przystanek jest w Markach, i jeżeli się będzie komuś chciało, to przystanki mogą być nawet co 100m, choćby na każdym miało wsiadać po jednej osobie - to są przystanki w Markach, z myślą o mieszkańcach Marek. Oni płacą za ich utworzenie, utrzymanie, i to oni są narażeni na to, że z powodu ich dużej ilości mogą jeździć dłużej.
Odwagą nie jest bycie takim jak inni - odwagą jest bycie sobą

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 16 cze 2008, 19:57

Frencher pisze:Ponadto nie wiem po co ta dyskusja - przystanek jest w Markach, i jeżeli się będzie komuś chciało, to przystanki mogą być nawet co 100m, choćby na każdym miało wsiadać po jednej osobie - to są przystanki w Markach, z myślą o mieszkańcach Marek. Oni płacą za ich utworzenie, utrzymanie, i to oni są narażeni na to, że z powodu ich dużej ilości mogą jeździć dłużej.
Problem w tym, że ciągle powtarzasz, że linie podmiejskie jeżdżą wolno. Widzę tutaj niekonsekwencję...
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

ODPOWIEDZ