Nowe trasy tramwajowe

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 28 maja 2008, 20:17

piotram pisze:
Wolfchen pisze:Może uważają, że wybuduje swoją, albo wydzierżawi coś od TW?
Na pewno nic nie wydzierzawi, bo w istniejących nie ma już gdzie szpilki wcisnąć.
Pewne rezerwy miejsca są. Na R-4 nawet w torze, na R-3 w terenie. Jest też kilka innych pomysłów. ZTCW i Tarchomin, i Wilanów - przynajmniej eksploatowane zgodnie z założeniami SW - by się, po pewnych inwestycjach pomieściły.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TLG
Posty: 5895
Rejestracja: 15 gru 2005, 19:20

Post autor: TLG » 28 maja 2008, 21:44

MZ pisze:ja podziwiam cierpliwość do tworzenia takich wizualizacji
Widzisz: jedni lubią małe, puchate zwierzątka, inni lubią przebierać się za kobiety, a jeszcze inni lubią rysować wizualizacje. Czasem sam mam wątpliwości, która z tych grup jest bardziej popaprana. A ludzie, którzy z uporem godnym lepszej sprawy za wszelką cenę usiłują wpieprzyć na warszawskie tory prywaciarza też nie są do końca zdrowi na umyśle. Ten pomysł to jakieś ponure kuriozum
15/12/2005-12/7/2019

mozgow
Posty: 703
Rejestracja: 04 gru 2007, 11:43
Lokalizacja: Ochota

Post autor: mozgow » 13 cze 2008, 9:22

Fragment artykułu z Wyborczej (całość można przeczytać tutaj )
Wykonawca na wiadukcie ul. Powązkowskiej odkopał też stare szyny, po których tramwaje jeździły jeszcze na początku lat 70. Radni Żoliborza zamierzają teraz walczyć o wybudowanie nowoczesnej linii tramwajowej na tej ulicy. - To byłaby najszybsza trasa łącząca Bemowo ze stacją metra przy Dworcu Gdańskim - przekonuje radny Grzegorz Hlebowicz. W ratuszu o budowie tej linii na razie nikt nie myśli.
Czy wydaje się wam, że jest jakakolwiek realna szansa, aby ta trasa tramwajowa powstała?
1 7 9 22 128 141 157 172 175 504

Awatar użytkownika
khangoor
Posty: 134
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:34
Lokalizacja: otwock/wawa
Kontakt:

Post autor: khangoor » 13 cze 2008, 10:15

sądzę, iż wątpię.
na razie komunikację tramwajową z [M]-Dw.Gdański zapewnia otwarta trasa przez Piaski.
jest wiele innych, pilniejszych tras w Warszawie niż Powązkowska.

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 13 cze 2008, 10:18

Dziwnie 'nagle przydatne' okazują się trasy tramwajowe, które już kiedyś istniały...
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5299
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 13 cze 2008, 10:26

JaBaal pisze:Dziwnie 'nagle przydatne' okazują się trasy tramwajowe, które już kiedyś istniały...
Nic dziwnego - transport szynowy wraca do łask - w Paryżu budują nową linię tramwajową właśnie. Tylko oszołomy pokroju Korwina-Mikke twierdzą, że tramwaj to źródło korków, bo zabiera miejsce pięciu samochodom ;) Nie zdziwię się, jak kiedyś zostanie odbudowana trasa tramwajowa wzdłuż Wysockiego, z pętlą przy PKP Toruńska
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 25 cze 2008, 23:35

Ciekawe...
Gazeta Wyborcza pisze:Tlen i martyrologia - przyszłość pl. Grzybowskiego
Dariusz Bartoszewicz2008-06-25, ostatnia aktualizacja 2008-06-25 22:08

Żądamy powrotu Dotleniacza i ratowania ul. Próżnej - domagali się mieszkańcy na debacie poświęconej przyszłości pl. Grzybowskiego. Ma się na nim pojawić pomnik Polaków ratujących Żydów w czasie wojny

(...)

Renata Kaznowska, szefowa Zarządu Terenów Publicznych, zdradziła też, że wokół placu ze stawem ma powstać pętla tramwaju turystycznego.

(...)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 26 cze 2008, 0:10

Renata Kaznowska pisze:wokół placu ze stawem ma powstać pętla tramwaju
Przecież tam już jest od dawna pętla tramwajowa... Chyba, że już jej nie ma, dawno tam nie byłem... Czyżby kolejny pomysł typu 'Wilanów', czyli 'odbudowujemy to, co sami wcześniej zniszczyliśmy'?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26838
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 26 cze 2008, 0:37

A kto za to zapłaci? Mrzonka moim zdaniem. Pętlą tramwaju turystycznego ma być zresztą The Styrankiewic, a drugą - Marymont-prawie-Ruda (czy jak to się teraz nazywa).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 26 cze 2008, 11:35

A trzecią Muzeum Powstania. Tak jasne, przecież tam trzeba na Grzybowskim torowisko zrobić OD NOWA bo to się obecne nie nadaje...

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 26 cze 2008, 12:19

Ale tak swoją drogą, każdy kolejny kawałek torowiska w centrum byłby na wagę złota w razie jakiegoś zatrzymania czy remontu. A z możliwością zawracania to już w ogóle... ;)
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 26 cze 2008, 12:25

Akurat na Marszałkowskiej to tak. Bo najbliższa pętla do zawracania jest albo Ratuszowa-ZOO albo Pl. Narutowicza...

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7682
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 26 cze 2008, 13:05

inż. Glonojad pisze:A kto za to zapłaci? Mrzonka moim zdaniem. Pętlą tramwaju turystycznego ma być zresztą The Styrankiewic, a drugą - Marymont-prawie-Ruda (czy jak to się teraz nazywa).
Grzybowski nie tylko byłby pętlą tramwaju turystycznego. A co bedzie wogóle z tramwajem turystycznym, to jeszcze zobaczymy....
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 cze 2008, 16:18

Tramwaj na Krakowskim przedmieściu i odnoga przez Królewską i plac Grzybowski do ronda ONZ... Heh... (-o<
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

JaBaal
Posty: 740
Rejestracja: 09 lis 2006, 21:06

Post autor: JaBaal » 26 cze 2008, 20:31

Bastian pisze:Tramwaj na Krakowskim przedmieściu i odnoga przez Królewską i plac Grzybowski do ronda ONZ... Heh... (-o<
Ciąg NŚ-KP 'aż się prosi' o tramwaj, tylko pytanie, gdzie zrobić pętlę? W jakimś wątku pisałem, jako 'wizję', że widziałbym oczyma duszy na NŚ-KP tram typu A, który jest dwukierunkowy i wystarczyłby jeden tor. Jednak to byłaby bardziej atrakcja turystyczna, niż oferta komunikacyjna. A gdyby robić 'normalne' torowisko, to musiałoby, zgodnie z Twoim pomysłem, 'skręcać' w Królewską. Komunikacyjnie zapewne byłoby to jakąś-tam ofertą, lepszą niż turystyczny jednotor, z tym, że nie powstałaby możliwość przesiadki tram-tram przy pl. Zamkowym - którą uważałbym za pożądaną 'komunikacyjnie'.
A którędy mogłyby iść tory z pl. Grzybowskiego do ronda ONZ?
Jeśli ktokolwiek wypowiada się o komunikacji w Pruszkowie, niech nie zapomina, że na północ od torów (Gąsin, Żbików, Bąki) też mieszkają ludzie.
Śp. 714 Ożarów - os. Staszica = to były piękne dni...

ODPOWIEDZ