Wojna w Gruzji

Moderator: Szeregowy_Równoległy

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 12 sie 2008, 8:35

Colony pisze:Dzieje się to samo co zawsze, Zachód milczy aż jest za późno i nie działa zdecydowania. Ale przecież już próbowali gryźć w Estonii, tylko że "polski piesek" ujadał głośno na forum UE i trzeba było zareagować. Teraz czekamy na następne kroki. Podział Ukrainy? Naddniestrze i przejęcie Mołdawii? Jeśli ktokolwiek z was wierzy, że jakieś scenariusze są w historii nie do spełnienia to proponuję otworzyć oczy.
Pełna zgoda, tyle że Estonia jest członkiem UE, a Gruzja nie. I w sprawie Gruzji żadnych bardziej lub nawet mniej zdecydowanych kroków UE nie podejmie.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 12 sie 2008, 11:02

Wiem, nie liczę na UE. Myślałem bardziej o Stanach i Zachodzie generalnie, który miał tam rzekomo żywotne interesy, ale widzę, że przy stabilizującym się Iraku olano już kazachską ropę, a co za tym idzie sytuację na Kaukazie. Gruzja jest prawie bez szans.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

rudy
Posty: 1803
Rejestracja: 21 maja 2007, 12:26
Lokalizacja: Skorosze

Post autor: rudy » 12 sie 2008, 11:51

Stany mają inne problemy - Irak, Afganistan...
A Europa zachodnia Rosji się przecież nie przeciwstawi, tytułem przykładu Niemcy.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 12 sie 2008, 12:17

Tja, swoją drogą byłoby bardzo zabawne gdyby Niemcy musiały bronić nas i państwa bałtyckie przed politycznymi naciskami Rosji. Dowód to na to, że historia to taka dama co ma bardzo pokrętne poczucie humoru. ;)
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 12 sie 2008, 12:26

onet.pl pisze:Miedwiediew zawiesza operację wojskową; "cel osiągnięty"

Prezydent Rosji Dmitrij Miediwiew oświadczył, że podjął decyzję o zawieszeniu operacji wojskowej w Gruzji. Prezydent ogłosił, że jej cele zostały osiągnięte.
Miedwiediew poinformował o tej decyzji podczas spotkania z ministrem obrony Anatolijem Sierdiukowem i szefem sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych Nikołajem Makarowem, których przyjął na Kremlu.

- Podjąłem decyzję o zakończeniu operacji, mającej przymusić gruzińskie władze do pokoju. Jej cel został osiągnięty - oznajmił prezydent.

- Bezpieczeństwo naszych sił pokojowych i ludności cywilnej przywrócono. Agresor został ukarany i poniósł bardzo znaczące straty. Jego siły zbrojne zostały zdezorganizowane - wyjaśnił.

Jednocześnie Miedwiediew polecił Ministerstwu Obrony i sztabowi generalnemu, by - jak to ujął - w razie powstawania ognisk oporu czy jakichkolwiek przejawów agresji ze strony gruzińskiej podejmowali decyzje o ich likwidacji.

Prezydent pochwalił wojska za postawę w Gruzji i poprosił swoich rozmówców o przedstawienie wniosków do odznaczeń państwowych.

Miedwiediew ogłosił swoją decyzję na godzinę przed spotkaniem z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym, który w imieniu Unii Europejskiej podjął się mediacji w sporze między Rosją a Gruzją i we wtorek odwiedzi oba kraje.

Awatar użytkownika
Paweł_K
Taki ligowy Bełchatów
Posty: 5312
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:12
Lokalizacja: W-wa Gocławek (HQ)
Kontakt:

Post autor: Paweł_K » 12 sie 2008, 12:57

Tjaa, Ruskie pokazali, że nie cofną się przed interwencją na terytorium suwerennego państwa, jakim niewątpliwie jest Gruzja. Mogli przecież poprzestać na zajęciu pozycji w Osetii Płd. To demonstracja i sygnał dla Zachodniej Europy i USA, a jednocześnie znakomity sposób na utrzymanie wysokich notowań we własnym społeczeństwie przez podtrzymanie wizerunku imperialnego mocarstwa. Kto następny zostanie zaatakowany w ramach "obrony rosyjskich obywateli" ? Ukraina ? Republiki Bałtyckie ?
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Richard Wright 1943-2008 - Shine on, you crazy diamond...

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 12 sie 2008, 13:55

Ciekawe jak i czy wpłynie to na wyniki wyborów prezydenckich w US. Mam nadzieje że republikanie będą to jakos potrafili wykorzystać na swoje potrzeby i gładko wygrają :)

Awatar użytkownika
Colony
Posty: 2932
Rejestracja: 05 sty 2006, 17:43
Lokalizacja: przychodzimy i dokąd zmierzamy?
Kontakt:

Post autor: Colony » 12 sie 2008, 14:26

Czyli jednak wędka zostaje zdjęta. Ciężko powiedzieć czemu. Może to właśnie kwestia mediacji, a może Rosja na razie daje radę tylko zaprezentować swoją siłę. Cóż zobaczymy co tam nasi namodzą z Sarkozym z Tbilisi.
(podpis tymczasowy zanim nie znajdę czegoś niebanalnego co was zbije z pantałyku)

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 sie 2008, 14:42

Colony pisze:Cóż zobaczymy co tam nasi namodzą z Sarkozym z Tbilisi
Sarkozy powiedział przecież, że to jest normalne, że Rosja chce bronić interesów obywateli rosyjskojęzycznych poza granicami... ale integralność terytorialna i suwerenność Gruzji musi zostać zachowana
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

ratraciak
Posty: 528
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:53
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Post autor: ratraciak » 12 sie 2008, 14:58

Rosa pisze:Mam nadzieje że republikanie będą to jakos potrafili wykorzystać na swoje potrzeby i gładko wygrają :)
A ja mam nadzieję, że republikanie przegrają z kretesem. Ja np. nie chcę mieć powtórki z Busha.

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 sie 2008, 15:19

Colony pisze:Jeśli chodzi o mój stosunek do narodu rosyjskiego to jest to szacunek, jeśli chodzi o stosunek do polityki to ja jestem rusofobem.
Ja podobnie... Naród rosyjski nazywam Rosjanami, natomiast rządzących i "wojsko" - sowietami.
Colony pisze:Podział Ukrainy?
Przy okazji wycofywania złomu z Sewastopola będą mieli pretekst...
Colony pisze:Naddniestrze i przejęcie Mołdawii?
W Naddniestrzu już się rządzą. Mołdawia nie ma jakiejkolwiek kontroli nad tym...
Paweł_K pisze:Kto następny zostanie zaatakowany w ramach "obrony rosyjskich obywateli" ?
Też tego nie wiem... Aczkolwiek takie frazesy to już Stalin gdakał.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 12 sie 2008, 15:42

Wolfchen pisze:
Colony pisze:Jeśli chodzi o mój stosunek do narodu rosyjskiego to jest to szacunek, jeśli chodzi o stosunek do polityki to ja jestem rusofobem.
Ja podobnie... Naród rosyjski nazywam Rosjanami, natomiast rządzących i "wojsko" - sowietami.
Pogoogluj i dowiedz się znaczenia słowa ,,soviet'' - potem uzywaj

[ Komentarz dodany przez: Bastian: 2008-08-12, 19:10 ]
Korekta tagów.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 12 sie 2008, 16:18

rufio198 pisze:Pogoogluj i dowiedz się znaczenia słowa ,,soviet'' - potem uzywaj
Wiem, co oznacza to słowo, więc nie muszę szukać jego znaczenia. Ogólnie znaczy to samo, co bolszewik.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 sie 2008, 19:04

No, na Rosjan i Niemców to nie było co liczyć.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

solar33
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2008, 22:31

Post autor: solar33 » 13 sie 2008, 3:04

No i pan prezydent Kaczyński pojechał po Rosji.

ODPOWIEDZ