Dni Transportu Publicznego 2008

Moderatorzy: Poc Vocem, Wiliam

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 12 sie 2008, 21:11

No właśnie, takie DTP przecież nie łatwo zorganizować. Zresztą Woro i Mok to dobre miejsce, bo zajezdnię tram/bus masz tuż za płotem a nie jazda frikobusem na drugi koniec miasta. Benzyna też kosztuje.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 12 sie 2008, 21:15

Jak by na paliwo nie mieli :neutral: #-o :-s
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 12 sie 2008, 21:19

A co to za różnica, na jakiej zajezdni będzie? I tak to będzie to samo. Tylko jedna zajezdnia ma np. myjkę a druga nie? Litości... DTP to nie jest Dzień Miłośnika tylko dla zwykłych mieszkańców Warszawy i okolic, którzy mogą poznać tajniki zajezdni i obsługi wozów, usiąść za ich fajerą, popytać się fachowych ludzi, pozwiedzać pomieszczenia, do których nie ma się dostępu z ulicy...

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 12 sie 2008, 21:20

Jest róznica bo to dupą wychodzi... nowe miejsce jest zawsze ciekawsze
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

SławekM
(solaris8315)
Posty: 17699
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 12 sie 2008, 21:38

Chyba dla miłośnika. Bo dla zwykłego mieszkańca Warszawy nie. Czy na Nocy Muzeów wychodzi wszystkim dupą, że główna pętla jest w tym samym miejscu, jeżdżą te same ogórki jak co roku i jak co roku są otwarte te same muzea i inne obiekty kulturalne?

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 12 sie 2008, 21:44

inż. Glonojad pisze:Były pomysły aby zrobić na R-4... #-o
Pomijając odległość to obawiam się że na DTP na R-4 nikt by nie wyraził Zgody ;)
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 12 sie 2008, 22:17

JotPeCet pisze:
inż. Glonojad pisze:Były pomysły aby zrobić na R-4... #-o
Pomijając odległość to obawiam się że na DTP na R-4 nikt by nie wyraził Zgody ;)
Chodziło o możliwość objazdu po terenie zamkniętym, ale faktem jest, że lepiej ludzi Żoliborzem nie straszyć :>
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
zeus
Posty: 822
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:21

Post autor: zeus » 12 sie 2008, 22:37

Też uważam że DTP na woronicza to niewielka atrakcja, lepiej zrobić na Stalowej - kilka lat temu były i uważam że najciekawsze ze wszystkich DTP. I była jeszcze taka fajna linia co dowoziła ludzi bez przystanków (no może z 1-2) na zajezdnię tramwajową na Woli, i była obsługiwana różnym taborem, a odjazdy z obu zajezdni co kilka minut. :-)
:wesoly:
N64 DW.Centralny...-Płochocińska-Jana Kazimierza- PKP Nieporęt/Białobrzegi

526 BRÓDNO PODGRODZIE - SZCZĘŚLIWICE

Tak dla budowy parkingów Park & Ride

reserved
Posty: 14640
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 13 sie 2008, 8:32

A ja cały czas jestem za Ostrobramską... Nie jest aż tak daleko a tym co będą się chcieli dostać na zajezdnię tramwajową Mokotów to się fundnie przejazd Trasą Siekierkowską w ramach promowania linii obwodowych. :D

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7690
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 13 sie 2008, 8:59

zeus pisze:Też uważam że DTP na woronicza to niewielka atrakcja, lepiej zrobić na Stalowej - kilka lat temu były i uważam że najciekawsze ze wszystkich DTP. I była jeszcze taka fajna linia co dowoziła ludzi bez przystanków (no może z 1-2) na zajezdnię tramwajową na Woli, i była obsługiwana różnym taborem, a odjazdy z obu zajezdni co kilka minut. :-)
:wesoly:
Uważać to sobie możemy co chcemy. Decyzją spółek miejskich jest tandem R-3/R-7. Jak się komuś nie podoba, to nie musi przychodzić.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

michael112
Posty: 2848
Rejestracja: 20 gru 2005, 16:02
Lokalizacja: Korzysta z zespołów 3005, 3006, 3007

Post autor: michael112 » 13 sie 2008, 9:35

Za Mokotowem / Woronicza przemawia oczywiście bliskość obu zajezdni. Nawet jak będzie linia pomiędzy zajezdniami, to czas przejazdu pomiędzy nimi spowoduje, że ludzie będą musieli zrezygnować z części atrakcji. Jak ostatnio była Ostrobramska i Wola, to tramwajowej w ogóle nie zobaczyłem.
Poza tym, STP jest stosunkowo najbliżej Woronicza.

urluch
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2007, 19:42

Post autor: urluch » 13 sie 2008, 12:16

Zapewne DTP będzie jak zwykle na Woronicza.

I to nie ze względu na to, że jest tam najluźniej.
To jest za duża impreza, żeby pokazać jak naprawdę potrafi być Warszawiakom.
Co mogą pokazać na Redutowej? Ikarusy ? Jelcze ? Jakie atrakcje by były?
Gabinet Strachu w rozwalającym się Ikarusie? Może Konkurs na najbardziej rozwalający
się autobus? Trzeba tylko udowodnić to i można sobie wziąść poręcz, która po wizycie
w gniocie została w ręku? A w zaj.tramwajowej ? Jedyna okazja w życiu przejechania
się tramwajem z trudem hamującym?

A tu proszę, będzie można zobaczyć autobusy ekologiczne, na wodór, klimatyzowane,
z wygodnymi siedzeniami...
Potem kroczek do zaj.tramwajowej i pokazują się Pesy i najnowsze tramwaje.

Tak u nas w komunikacji jest. Rany, mamy automaty na bilety, ale tylko w tym miejscu.
Mamy też Pesy, ale w tym samym miejscu. Tablice odjazdów - w tym samym.
Może ogrzewane przystanki/ z klimatyzacją ? Też w znanym już miejscu.
Linię wykończyć po cichu, żeby nikt nie protestował.
Przedwczesną jest radość wasza, bezbożni synowie Juliana Apostaty! Możecie Kościół obedrzeć, skrępować, wtrącić do katakumb i skazać na męczeństwo, ale go nie pokonacie; bo i dziś powtarzamy śmiało za Tertulianem: Mori possumus, vinci non possumus (możemy umrzeć, ale nie możemy być zwyciężonymi); a wy prędzej czy później musicie zawołać: Vicisti Galilaee! (zwyciężyłeś Galilejczyku). św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924)

Ikarusy już jeżdżą po przyjaznych, szerokich drogach, pomagając swoim pasażerom dostać się w każde miejsce, o każdej porze.

Awatar użytkownika
Desert
Zbanowany
Posty: 3030
Rejestracja: 23 lis 2007, 16:09
Lokalizacja: 100-(L)ica

Post autor: Desert » 13 sie 2008, 12:24

PESE se w dupe wsadz...
Bez obrazy oczywiście
Obrazek
"Jak coś wiem to wiem, a jak czegoś nie wiem to mógłbym wiedzieć czyli i tak wiem, jeżeli się mylę to przepraszam, bo mógłbym się mylić, ale ja się nie mylę."

Awatar użytkownika
ziomal
Posty: 2191
Rejestracja: 02 cze 2006, 20:22
Lokalizacja: Gabinet Cieni ZTM Pion Wentylacyjny

Post autor: ziomal » 13 sie 2008, 12:28

solaris8315 pisze:Zapomnijcie. Mokotów i Woronicza.
Już to widzę. :-$ ''-> Rozwal ikarusa!'' i inne atrakcje serwowane przez MZA łącznie z edukacyjnymi gierkami... 8-(
Ok, niech będzie w tym samym miejscu. Tylko żeby dla przeciętnego Warszawiaka było coś naprawdę ciekawego, a nie replay.
"Pociąg zawsze dojedzie"
Paweł Ney


Jakoś tak wyszło, że czestotliwość kursowania mojej linii na tym forum zmniejszyła sie ;-) To tylko efekt uboczny.

Zły chłopiec i troll pozdrawia

Awatar użytkownika
Maciek
Posty: 3674
Rejestracja: 15 gru 2005, 23:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maciek » 13 sie 2008, 12:40

urluch pisze:Co mogą pokazać na Redutowej? Ikarusy ? Jelcze ? Jakie atrakcje by były?
Przecież by sprowadzili kilka solarisów różnego rodzaju na czas DTP na Redutową. Jak były poprzednie DTP to przyjechał odkurzacz, przyjechał dziadek itp. itd. Chodzi o to, żeby pokazać różnorodny tabor na wystawie. Zaś tam gdzie nie ma dostępu dla zwiedzających to znaczy, że zwykłego pasażera nie powinno interesować co tam się znajduje.
M1 6 33 112 171 181 184 523 E-2 701

ODPOWIEDZ