Projekt zmian na Ursynowie

Moderator: Wiliam

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 15 wrz 2008, 21:11

ITS A 218 pisze:Od 15 września 505 będzie jeździło częściej w międzyszczycie w DP. Nowy rozkład jest na stronie WWW.
A ja się tak gupio spytam - czemu to jest tak ukryte - a nie jest wyszczególnione wśród linii ze zmienionymi rozkałdami jazdy (tam się kończy na 8 września)?

Admin na urlopie, czy może zbytek skromności i ZTM nie chwali się, że zwiększył dwukrotnie częstotliwość linii, która niby miała być do wycięcia?
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 wrz 2008, 21:57

Raczej błąd we wgrywaniu plików.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

BJ
(BJ.2052)
Posty: 7395
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 15 wrz 2008, 22:14

Nie mam pojęcia, w którym temacie się o to zapytać, więc pytam się tu: czy brygada 09A/193 to ta, co jeździ Lotników -> Ursynów -> Lotników jako PT i tak w kółko?

Sorry za EOT i z dołu dzięki =P~

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 15 wrz 2008, 22:19

Akurat tą brygadę dokładnie widać, bo jako jedyna jest wysokopodłogowa. Kręci też normalne kółka. Chyba tylko jedna brygada ani razu nie wykonuje półkursu z Al. Lotników.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 16 wrz 2008, 21:18

drapka pisze:
ITS A 218 pisze:Od 15 września 505 będzie jeździło częściej w międzyszczycie w DP. Nowy rozkład jest na stronie WWW.
A ja się tak gupio spytam - czemu to jest tak ukryte - a nie jest wyszczególnione wśród linii ze zmienionymi rozkałdami jazdy (tam się kończy na 8 września)?

Admin na urlopie, czy może zbytek skromności i ZTM nie chwali się, że zwiększył dwukrotnie częstotliwość linii, która niby miała być do wycięcia?
Pomyślałem sobie dokładnie o tym samym, a na nowy rozkład 505 zwróciłem uwagę dopiero pół godziny temu, przypadkowo zresztą. Czyżby wpłynęła fala protestów :lol:, że ZTM cichaczem zmienił rozkład :?: Koledzy z ZTM coś podejrzanie milczą, no ale w końcu kto by się przyznawał, że jego wizja udupienia linii nie wypaliła :twisted:

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 17 wrz 2008, 21:16

TOMEK pisze:
drapka pisze: A ja się tak gupio spytam - czemu to jest tak ukryte - a nie jest wyszczególnione wśród linii ze zmienionymi rozkałdami jazdy (tam się kończy na 8 września)?

Admin na urlopie, czy może zbytek skromności i ZTM nie chwali się, że zwiększył dwukrotnie częstotliwość linii, która niby miała być do wycięcia?
Pomyślałem sobie dokładnie o tym samym, a na nowy rozkład 505 zwróciłem uwagę dopiero pół godziny temu, przypadkowo zresztą. Czyżby wpłynęła fala protestów :lol:, że ZTM cichaczem zmienił rozkład :?: Koledzy z ZTM coś podejrzanie milczą, no ale w końcu kto by się przyznawał, że jego wizja udupienia linii nie wypaliła :twisted:
A może by tak po prostu zamiast pytać kompjutera spytać ludzi? Komputer w końcu komunikacją miejską nie jeździ i na przesiadki czasu nie traci, więc dla niego podróż o minutę krótsza ale z trzema przesiadkami jest o niebo atrakcyjniejsza niż o minutę dłuższa ale bezpośrednio. Ale dla ludzie widzą to inaczej. Od czasu kolejnego natężenia radosnej twórczości ZTM w południowych rejonach Warszawy bardzo często słyszę komentarze tyche ludzi (pasażerów) a także kierowców, którzy skarżą się na niedogodności i kolejne zmiany dla zmian - czy to 136, czy to 505, czy to 174 (to akurat w centrum) - itp.
Może jeżeli ludzie się uparli i wolą jeździć tym 505 niż "poprawiać sobie komfort podrózowania komunikacją miejską" przy pomocy dwóch przesiadek w każdą stronę, to po prostu trzeba przyjąć tę niewygodną prawdę, że komunikacja jest dla ludzi a nie ludzie dla komunikacji i darować sobie kolejne eksperymenty?
A energię poświęcić raczej na zadbanie o stronę www, której aktualność ostatnio kuleje.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2008, 21:20

A jak Ty podejdziesz do niewygodnej prawdy, że liczba brygad nie jest z gumy (co więcej - od 1.01 spada o 50 sztuk w trakcji A ) i utrzymywanie połączeń bezpośrednich, słabo wykorzystywanych, a możliwych do zrealizowania przy umiarkowanie uciążliwym połączeniu pośrednich jest rozrzutnością.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 17 wrz 2008, 21:47

Jednak fakt faktem, że popularność 505 jest zaskakująca. Być może rozwiązaniem jest jakaś zmiana (mniej radykalna niż kasacja). 504 zdawało się stać jeszcze bliżej grobu, a odżyło.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2008, 21:54

Przecież 504 nie ma! Jest ustalone 436.

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 21:55 ]
Zresztą nie wiem, czy połowa miejsc siedzących w minibusie w popołudniowym szczytem to "zaskakująca frekwencja"...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 17 wrz 2008, 21:55

To takie samo 436 co dawne 504.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2008, 21:56

No dobrze, czyli żadna z nich. 106 też uważasz, że "odżyło" ? :p
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 17 wrz 2008, 21:59

inż. Glonojad pisze:Przecież 504 nie ma! Jest ustalone 436.
Bardzo słuszna uwaga, Tm chyba o tym zapomniał :-k
inż. Glonojad pisze:Zresztą nie wiem, czy połowa miejsc siedzących w minibusie w popołudniowym szczytem to "zaskakująca frekwencja"...
Na którym odcinku :> ?

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 17 wrz 2008, 22:00

na wjeździe na Plac Konstytucji.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 17 wrz 2008, 22:00

drapka pisze:A może by tak po prostu zamiast pytać kompjutera spytać ludzi?
A o co pytałeś komputera i co ci odpowiedział, bo nie łapię? :>
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

TOMEK
Posty: 2494
Rejestracja: 04 lut 2006, 18:12
Lokalizacja: URSYNÓW

Post autor: TOMEK » 17 wrz 2008, 22:01

Tm pisze:To takie samo 436 co dawne 504.
Oj nie (-X (pomijając odcinek wolski oczywiście)

[ Dodano: Sro 17 Wrz, 2008 22:04 ]
inż. Glonojad pisze:na wjeździe na Plac Konstytucji.
Tam to zawsze tak było, chodzi o odcinek Centrum Onkologii - Woronicza ( :mewa: Politechnika).

ODPOWIEDZ