Remont Marszałkowskiej

Moderator: Wiliam

cpk
Posty: 39
Rejestracja: 20 gru 2005, 17:23
Lokalizacja: Muranów

Post autor: cpk » 11 kwie 2006, 16:52

Obrazek
Rz z 11.04.06 pisze:
Drogowcy zamykają kolejne odcinki

Odkryty pod jezdnią miejski szalet, zlikwidowany niepotrzebnie podjazd do szpitala i zdemontowane pochopnie granitowe krawężniki - takie wpadki towarzyszą remontowi ul. Marszałkowskiej.

W tej chwili trwają prace między ul. Litewską a pl. Zbawiciela. W czwartek drogowcy planują zamknąć kolejne odcinki: między pl. Unii Lubelskiej a Litewską i od pl. Zbawiciela do pl. Konstytucji. Co najmniej do 21 maja powinniśmy omijać ten fragment miasta - objazd prowadzi ul. Waryńskiego.

Na każdym kroku wychodzi złe przygotowanie tego remontu. Dopiero w trakcie prac Zarząd Dróg Miejskich przypomniał sobie, że w rejonie kina Luna pod ulicą znajduje się nieczynny miejski szalet. Już wiadomo, że jego remontu nie uda się przeprowadzić przed zakończeniem całej inwestycji.

To nie koniec. W trakcie prac drogowcy zlikwidowali... podjazd dla karetek do szpitala dziecięcego przy ul. Litewskiej. Interweniował wicedyrektor tej placówki Wojciech Boratyński i dopiero wtedy wicedyrektor ZDM Mirosław Kazubek zobowiązał się, że błąd po 20 kwietnia zostanie naprawiony.

Protesty mieszkańców wzbudził też demontaż z Marszałkowskiej zabytkowych granitowych krawężników. Urszula Nelken z ZDM stwierdziła wczoraj, że zostaną wykorzystane przy podjazdach do trzech zabytkowych budynków w sąsiedztwie pl. Unii Lubelskiej.

Awatar użytkownika
Nazgul
Posty: 705
Rejestracja: 13 sty 2006, 18:19
Lokalizacja: z XI RP

Post autor: Nazgul » 12 kwie 2006, 9:10

Czemu wiedziałem już na początku, że to kobieta... ;-) Powinni już jej ten samochód odholować, jak się za to wzięli.

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8621
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 12 kwie 2006, 10:06

:arrow: A swoją drogą, to jak można nie zauważyć, że samochód blokuje torowisko? No chyba, że ta kobieta myślała, że szerokość tramwaju równa się szerokości torów i postawiła samochód w odległości kilku centymetrów od szyny. Zero wyobraźni! ](*,)

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 12:04

On nie był kilka centymetrów od szyny. On normalnie wystawał tyłem na tor. Tak z pół metra na oko.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
bohunu
Posty: 5753
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:26
Lokalizacja: dolina absurdu

Post autor: bohunu » 12 kwie 2006, 16:03

Tak a 'propos to kiedyś miałem podobną akcje na GKW (Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej). Na "stacji" Przybrodzin ktoś aparkował za blisko torów, tak, że pociąg (fakt, turystyczny) nie mógł przejechać. Na to maszyniści i drużyna konduktorska wyszła z pociągu i... przestawiła samochód. Czterech chłopa przeniosło go o dwa metry (na środek drogi wjazdowej na plażę) ;)
1 10 20 22 24 26 103 109 151 157 171 180 190 507 520 645 691 695 KM2 KM7 KM8 KM26 KM31 IC3 IC4 IC7 IC8 IC10
To, że pracuje tam gdzie pracuję nie oznacza, że zawsze zgadzam się z decyzjami swojej firmy, a wszystko co tu wyprodukuje jest moim własnym zdaniem.
a poza tym zgadzam się z maksymą pawcia!

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 12 kwie 2006, 16:32

Bastian pisze:On nie był kilka centymetrów od szyny. On normalnie wystawał tyłem na tor. Tak z pół metra na oko.
pewnie myślała, że skoro plac rozkopany to i tramwaje nie jeżdżą :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 16:56

A w ogóle do kościoła samochodem jeździć... ](*,)


BTW - tak mi się przy okazji skojarzyło, że teraz jedyny dojazd do Teatru Współczesnego prowadzi przez... Torwar! ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 12 kwie 2006, 17:00

A dziś na Nowowiejskiej przy przystanku pl. Zbawiciela stoi zaparkowany radiowóz policji (co ciekawe to prewencja a nie drogowka). Policjanci zezwalają na parkowanie tylko na chodniku wzdłuż jezdni czyli zgodnie ze znakami. Jak brak miejsca to wypad z Nowowiejskiej. I to mi się podoba. =D>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 12 kwie 2006, 17:03

Ja widziałem go ok. 14. Akurat odjeżdżał, ale widocznie wrócił. Ciekawe, czy to z powodu tamtej akcji... ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 12 kwie 2006, 17:07

Ja go widziałem w akcji dużo wcześniej, koło jedenastej.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 26 kwie 2006, 18:53

Czy przystanek Pl. Zbawiciela w stronę Mokotowa będzie remontowany? Bo dziś robotnicy wbijali na nim zużytą kostkę chodnikową...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 26 kwie 2006, 21:23

W każdym razie na pewno przystanek przed kinem nie będzie przesunięty bliżej TŁ - widać to po rozszerzeniu wysepki. Ja się w ogóle zastanawiam, czy będą jakiekolwiek zapowiadane uprzednio zmiany...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 27 kwie 2006, 0:07

Polecam fotoreportaż z wymiany torów:
tutaj
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36672
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 27 kwie 2006, 11:10

Fajny fotoreportaż. A na zdjęciu 05 widać dobrze to, co pisałem powyżej o przystankach. Nihil novi...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Plesim
Posty: 4181
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:59
Lokalizacja: Tam gdzie kiedyś kończyła 11

Post autor: Plesim » 28 kwie 2006, 13:28

Przystanek w stronę pl. Unii Lubelskiej na wiadukcie trasy ma już nawet wiatę. I z tego co pamiętam to ma on zastąpić ten przystanek o którym pisze MeWa.

ODPOWIEDZ