Planujemy kółeczka... - 2008

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 20 lip 2008, 20:49

Ja zwiedzam Wiedeń od 20 lat i ciągle coś wynajdę nowego .... Polecam linię metra U-6.
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 24 lip 2008, 9:08

a/p TALENT pisze:Ja zwiedzam Wiedeń od 20 lat i ciągle coś wynajdę nowego .... Polecam linię metra U-6.
Jak przeglądałem plany miasta w księgarniach na któryms widziałem zaznaczone Muzeum Tramwajów- lepiej powiedz jak tam dojechac z SudBahofu, bo w przewodniku pascala nie ma na ten temat nawet słowa.
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26837
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 24 lip 2008, 9:38

18 do pętli o ile dobrze pamiętam.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
a/p TALENT
Posty: 1715
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:06
Lokalizacja: Flughafen Bemowo

Post autor: a/p TALENT » 24 lip 2008, 10:55

Akurat jestem z dala od swojej wiedeńskiej papierologii i nie jestem w stanie w 100 % określić najlepszej komunikacji z Sudbahnhofu do muzeum tram.. Moja stała trasa do muzeum tram. to wysiadka z linii metra U-3 na stacji Kardinal Nagl Platz / kierunek na Simmering / , mały spacerek przez placyk do Erdbergstrasse , idąc jakieś kilka minut - kierunek na Schlachthausgasse /tfu/ - napotkasz na tory tram. w ulicy , które niebawem zaaprowadzą cię do wejścia do muzeum . Warto zwiedzić te muzeum - mnóstwo ciekawostek oprócz samych wozów tramwajowych . Są ekrany z filmami nt. historii komunikacji wiedeńskiej oraz pare sztuk starych autobusów i innych wozideł , liczne plansze , zdjęcia . Dwie godziny na zwiedzanie to minimum . W budynku z kasą można nabyć ciekawostki i gadżety komunikacyjne . Dawniej było więcej darmowych okazji do wzięcia teraz niestety pozostały ulotki i druki okazjonalne .

[ Dodano: Czw 24 Lip, 2008 12:02 ]
Pomocny adres - www wienerlinien.at - jest tam odsyłacz do strassenbahnmuseum .
Glonojad ma jak zawsze rację =D> - 18 dojedziesz z Sudbahnhofu do przystanku na rogu Schlachthausgasse i Erdbergstrasse , a z przystanku parę kroków ul.Erdbergstrasse i zobaczysz starą zajezdnię tram. tam jest muzeum .
ZUS fundatorem emigracji

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 28 lip 2008, 0:01

Nie do końca to kółeczko, ale wie ktoś, jakiej frekwencji mogę się spodziewać na odcinku WC - Ełk w Szczecinianinie w śr rano?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 paź 2008, 17:47

Jakieś Czechy w długi weekend listopadowy?
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 15 paź 2008, 17:52

A może też TEŻ?
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 15 paź 2008, 17:59

TEŻ też chętnie, bo mam trochę niepotrzebnych SZkoron
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

ODPOWIEDZ