O stronach ZTM MZA i TW

Moderatorzy: Tyrystor, Dantte

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 lis 2008, 16:28

Powinni to na billboardach porozwieszać. :/

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lis 2008, 19:45

dzień bez wpisu na stronie ZTM-u dniem straconym... Najgorsze jest to, że te teksty są tak nachalne...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 04 lis 2008, 19:49

Powiedziałbym tak... gdy nowych informacji nie ma - źle... ale jak jest ich za dużo - jeszcze gorzej.
Zamiast zajmować się chwaleniem tego co było warto się zastanowić co zrobić, by za rok było jeszcze lepiej... tak.. ci od pisania komunikatów też.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 04 lis 2008, 19:54

upraszczasz, po prostu trzeba znaleźć złoty środek. A nachalne teksty o tym jak prezes odwiedzał groby albo och i ach zachwyty nad organizacją komunikacji cmentarnej to po prostu nie jest ideał informacji...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Siecool
Posty: 4958
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:47
Lokalizacja: Warszawa :: Nowe Bemowo

Post autor: Siecool » 04 lis 2008, 20:01

To jest dla mnie propagana siekierą ciosana. Zero finezji, zero polotu, już po samych tytułach czuć, że przesłaniem tekstu będą zachwyty, ochy i achy. I jeszcze stylistyka rodem z Faktu. Kliniczny przykład mojego wywodu:
W ZTM planowano, że będą podjeżdżały na przystanki co ok. 3-4 minuty. Tymczasem kursowały jeszcze częściej! Zdarzało się, że autobusy podjeżdżały na przystanki nawet co 1 lub 2 minuty.
ZTMie, litości!
[ ... ::: Mądry głupiemu ustępuje... i dlatego ten świat tak wygląda ::: ... ]

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 lis 2008, 17:13

Przede wszystkim trzeba oddzielić informacje istotne od wiadomości o przekroczeniu norm, gospodarskich wizytach itp.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
tadeo
Posty: 577
Rejestracja: 16 gru 2005, 1:22

Post autor: tadeo » 05 lis 2008, 18:12

R-9 Chełmska pisze:Nowy wpis na blogu ZTM :jupi:
Komunikacja zdała egzamin

Ponad 1300 autobusów...Dodatkowo, w autobusach i tramwajach rozmieściliśmy 150 tys. specjalnych ulotek.
każda sroczka swój ogonek chwali.
.

drapka
Posty: 3535
Rejestracja: 29 lip 2008, 17:21
Lokalizacja: tutejszy

Post autor: drapka » 05 lis 2008, 20:54

Tm pisze:Przede wszystkim trzeba oddzielić informacje istotne od wiadomości o przekroczeniu norm, gospodarskich wizytach itp.
Otóż to. Skoro jest czas tworzyć po dwa wpisy o "osiągnięciach ZTM" czy po dwie informacje o zniczach z fotodokumentacją, czy też autopochwały na temat czegoś, co działa z powodzeniem od wielu lat i jest po prostu tak normalne jak to, że autobusy i tramwaje wyjeżdżają codziennie rano na trasy a wieczorem wracają (czyli o komunikacji cmentarnej), niekiedy poprzetykane kiepsko zredagowanymi informacjami istotnymi, to tym bardziej nie powinno go zabraknąć na takie, może w dobie PR-u nieistotne i drugorzędne szczegóły, jak zmiany tras na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w związku z demonstracją związkowców. O tym cicho-sza. Ani słowa.

Kiedyś nawet przemarsz grupki demonstrantów chodnikiem czy też procesja, która przekraczała ulicę - ale wcale nie musiała powodować zakłóceń w ruchu autobusów - były ogłaszane zawczasu - i pasażer wiedział, ze może się liczyć z kłopotami z dojazdem. Teraz pasażer z tej strony tego się nie dowie - wystarczy mu wiedzieć, że ZTM odniósł kolejny niebywały sukces (bo autobusy jeździły) a jego dyrektor wziął udział w kolejnej imprezie typu rąsia - buźka - klapa - goździk. Niestety, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że wszędzie gdzie pewna partia dochodzi do władzy, realne działania, nawet jeśli są (bo przecież są i sukcesy, nie można powiedzieć że nie ma), zasypywane są tonami bardziej lub mniej sprawnej i finezyjnej propagandy. W przypadku strony ZTM zdecydowanie mniej finezyjnej.
Popatrz, jaka franca!

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2008, 20:57

Zaraz zaraz, przecież w Warszawie nie rządzi PiS, a to, co piszesz, ani chybi pasuje do stylu władz PiSurarowej.

Naprawdę nie pamiętasz np. uroczystego uruchomienia SKM na Centralnym?
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 05 lis 2008, 21:31

Glonojad pisze:Zaraz zaraz, przecież w Warszawie nie rządzi PiS, a to, co piszesz, ani chybi pasuje do stylu władz PiSurarowej.
A jednak robi to władza obecna....

Jest pewna różnica między uruchomieniem SKM (czy tez otwarciem nowego odcinka metra), a pokazaniem jak się zapala znicze na cmentarzu. Mam zresztą wrażenie, że sam dyrektor nie zdaje sobie sprawę co z jego wizerunkiem robią pijarzy.
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26855
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 05 lis 2008, 21:47

Owszem, ale krytykowanie władzy obecnej przez miłośników poprzedniej za to, co poprzednia robiła wydaje mi się hipokryzją.

I nie, naprawdę nie wydaje mi się, by popisy gówniarzy z maretingu ZTM były jakieś bardziej kontrowersyjne od znikających pluszaków i pustych lodówek PiS.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

reserved
Posty: 14639
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 05 lis 2008, 21:49

drapka pisze:Otóż to.
Tak czytając Twój post nasunęła mi się jedna myśl. Skoro ZTM tak się nie przygotował do dzisiejszych manifestacji to czemu tego nie napisał na swoim 'blogu'? :> No właśnie. :>

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lis 2008, 21:52

Bo gdzie indziej powstaje "blog", a gdzie indziej pracują ci, którzy się zajmują kwestiami trasowymi, ot co. Między tymi dwoma sferami jest niestety przepaść.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
rufio198
Posty: 3596
Rejestracja: 19 sie 2006, 13:47
Lokalizacja: Z Doliny Muminków
Kontakt:

Post autor: rufio198 » 05 lis 2008, 21:57

Bastian pisze:Bo gdzie indziej powstaje "blog", a gdzie indziej pracują ci, którzy się zajmują kwestiami trasowymi, ot co. Między tymi dwoma sferami jest niestety przepaść.
W jakim sensie?
I stało się - Muminek ma Muminkę i pannę Migotkę :D
http://www.fotokolej.waw.pl/
Mój post to moja prywatna opinia i nie jest pisany po to żeby go cytować w mediach

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36671
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 05 lis 2008, 22:01

Dosłownym.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

ODPOWIEDZ