W związku z problemami technicznymi możliwe są utrudnienia w dostępie do forum w najbliższych dniach.

Korki i zatory

Moderatorzy: Poc Vocem, Dantte

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26876
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 21 lis 2008, 21:04

W zeszły piątek o osiemnastej z minutami dział się przy Centralnym istny sajgon. Samochody poblokowane na zakładkę, długaśne korki tramwajowe, przebijanie się przez wyspę na trzy raty... 7 cykli w plecy (w moim przypadku).

Dzisiaj - luz, blus, ultramaryna, wloty oczyszczone przed zapaleniem czerwonego, tramwaje przyjeżdżają, wymieniają pasażerów, odjeżdżają nie czekając (niesamowite porównanie przejażdżki, naprawdę, w stosunku np. do odcinka RAKOWIECKA - PL. UNII LUBELSKIEJ).
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Dzulikiewicz
Posty: 432
Rejestracja: 11 cze 2007, 21:46

Post autor: Dzulikiewicz » 21 lis 2008, 21:52

5280 pisze:
Dzulikiewicz pisze: Te to powinny pojechać przez ul.Rzeszotarskiej do buspasa na Solidarności
Zanim coś mądrego napiszesz to sie troche najpierw zastanów! ](*,) pod prąd maja jechac?
Nie wal tak w ten mur, bo Cię główka rozboli. Nad czym mam się zastanawiać?
Jeszcze nie tak dawno ulica była dwukierunkowa, zdarzało mi się widzieć na niej 170 i 144. Poza tym obecnie ruch tam jest zerowy, więc nie widzę przeciwwskazań aby przywrócić dwukierunkowość lub odwrócić kierunek ruchu.

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 21 lis 2008, 22:51

Dziś widziałem, że stały:
:arrow: AL.Zieleniecka
Przez co nawet o 20:40 jechały 3x517 pod rząd w kolejnosci brygad:2,1,3. Kierowca z 1/517 powiedział na Targówku ludziom co siedzieli w 2/517, żeby przeszli do niego(1/517 miało odjazd 20:25-odjechało 20:40, a 2/517 miało odjazd 20:40 i odjechało 20:40). Po ruszeniu z przyst. Rondo Waszyngotona 2/517 nas dogoniło i wyprzedziło(była zła kolejnosc-2,1), następnie na Rondzie Dmowskiego 1/517 wyprzedziło 2/517 i była wreszcie prawidłowa kolejność 1,2/517, ale to nic nie dało bo 2/517 znowu wyprzedziło 1/517 na wysokosci WKD Śródmiescie i do DWZ pozostała kolejnosc-2,1/517.
Jeszcze nie widziałem czegoś takiego, żeby było coś takiego jak powyżej, czyli 2/517 wyprzedziło 1/517,1/517 wyprzedziło 2/517 i znowu 2/517 wyprzedziło 1/517. Jakieś wyścigi czy co?
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

SławekM
(solaris8315)
Posty: 14369
Rejestracja: 15 gru 2005, 20:57
Kontakt:

Post autor: SławekM » 22 lis 2008, 0:09

Nie ma zakazu wyprzedzania brygad i mogę sobie jechać brygady w takiej kolejności w jakiej się ustawią.

Flash8222
Posty: 7299
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 22 lis 2008, 8:45

Wczoraj był korek na prawie całej długości trasy linii 167 :P SB wprowadzone od mojej brygady 6/167 gdy przyjechałem -30 na Chomiczki... W dodatku ok. 12:40 brak przejazdu na Ciołka spowodawnym pozostawionym starem na pasie ruchu i źle zaparkowanymi puszkami, zatrzymanie 10 minut...

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 1385
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 22 lis 2008, 10:09

Glonojad pisze:W zeszły piątek o osiemnastej z minutami dział się przy Centralnym istny sajgon. Samochody poblokowane na zakładkę, długaśne korki tramwajowe, przebijanie się przez wyspę na trzy raty... 7 cykli w plecy (w moim przypadku).

Dzisiaj - luz, blus, ultramaryna, wloty oczyszczone przed zapaleniem czerwonego, tramwaje przyjeżdżają, wymieniają pasażerów, odjeżdżają nie czekając (niesamowite porównanie przejażdżki, naprawdę, w stosunku np. do odcinka RAKOWIECKA - PL. UNII LUBELSKIEJ).
No właśnie, wczoraj w Centrum było wyjątkowo luźno.
Ponadto również na objeździe ul. Jagiełły nie było już takich korków jak w czwartek.

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 22 lis 2008, 10:18

Jamnik pisze:No właśnie, wczoraj w Centrum było wyjątkowo luźno.
Ogólnie wczoraj było spokojnie w mieście.
Jedyny korek, w jakim stałem, to na Lazurowej przed skrzyżowaniem z Górczewską. I wyjazd na Emilkę z pętli był wesoły.

Awatar użytkownika
Jamnik
Posty: 1385
Rejestracja: 15 gru 2005, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jamnik » 22 lis 2008, 10:31

BJ.2052 pisze:Jedyny korek, w jakim stałem, to na Lazurowej przed skrzyżowaniem z Górczewską. I wyjazd na Emilkę z pętli był wesoły.
Były również korki w Zielenieckiej oraz na Kleszczowej i Ryżowej, ale to nic nadzwyczajnego.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 22 lis 2008, 23:51

Dziś po 10 korek na Modlińskiej od Ekspresowej do Konwaliowej. Powód - zepsuty pług na prawym pasie tuż za przystankiem Konwaliowa.
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Walas
Posty: 6763
Rejestracja: 17 cze 2008, 10:27
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Walas » 23 lis 2008, 10:04

Wczoraj o 14:30 stała Dżwigowa->Włochy od skrzyż. z Połczyńską do wyjazdu z tunelu.
1069, 7722
Ulubione wozy: 5240, 5243, 6207
817, WKD, R1, S1

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26876
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 23 lis 2008, 19:55

W sobotę to absolutnie normalne.
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
Bernard
(MANiak3333)
Posty: 5091
Rejestracja: 09 sie 2006, 21:15
Lokalizacja: Legionowo/Rembertów

Post autor: Bernard » 23 lis 2008, 23:26

Obrazek
Strażnicy na skrzyżowaniu


Straż miejska – bez pomocy policji – spróbuje w poniedziałek rano rozładować korki na jednym z najbardziej zakorkowanych skrzyżowań w stolicy – al. Solidarności z ul. Targową.

Skrzyżowanie obok pomnika Czterech Śpiących to praski węzeł gordyjski. Kierowcy z Pragi, Targówka, Marek i Ząbek codziennie tracą tu rano po kilkadziesiąt minut. O miejsce na skrzyżowaniu walczą bez pardonu samochody, autobusy i tramwaje. Na porządku dziennym jest wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości zjazdu z niego.

– Choć to wschodnia część Warszawy, to mamy tutaj prawdziwy Dziki Zachód. Kto pierwszy, ten lepszy. I prawie nigdy nie ma tu żadnego mundurowego – denerwuje się Wojciech Piasecki z Zacisza, który codziennie dojeżdża do pracy w Centrum. W podobnej jak on sytuacji są dziesiątki innych kierowców.

Straż bez policji

Dziś między 7 a 8.30 wkroczą tam funkcjonariusze straży miejskiej, żeby udrożnić przejazd. – Nie będziemy stali na samym skrzyżowaniu, bo prawo nam na to nie pozwala – mówi komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński. – Moi ludzie będą stali przed wjazdem na skrzyżowanie. Mają wstrzymywać ruch pojazdów do czasu oczyszczenia skrzyżowania. Dopiero wtedy pozwolą na dalszą jazdę kolejnym kierowcom – wyjaśnia.Taka akcja wygląda dość dziwnie, strażnikom byłoby łatwiej, gdyby pomagali im policjanci z drogówki.

W Wydziale Ruchu Drogowego usłyszeliśmy jednak, że jest ich za mało. Poza tym kierowcy twierdzili, że wcześniej, gdy policjanci kierowali tam ruchem, to korki w tej okolicy robiły się jeszcze większe.

– Gdyby kierowcy i tramwajarze wjeżdżali na skrzyżowanie tylko wtedy, kiedy mogą z niego zjechać, to nie byłoby tam takich zatorów – przyznaje jeden z oficerów. Dodaje, że wyjściem z sytuacji mogłoby być karanie kierowców, którzy na siłę „wpychają” się na zatkane skrzyżowanie. – Gdyby raz czy drugi zapłacili mandat, to więcej by się nie wpychali – dodaje policjant.

Komendant Leszczyński zapowiada, że na razie na Targową i Solidarności wyjdą w porannych godzinach szczytu dwa dwuosobowe patrole. Być może od wtorku będą im pomagali pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego, którzy mają prawo do zatrzymywania ruchu.

Radni wymusili?

Zakorkowane skrzyżowanie na Pradze wykorzystywane jest nawet w politycznej walce. W ubiegłą środę stołeczni radni SLD zorganizowali m.in. w tej sprawie konferencję. Zbieg al. Solidarności z ul. Targową wskazali jako najbardziej jaskrawy przykład komunikacyjnego chaosu spowodowanego brakiem współpracy miejskich służb.

– Przez to tramwaje w godzinach szczytu jadą z Targówka do Centrum aż 50 minut, a nie, jak wynikałoby z rozkładu, 22 min – mówił radny Sebastian Wierzbicki. – W rozładowaniu tam ruchu pomógłby zespół policjantów i strażników, którzy będą karać kierowców wjeżdżających na skrzyżowanie na żółtych światłach i tarasujących ruch.

Następnie lewicowi radni zagrozili, że jeśli nic się na tym skrzyżowaniu nie zmieni, to będą jako klub głosowali za radykalnym obcięciem miejskich dotacji dla policji, i próbują przekonać do tego radnych opozycji. Czy te groźby radnych lewicy miały wpływ na podjęcie akcji na tym skrzyżowaniu? Straż nie chce się do tego przyznać.

– Po prostu reagujemy na sygnały mieszkańców – mówią strażnicy.Skrzyżowanie al. Solidarności z ul. Targową to tak newralgiczne miejsce, że władze miasta postanowiły go nie rozkopywać przed Euro 2012 (boją się zablokowania dojazdu do Stadionu Narodowego). Harmonogram zakłada, że druga linia metra będzie do tego czasu budowana głównie na lewym brzegu i pod Wisłą.

Według Andrzeja Brzezińskiego z Politechniki Warszawskiej, sytuację poprawiłaby tam zmiana rozmieszczenia przystanków. Zamiast sześciu tramwajowych powinny być tylko trzy – tramwaje zatrzymywałyby się nie przed skrzyżowaniem, ale za nim. Do tego trzeba jednak zmienić układ torów i przesunąć pomnik Czterech Śpiących.
http://www.zw.com.pl/artykul/2,309046_S ... waniu.html
102,105,109,115,157,183,500,514,N21,N24,N63,N71,723,731,736,L-9,L10,L11,S2,S3,S9,RL,R2,R9

Awatar użytkownika
Solaris U10
Posty: 2660
Rejestracja: 18 gru 2005, 13:26

Post autor: Solaris U10 » 24 lis 2008, 18:55

Ok. 16 nie działały światła przy Kercelaku, pewnie były później niezłe "korki i zatory".

BJ
(BJ.2052)
Posty: 6067
Rejestracja: 26 maja 2008, 13:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BJ » 24 lis 2008, 19:17

Solaris U10 pisze:Ok. 16 nie działały światła przy Kercelaku, pewnie były później niezłe "korki i zatory".
Ok. 8 rano też nie działały.
Za: Patrol w Radiu WAWa o godz. 8.

Awatar użytkownika
Santos
Zbanowany
Posty: 1727
Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:07

Post autor: Santos » 24 lis 2008, 21:08

Niezły bigos chyba rano był na 710 :-k Po 11 z Polkoloru pod rząd odjechały 5/710(8189), 6/710(8113) i 7/710(5577) 8-(

Zablokowany