Bilety, kontrole, taryfa

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
m72
(mateusz72)
Posty: 1780
Rejestracja: 17 mar 2006, 19:46
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: m72 » 05 gru 2008, 22:09

Teokryt pisze:Taki pomysł mnie naszedł jak widziałem nauczycielkę wraz z grupką dzieci kasującą 27 biletów jednorazowych. Może ZTM wprowadził by specjalny rodzaj biletu zbiorczego dla szkół? zanim skasowała te 27 biletów to przejechali prawie 2 przystanki.

A jak by się określało stawkę?
Ilość osób obecnych nie zawsze jest równa ilości uczniów. A nóż ktoś nie przyjdzie a to widelec...
Informuję, że powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne zdanie i nie jest dozwolonym ażeby była wiązana z nieoficjalnym lub oficjalnym stanowiskiem organizacji lub firmy, z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.

Awatar użytkownika
8917
Posty: 1279
Rejestracja: 19 mar 2007, 19:48
Lokalizacja: Łuków/Warszawa

Post autor: 8917 » 05 gru 2008, 22:12

mateusz72 pisze:
8917 pisze:Taki pomysł mnie naszedł jak widziałem nauczycielkę wraz z grupką dzieci kasującą 27 biletów jednorazowych. Może ZTM wprowadził by specjalny rodzaj biletu zbiorczego dla szkół? zanim skasowała te 27 biletów to przejechali prawie 2 przystanki.
A jak by się określało stawkę?
Ilość osób obecnych nie zawsze jest równa ilości uczniów. A nóż ktoś nie przyjdzie a to widelec...
To nie ja napisałem! :-s
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 05 gru 2008, 22:23

mateusz72 pisze:
8917 pisze:Taki pomysł mnie naszedł jak widziałem nauczycielkę wraz z grupką dzieci kasującą 27 biletów jednorazowych. Może ZTM wprowadził by specjalny rodzaj biletu zbiorczego dla szkół? zanim skasowała te 27 biletów to przejechali prawie 2 przystanki.

A jak by się określało stawkę?
Ilość osób obecnych nie zawsze jest równa ilości uczniów. A nóż ktoś nie przyjdzie a to widelec...
w innych miastach są bilety grupowe. Problem byłby jedynie w metrze, ale wycieczki i tak skuteczniie zazwyczaj zablokowują wejścia na stacje.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 8372
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 05 gru 2008, 22:59

mateusz72 pisze:
8917 pisze:Taki pomysł mnie naszedł jak widziałem nauczycielkę wraz z grupką dzieci kasującą 27 biletów jednorazowych. Może ZTM wprowadził by specjalny rodzaj biletu zbiorczego dla szkół? zanim skasowała te 27 biletów to przejechali prawie 2 przystanki.

A jak by się określało stawkę?
Ilość osób obecnych nie zawsze jest równa ilości uczniów. A nóż ktoś nie przyjdzie a to widelec...
Pewnie tak jak w Krakowie:
http://www.mpk.krakow.pl/default.aspx?docId=219

"przejazd jednorazowy grupowy w komunikacji dziennej do 15 osób: 21 złotych (normalny)".

Ktoś wie w jakiej formie ten bilet jest sprzedawany?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 06 gru 2008, 0:34

Ja mam stare i one są w postaci jednego papierka.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 07 gru 2008, 5:47

Plus wprowadza komórkowe płatności za bilety ZTM


Bank Citi Handlowy, mPay, Plus oraz ZTM stworzyły usługę "Płać komórką prosto z konta za bilety". Usługa pozwoli na bezprowizyjne opłacanie biletów czasowych komunikacji miejskiej przy pomocy telefonu komórkowego.

Usługa "Płać komórką prosto z konta za bilety" dostępna jest dla posiadaczy kont osobistych Citibank oraz telefonu komórkowego w sieci Plus.

Po wprowadzeniu specjalnego kodu (USSD) i zatwierdzeniu go klawiszem zielonej słuchawki, klient otrzyma szczegóły transakcji z prośbą zaakceptowania kwoty. Następnie należy podać PIN wybrany przy rejestracji usługi. Po otrzymaniu potwierdzenia realizacji usługi, na bieżąco będzie można sprawdzać kwotę i czas ważności biletu.

Usługa dostępna jest na wszystkie modele telefonów komórkowych. Wprowadzono ją na początku października, lecz nie była do tej pory promowana. Rozpoczęcie akcji promocyjnej planowe jest na 8. grudnia.
źródło: Telepolis.pl oraz Życie Warszawy
inny link poniżej
http://www.zw.com.pl/artykul/244828,312 ... orke_.html

Właśnie sprawdzaliśmy. Ta usługa w MPay już teraz działa. Nie trzeba mieć konta w Citi
dziwne i ciekawe... można sobie na razie tylko wybrać z jakich uprawnień i zniżek korzysta posiadacz telefonu. To wszystko bez podawania tzw. Numeru sprzedawcy MPAY.
Do wyboru są przykładowe opcje rodzajów ulg. Chyba przygotowane testowo dla szerszego wykorzystania w przyszłości także z biletami kolejowymi.
Po wybraniu w telefonie *145*0# i podaniu wcześniej zdefiniowanego numeru PIN, wybrać należy "3-profil" inastępnie "1-uprawnienia do ulg" a na koniec w telefonie pojawiają się różne opcje biletu:
:arrow: Normalny,
:arrow: Uczeń,
:arrow: Student,
:arrow: Doktorant,
:arrow: Emeryt,
:arrow: Rencista,
:arrow: Kombatatant lub represjonowany,
:arrow: Małżonek emeryta lub rencisty,
:arrow: Sędzia w stanie spoczynku,
:arrow: Prokurator w stanie spoczynku,
:arrow: Niepełnosprawny,
:arrow: Niezdolny do pracy,
:arrow: Inne uprawnienia miejskie.

Obsługa płatności będzie niestety tylko przez telefony używające nadajników z Plusa - dotyczy również operatorów wirtualnych i Play.
Podczas kontroli pasażer będzie zobowiązany zatelefonować pod bezpłatny numer widniejący na identyfikatorze kontrolera ZTM.
Załączniki
Obrazek2.jpg
Info na przystankach

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 07 gru 2008, 7:52

Zaraz, jak to subkonto i wcześniej pieniądze to nie będzie pobierane ze środków na telefonie czy jak?
Obrazek

Awatar użytkownika
floyd
Posty: 531
Rejestracja: 08 sty 2006, 19:09
Lokalizacja: saska kępa (międzynarodowa)
Kontakt:

Post autor: floyd » 07 gru 2008, 9:31

Teokryt pisze:Zaraz, jak to subkonto i wcześniej pieniądze to nie będzie pobierane ze środków na telefonie czy jak?
Nie będzie pobierane ze środków na telefonie.
Hanoi, Pekin, Hong Kong, Polska: http://pl.youtube.com/65floyd65
Pamiętnik sprzed lat: http://blogsprzedlat.blogspot.com/
Życie na dalekim wschodzie: http://ssm2003.blogspot.com/

Zawodowo :)

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 07 gru 2008, 12:44

floyd pisze:Nie będzie pobierane ze środków na telefonie.
A... skąd?
Obrazek

Jerzy Dąbczak
Posty: 99
Rejestracja: 12 sty 2006, 17:46
Lokalizacja: Loża komentatorów

Post autor: Jerzy Dąbczak » 07 gru 2008, 16:56

Teokryt pisze:
floyd pisze:Nie będzie pobierane ze środków na telefonie.
A... skąd?
Z konta w mPay, które będziesz musiał wcześniej zasilić jakąś kwotą.
Szczegóły na stronie: http://www.plac-komorka.pl/

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 07 gru 2008, 19:18

Albo bezpośrednio z konta osobistego w Citi Handlowym.

Ale żeby pojechać kretem z tego typu komórkowym biletem czasowym - trzeba zjechać windą na peron albo przeskoczyć bramkę. Mam rację?
%-/

aha - z tego co słyszę dziś usługa jest lokalizowana po BTSach, więc chyba nie działa w każdym miejscu Warszawy a tylko w wybranych lokalizacjach. Nie wiem. Być może jest tak jak w Berlinie.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 07 gru 2008, 19:22

Jerzy Dąbczak pisze:Z konta w mPay, które będziesz musiał wcześniej zasilić jakąś kwotą.
e... to beznadzieja.
I tak będzie trzeba zawsze nosić kartonik... bo nie wiadomo czy wystarczy na jakimś bilet na tym koncie. Wystarczyło by to podlinkować pod jakieś typowe konto systemu bankowego np coś takiego jak mTransfer.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 07 gru 2008, 19:25

Teokryt pisze:
Jerzy Dąbczak pisze:Z konta w mPay, które będziesz musiał wcześniej zasilić jakąś kwotą.
e... to beznadzieja.
I tak będzie trzeba zawsze nosić kartonik... bo nie wiadomo czy wystarczy na jakimś bilet na tym koncie. Wystarczyło by to podlinkować pod jakieś typowe konto systemu bankowego np coś takiego jak mTransfer.
Jak to sobie wyobrażasz jeżeli firma obsługująca płatności za bilety ma konto tylko w Rajfajzen Banku.
Coś takiego jak mTransfer nie działa natychmiast jeśli się robi przelew zewnętrzny.
jest możliwe ale nic to nie zmieni w tym przypadku.
To raz.
A dwa to za każdy taki transfer pobierana jest prowizja.
ale wiesz co - napisz dokładnie jak to sobie wyobrażasz Teokrycie a ja postaram się odpowiedzieć.

Teokryt
Posty: 3846
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:48

Post autor: Teokryt » 07 gru 2008, 19:28

Jak to sobie wyobrażasz jeżeli firma obsługująca płatności za bilety ma konto tylko w Rajfajzen Banku.
Wyobrażałem sobie to jakoś... bardziej cywilizowanie.
Emisja pisze:Coś takiego jak mTransfer nie działa natychmiast jeśli się robi przelew zewnętrzny.
A może ZTM by nawiązał kontakt i stworzył wraz z bankami taka usługę by działo to u każdego i natychmiast? przecież w sumie płatności karta są natychmiast. A jeśli nie schodzi z konta to i tak zaraz zejdzie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Emisja
Posty: 141
Rejestracja: 01 maja 2006, 2:08
Lokalizacja: Z lotu samolotu
Kontakt:

Post autor: Emisja » 07 gru 2008, 19:33

Zalożenie konta w MPay moim zdaniem jest równie proste jak założenie profilu na Wawkomie.
Co w tym trudnego?
Od każdej płatności kartą sprzedawca towaru płaci prowizję, wiesz? Namówisz ZTM żeby to oni płacili dość wysoki procent prowizji od sprzedanego biletu?
A automaty na karty bankowe w każdym pojeździe? Bankomaty na przystankach?

Osobiście za dużo większy problem uważam:
ograniczenie sprzedaży jedynie do 4 typów biletów czasowych
niemożność skorzystania z oferzy dla pasażerów korzystających z sieci nadajników BTS Orange i Era.

Zablokowany